Menu

Nejnovější aplikace z Google Play #209: GPS aplikace pro pokročilé

Představíme vám aplikaci, se kterou budete moci používat i rozměrný telefon jednou rukou. Dále tu máme databázi, čítající několik tisíc receptů a nástroj pro správu historie notifikací. Závěrem na vás čeká GPS aplikace pro pokročilé. Ano, je tu opět pondělí a s ním již 209. díl seriálu Nejnovější aplikace z Google Play.

One-Handed Mode – ovládejte mobil jednou rukou

Máte drobné ruce a velký telefon? Pak by vás mohla zajímat aplikace One-Handed Mode! Rozměrná obrazovka může působit impozantně, nicméně při běžném používání může být v některých situacích spíše překážkou. To platí zvláště v případě, kdy máte k ovládání zařízení jen jednu ruku, zatímco druhou se musíte držet, tedy například při cestách hromadnou dopravou. I proto někteří výrobci, jako jsou Samsung, LG, Huawei, Motorola, Xiaomi a další, nabízejí na svých telefonech režim pro ovládání jednou rukou. Nyní si něco podobného můžete vyzkoušet díky vývojářům z XDA.

Pokud máte rootnutý telefon, stačí povolit tuto aplikaci. V opačném případě budete muset použít ADB k udělení oprávnění WRITE_SECURE_SETTINGS. Je však nutné počítat s tím, že některé programy nefungují v režimu ovládání jednou rukou správně a mohou vykreslovat obsah mimo viditelnou část obrazovky. Obsah je po spuštění programu zmenšen a situován do pravého dolního roku, odkud lépe dosáhnete na všechny ovládací prvky.

Do příštích verzí autoři plánují integraci s Taskerem či dlaždici v rychlém nastavení. Po týdnu v Obchodě Play má aplikace přes pět tisíc stažení a průměrnou známku 3,8. Instalační balíček velký 1,5 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.3 a vyšším.

One-Handed Mode
One-Handed Mode
Developer: XDA
Price: Free+

BBC Good Food – přes deset tisíc receptů

Pokud vám nečiní problémy angličtina a rádi zkoušíte nové recepty na přípravu pokrmů, pak je BBC Good Food programem, který byste určitě měli vyzkoušet. Jak už to u tohoto typu aplikací bývá zvykem, základem všeho je databáze receptů, čítající v tomto případě více než deset tisíc jídel. Můžete rychle vyhledávat recepty, hodnotit je dle vlastního uvážení a také si ukládat oblíbená jídla. Díky synchronizaci přes cloud lze s aplikací pracovat paralelně na více zařízeních.

K hlavním funkcím patří:

 • Neomezený přístup k receptům BBC Good Food, včetně nejnovějších trendových pokrmů, které jsou neustále doplňovány.
 • Vyhledávání nejnovějších trendů v receptech.
 • Možnost uložit si své oblíbené recepty na jednom místě-
 • Přidání receptů do neomezeného počtu vlastních kolekcí.
 • Hodnocení receptů.
 • Začněte připravovat recept s jedním zařízením a plynule pokračujte na druhém.
 • Přístup ke všem receptům a sbírkám na webových stránkách.

Po týdnu v Obchodě Play si aplikaci stáhlo přes pět stovek uživatelů a průměrné hodnocení je zatím 2,8. Téměř 30 MB velkou instalačku můžete použít na zařízeních s Androidem 4.4 a novějším. BBC Good Food je zdarma, neobsahuje reklamy ani nákupy v aplikaci.

BBC Good Food
BBC Good Food
Price: Free

Pokud si chcete rozšířit své obzory a gastronomické dovednosti, může vám pomoci aplikace Kitchen Stories. Nabízí příležitost zdokonalit své kuchařské schopnosti a objevit nové lahodné recepty a inspiraci pro vaření.

Notification History Log – ukládejte historii notifikací

Víte, jak zkrotit push notifikace a k čemu jsou vůbec dobré? Notification History Log je jednou z aplikací, která vám nebude chybět, dokud ji nevyzkoušíte. Ukládá totiž historii oznámení (notifikací), takže v ní najdete všechny položky, které jste odstranili či zpracovali, ale z nějakého důvodu se k nim potřebujete vrátit. Využijete ji zejména v případech, kdy nechtěně smažete nějakou notifikaci. Pomocí této aplikace získáte přístup k historii oznámení, kde najdete veškerá proběhlá oznámení, včetně těch, která jste nedávno vymazali.

Aplikace funguje téměř na všech smartphonech s Androidem 4.4 KitKat a vyšším. Jednou z nejzajímavějších funkcí je Advanced History Log, kde získáte plnou kontrolu nad všemi oznámeními.

Rozšířené zobrazení ukazuje veškeré podrobnosti o oznámeních, jako je název aplikace, název balíčku, doba oznámení, ikona aplikace, název a text. Z tohoto režimu můžete přímo otevřít oznámení, zobrazit podrobnosti o aplikaci a její stránku v Obchodě Play. Kromě toho mezi funkce patří:

 • Vymazání všech oznámení najednou.
 • Mazání jednotlivých oznámení.
 • Neomezená velikost protokolu notifikací.
 • Černá listina aplikací, jejichž oznámení se nebudou zobrazovat.
 • Vyhledávání v oznámeních.

Po týdnu si aplikaci Notification History Log z Obchodu Play stáhlo více než tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,3. 2 MB velký instalační balíček je možné použít na Androidu 4.4 a vyšším.

Spyglass – GPS aplikace pro pokročilé

Potřebujete aplikaci, která vám pomůže s orientací v prostoru i bez mobilních dat a další konektivity? Spyglass může být právě to, co hledáte. Mimo jiné obsahuje také řadu nástrojů, které byste mohli potřebovat při výletě, jako je například kompas, sledovač trasových bodů a rychloměr. V podstatě je univerzální nástroj pro milovníky outdoorových aktivit, mezi které patří například geocaching.

V základu je Spyglass GPS aplikace, fungující zcela offline. Z mnoha funkcí, kterými disponuje, zmiňme například dalekohled, heads-up displej, kompas, offline mapy, výškoměr, úhlovou kalkulačku či aplikaci fotoaparátu. K dosažení cíle lze použít několik typů navigace počínaje kompasem, přes mapy, až po rozšířenou realitu. Aplikace zobrazuje podrobné GPS informace, měří vzdálenosti, velikosti, úhly a nabízí celou řadu dalších funkcí.

 • Nejpokročilejší a nejpřesnější digitální kompas a gyrokompas.
 • Rozšířená realita k zobrazení míst, informací a směrů.
 • Uložení aktuální pozice, přidání bodu z mapy, ruční zadání souřadnic.
 • Navigace na uložené místo podle směrových šipek.
 • Navigace na cíl a zobrazení informací o vzdálenosti, směru, azimutu, nadmořské výšce a předpokládaném času dosažení.
 • Informace o nadmořské výšce, směru, aktuální, maximální a vertikální rychlosti.
 • Zobrazení polohy a cíle v mapách pomocí různých stylů mapy a alternativních poskytovatelů map.
 • Měření vzdálenosti objektů v reálném čase pomocí “dálkoměru”.

Po týdnu si Spyglass z Obchodu Play stáhlo jen něco přes sto uživatelů. Průměrná známka je 5,0, je však nutné počítat s tím, že program byl zatím hodnocen jen třikrát. 5 MB velký balíček lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším. Musíme však podotknout, že některé prémiové funkce jsou dostupné až po nákupu v aplikaci v ceně 160 Kč.

Spyglass
Spyglass
Developer: Happymagenta UAB
Price: Free+

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
 

Komentáře

Radeg

radeg 21

6.11.2017 6:30

Spyglass: “5 MB velký balíček lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.”
Tak nevím, kouknu do GP a vidím: “Tato aplikace je kompatibilní s některými z vašich zařízení.”. Nekompatibilní s Asus Zenpad 10 a Lenovo Joga Tab 3. V prvním Android 5.x, ve druhém 6.x.

A v popisu aplikace na GP jsem taky nenašel přímo větu: “Nejpokročilejší a nejpřesnější digitální kompas a gyrokompas.”

RSS (komentáře k článku)