Nejnovější aplikace z Google Play #209: GPS aplikace pro pokročilé

Nejnovější-aplikace-z-Google-Play-#209

Představíme vám aplikaci, se kterou budete moci používat i rozměrný telefon jednou rukou. Dále tu máme databázi, čítající několik tisíc receptů a nástroj pro správu historie notifikací. Závěrem na vás čeká GPS aplikace pro pokročilé. Ano, je tu opět pondělí a s ním již 209. díl seriálu Nejnovější aplikace z Google Play.

One-Handed Mode – ovládejte mobil jednou rukou

Máte drobné ruce a velký telefon? Pak by vás mohla zajímat aplikace One-Handed Mode! Rozměrná obrazovka může působit impozantně, nicméně při běžném používání může být v některých situacích spíše překážkou. To platí zvláště v případě, kdy máte k ovládání zařízení jen jednu ruku, zatímco druhou se musíte držet, tedy například při cestách hromadnou dopravou. I proto někteří výrobci, jako jsou Samsung, LG, Huawei, Motorola, Xiaomi a další, nabízejí na svých telefonech režim pro ovládání jednou rukou. Nyní si něco podobného můžete vyzkoušet díky vývojářům z XDA.

Pokud máte rootnutý telefon, stačí povolit tuto aplikaci. V opačném případě budete muset použít ADB k udělení oprávnění WRITE_SECURE_SETTINGS. Je však nutné počítat s tím, že některé programy nefungují v režimu ovládání jednou rukou správně a mohou vykreslovat obsah mimo viditelnou část obrazovky. Obsah je po spuštění programu zmenšen a situován do pravého dolního roku, odkud lépe dosáhnete na všechny ovládací prvky.

One Handed Mode by XDA Brings iOS Reachability to Any Android Phone

One Handed Mode by XDA Brings iOS Reachability to Any Android Phone

Do příštích verzí autoři plánují integraci s Taskerem či dlaždici v rychlém nastavení. Po týdnu v Obchodě Play má aplikace přes pět tisíc stažení a průměrnou známku 3,8. Instalační balíček velký 1,5 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.3 a vyšším.

One-Handed Mode
One-Handed Mode

BBC Good Food – přes deset tisíc receptů

Pokud vám nečiní problémy angličtina a rádi zkoušíte nové recepty na přípravu pokrmů, pak je BBC Good Food programem, který byste určitě měli vyzkoušet. Jak už to u tohoto typu aplikací bývá zvykem, základem všeho je databáze receptů, čítající v tomto případě více než deset tisíc jídel. Můžete rychle vyhledávat recepty, hodnotit je dle vlastního uvážení a také si ukládat oblíbená jídla. Díky synchronizaci přes cloud lze s aplikací pracovat paralelně na více zařízeních.

K hlavním funkcím patří:

 • Neomezený přístup k receptům BBC Good Food, včetně nejnovějších trendových pokrmů, které jsou neustále doplňovány.
 • Vyhledávání nejnovějších trendů v receptech.
 • Možnost uložit si své oblíbené recepty na jednom místě-
 • Přidání receptů do neomezeného počtu vlastních kolekcí.
 • Hodnocení receptů.
 • Začněte připravovat recept s jedním zařízením a plynule pokračujte na druhém.
 • Přístup ke všem receptům a sbírkám na webových stránkách.

Po týdnu v Obchodě Play si aplikaci stáhlo přes pět stovek uživatelů a průměrné hodnocení je zatím 2,8. Téměř 30 MB velkou instalačku můžete použít na zařízeních s Androidem 4.4 a novějším. BBC Good Food je zdarma, neobsahuje reklamy ani nákupy v aplikaci.

BBC Good Food
BBC Good Food

Pokud si chcete rozšířit své obzory a gastronomické dovednosti, může vám pomoci aplikace Kitchen Stories. Nabízí příležitost zdokonalit své kuchařské schopnosti a objevit nové lahodné recepty a inspiraci pro vaření.

Notification History Log – ukládejte historii notifikací

Víte, jak zkrotit push notifikace a k čemu jsou vůbec dobré? Notification History Log je jednou z aplikací, která vám nebude chybět, dokud ji nevyzkoušíte. Ukládá totiž historii oznámení (notifikací), takže v ní najdete všechny položky, které jste odstranili či zpracovali, ale z nějakého důvodu se k nim potřebujete vrátit. Využijete ji zejména v případech, kdy nechtěně smažete nějakou notifikaci. Pomocí této aplikace získáte přístup k historii oznámení, kde najdete veškerá proběhlá oznámení, včetně těch, která jste nedávno vymazali.

Aplikace funguje téměř na všech smartphonech s Androidem 4.4 KitKat a vyšším. Jednou z nejzajímavějších funkcí je Advanced History Log, kde získáte plnou kontrolu nad všemi oznámeními.

Rozšířené zobrazení ukazuje veškeré podrobnosti o oznámeních, jako je název aplikace, název balíčku, doba oznámení, ikona aplikace, název a text. Z tohoto režimu můžete přímo otevřít oznámení, zobrazit podrobnosti o aplikaci a její stránku v Obchodě Play. Kromě toho mezi funkce patří:

 • Vymazání všech oznámení najednou.
 • Mazání jednotlivých oznámení.
 • Neomezená velikost protokolu notifikací.
 • Černá listina aplikací, jejichž oznámení se nebudou zobrazovat.
 • Vyhledávání v oznámeních.

Po týdnu si aplikaci Notification History Log z Obchodu Play stáhlo více než tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,3. 2 MB velký instalační balíček je možné použít na Androidu 4.4 a vyšším.

Notification History Log
Notification History Log

Spyglass – GPS aplikace pro pokročilé

Potřebujete aplikaci, která vám pomůže s orientací v prostoru i bez mobilních dat a další konektivity? Spyglass může být právě to, co hledáte. Mimo jiné obsahuje také řadu nástrojů, které byste mohli potřebovat při výletě, jako je například kompas, sledovač trasových bodů a rychloměr. V podstatě je univerzální nástroj pro milovníky outdoorových aktivit, mezi které patří například geocaching.

V základu je Spyglass GPS aplikace, fungující zcela offline. Z mnoha funkcí, kterými disponuje, zmiňme například dalekohled, heads-up displej, kompas, offline mapy, výškoměr, úhlovou kalkulačku či aplikaci fotoaparátu. K dosažení cíle lze použít několik typů navigace počínaje kompasem, přes mapy, až po rozšířenou realitu. Aplikace zobrazuje podrobné GPS informace, měří vzdálenosti, velikosti, úhly a nabízí celou řadu dalších funkcí.

 • Nejpokročilejší a nejpřesnější digitální kompas a gyrokompas.
 • Rozšířená realita k zobrazení míst, informací a směrů.
 • Uložení aktuální pozice, přidání bodu z mapy, ruční zadání souřadnic.
 • Navigace na uložené místo podle směrových šipek.
 • Navigace na cíl a zobrazení informací o vzdálenosti, směru, azimutu, nadmořské výšce a předpokládaném času dosažení.
 • Informace o nadmořské výšce, směru, aktuální, maximální a vertikální rychlosti.
 • Zobrazení polohy a cíle v mapách pomocí různých stylů mapy a alternativních poskytovatelů map.
 • Měření vzdálenosti objektů v reálném čase pomocí “dálkoměru”.

Spyglass app for outdoors and off-road navigation

Spyglass app for outdoors and off-road navigation

Po týdnu si Spyglass z Obchodu Play stáhlo jen něco přes sto uživatelů. Průměrná známka je 5,0, je však nutné počítat s tím, že program byl zatím hodnocen jen třikrát. 5 MB velký balíček lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším. Musíme však podotknout, že některé prémiové funkce jsou dostupné až po nákupu v aplikaci v ceně 160 Kč.

Spyglass
Spyglass

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)