Nejnovější aplikace z Google Play #208: namíchejte si svůj balíček ikon

Nejnovější-aplikace-z-Google-Play-#208-namíchejte-si-svůj-balíček-ikon

Ukážeme vám, jak si můžete namixovat svůj balíček ikon. Představíme aplikaci plnou ochotných fotografů a ukážeme nového digitálního asistenta, ovládaného hlasem. Nakonec tu máme aplikaci, která zkrášlí navigační panel animacemi. Ano, je tu pondělí, a s ním 208. pokračování cyklu Nejnovější aplikace z Google Play.

Icon Pack Mixer – namixujte si svůj balíček ikon

Máte rádi balíčky ikon (“icon packy”)? Tak to jste tu na správné adrese! Aplikace Icon Pack Mixer umožňuje vytvořit si svůj balíček ikon z vašich oblíbených sad. Kompatibilita sice není úplně stoprocentní, ale s většinou sad ikonek pracuje bez problémů. Už nebudete muset trávit hodiny tím, abyste našli nejlepší ikony pro svůj launcher.

Stačí tedy stáhnout a nainstalovat různé balíčky ikon a pak si z nich pomocí této aplikace vybrat ty, které se vám líbí. Sami si tak vytvoříte balíček ikon podle svého gusta. Vývojář Damian Piwowarski je také autorem programu Adapticons, o kterém jsme psali v srpnu. V této aplikaci si můžete jednoduše vytvořit vlastní balíčky ikon a následně je míchat pomocí Icon Pack Mixeru. Postup pro vytvoření vlastní kombinace ikon je sice trochu únavný, ale přímočarý. Po spuštění aplikace a katalogizaci všech nainstalovaných balíčků stačí vybrat požadované ikony pro každou aplikaci, potvrdit výběr a počkat, než se vygeneruje vlastní balík založený na vybraných ikonách. Sada, pojmenovaná Mixed Icon Pack, pak funguje obvyklým způsobem a můžete si ji aktivovat v jakémkoli kompatibilním launcheru.

Během dvou týdnů v Obchodě Play si tento program nainstalovalo přes tisíc uživatelů. O jejich spokojenosti svědčí průměrná známka 4,1. Instalační balíček velký 5 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Icon Pack Mixer
Icon Pack Mixer

ElsiePic – zapomeňte na selfie tyč!

Připadají vám “selfíčka” trapná a dávno překonaná? Patrně nejste sami – souhlasit s vámi budou přinejmenším autoři aplikace ElsiePic. Tento dosud oficiálně nevydaný program vám totiž pomůže najít v okolí dalšího uživatele, který vám pomůže s pořízením fotografie vaší osoby. Bude to znamenat konec selfie tyčí a rukou, čnějících z rohů fotografií? To ukáže až čas.

S tímto způsobem nemusíte fotit sami sebe, ale můžete se jednoduše spolehnout na laskavost ostatních. Je jasné, že aplikace bude potřebovat hodně uživatelů, kteří ElsiePic používají, aby mohla být užitečná, každopádně můžeme říci, že je to skvělý koncept s potenciálem. Služba není zdarma, takže budete muset zaplatit malý poplatek za tento komfort. Ochotní fotografové tak dostanou za svou práci symbolickou odměnu. Určitě to ale stojí za úvahu, protože podle studie Ohio State University lidé, kteří pořizují hodně „selfies“, mají tendence vykazovat chování narcistů a psychopatů.

Beta verzi aplikaci si zatím nainstalovalo více než 500 uživatelů. Použít ji můžete na telefonech s Androidem 4.3 a novějším.

ElsiePic

Saiy – Voice Command Assistant – využijte hlasové příkazy

Saiy Assistant je nejnovější digitální asistent, který se dostal do Obchodu Play. Je to open-source aplikace, která vyžaduje minimální zkušenosti. Prakticky nemá uživatelské rozhraní, běží v pozadí a jejím cílem je využívat co nejméně prostředků.

Saiy funguje offline a ovládá se hlasem. Na rozdíl od Siri či Asistenta Google se nepokouší být virtuálním asistentem s vlastní inteligencí, využívající cloudových a internetových služeb. Prioritou je v tomto případě funkčnost a rychlost. V podstatě jde o hlasové ovládání zařízení, přičemž tato implementace plně využívá otevřenosti platformy Android. Není potřeba otevírat samostatnou aplikaci pro spuštění hlasových příkazů. Stačí vyřknout určenou frázi nebo stisknout tlačítko, Saiy se probudí a začne naslouchat.

utter! Android Voice Command Assistant – BETA!

utter! Android Voice Command Assistant - BETA!

Z několika desítek podporovaných příkazů zmiňme například ovládání Wi-Fi, Bluetooth, mobilních dat, GPS, NFC, hotspot, Režim Letadlo a mnoho dalších. V dohledné době se počítá například s přidáním funkcí pro rootnuté telefony.

Po necelých dvou týdnech v Obchodě Play si tento program nainstalovalo více než tisíc uživatelů a jeho průměrná známka je velice pěkných 4,5. 20 MB velký balíček lze používat na zařízeních s Androidem 4.1 a novějším.

Saiy - Voice Command Assistant
Saiy - Voice Command Assistant

NavBar Animations – animace v navigačním panelu

Pokud hledáte aplikaci pro přizpůsobení a vylepšení navigačního panelu (tj. spodní lišty s tlačítky) vašeho telefonu, nemusíte hned instalovat Xposed. Program NavBar Animations nabízí animace, které přidávají trochu života do jinak nudného prvku obrazovky. Animace lze upravovat a přizpůsobovat svým požadavkům a představám. K dispozici je celá řada balíčků animací.

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou v Obchodě Play jmenovány:

  • Povolte NavBar Animations a vyberte animační balíček.
  • Nastavte rychlost animace, překrytí barev a aktivační akce.
  • Automatické spuštění při startu systému.

NavBar Animations | No Root | Android App | Promo Video

NavBar Animations | No Root | Android App | Promo Video

Aplikace je sice dostupná zdarma, nicméně za 41 Kč si můžete zakoupit odstranění všech reklam a přístup ke všem animačním balíčkům (aktuálním i budoucím). Program NavBar Animations očividně zaujal – během dvou týdnů zaznamenal přes deset tisíc instalací a má průměrnou známku 4,4. 3 MB velký instalační balíček lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším. Podmínkou je samozřejmě softwarově vykreslovaný navigační panel.

NavBar Animations (No Root)
NavBar Animations (No Root)

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

 

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)