Aplikace Hangouts ve verzi 2.1.223 nedrancuje baterku a přidává vlastní zvuky

hangouts_ico

Komunikátor Google Hangouts dnes dostává aktualizaci z verze 2.1.100 na verzi číslo 2.1.223. Už z čísel je jasné, že se jedná o minoritní update, přinášející jen drobné změny.

Sjednocený seznam blokovaných odesílatelů SMS. Sjednocený seznam blokovaných odesílatelů SMS.

Sjednocený seznam blokovaných odesílatelů SMS. Sjednocený seznam blokovaných odesílatelů SMS.

Sjednocený seznam blokovaných odesílatelů SMS. Sjednocený seznam blokovaných odesílatelů SMS.

Zahraniční servery zatím hlásí několik zásadních novinek, které poslední Hangouts přinášejí:

  • Možnost nastavení vlastních zvuků pro zprávy a volání skrze Hangouts pro jednotlivé kontakty. K této volbě se dostanete po otevření konverzace, pokud klepnete na tlačítko nabídky (se třemi tečkami vpravo nahoře), zvolíte Lidé a možnosti a nastavíte zvuky pro zprávu a volání. Z uvedeného lze odhadovat brzké zprovoznění hlasových hovorů skrze Hangouts.
  • Opravu chyby, která způsobovala nadměrnou spotřebu elektrické energie (psali jsme ve článku Google pracuje na opravě chyby v Hangouts 2.1, která „vysává“ baterku).
  • Sjednocený seznam blokovaných odesílatelů SMS.
  • Seznam skrytých kontaktů.
  • Tlačítko Indikátoru klávesnice přepíná mezi numerickou klávesnicí a plným rozložením.
  • Při odesílání příspěvku do skupiny nyní aplikace nabízí “Odeslat do skupiny” místo “Odeslat Hangouts”.

Blokování SMS není v Hangouts ničím novým, nicméně novinkou je seznam, ve kterém jsou vypsány všechny blokované kontakty. Ten usnadňuje správu kontaktů a zjednodušuje jejich případné odblokování. Příjemná je také možnost nastavit si vlastní zvuky pro každý kontakt, takže podle oznámení poznáte, kdo vám píše.

Lidé a možnosti - stará verze Lidé a možnosti – stará verze

Lidé a možnosti - nová verze Lidé a možnosti – nová verze

Pokud jde o seznam skrytých kontaktů – jde o sekci, kde můžete najít kontakty, které jste skryli z hlavního seznamu konverzací. Stačí dlouze tapnout na kontakt a vybrat možnost Skrýt kontakt. Tato osoba se pak nebude zobrazovat v seznamu, ale místo toho se objeví v této nabídce, odkud ji můžete později obnovit.

Aktualizace je uvolňována postupně, proto na jednotlivých zařízeních nemusí být v tuto chvíli k dispozici. Její dostupnost lze očekávat v rámci následujících dnů. Jestliže čekat nechcete, můžete si poslední verzi stáhnout jako instalační balíček a nainstalovat ji manuálně. V takovém případě je nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací z alternativních zdrojů. Velikost souboru APK je 14,8 MB.

Hangouts
Verze 2.1.100
Velikost Liší se dle zařízení
2.3+

AuhYbFnTebuNAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

Zdroje: Droid Life, Android Phone Fans, Android Police.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)