Nejnovější aplikace z Google Play #204: chytrá virtuální sekretářka

Nejnovější-aplikace-z-Google

Jako první se představí virtuální sekretářka, která automaticky odpoví na doručené zprávy. Další je tu slovník, který najde slovo, na něž si nemůžete vzpomenout. Do třetice všeho dobrého jsme si připravili aplikaci pro mixování hudby. Nakonec je tu česká aplikace pro netradiční učení slovíček. Ano, zase je tu pondělí, a s ním již 204. pokračování cyklu Nejnovější aplikace z Google Play.

Can’t Talk (Beta) – Auto-reply to everything! – automatická sekretářka

Reagovat na velké množství zpráv, které člověk dostává prostřednictvím komunikačních aplikací v chytrých telefonech, může být někdy hodně náročné. Pokud se chcete či potřebujete věnovat něčemu jinému – například práci, rodině, přátelům, sportování, řízení auta – možná by se vám hodila virtuální sekretářka, která by reagovala za vás. Právě o tom je aplikace s prostým názvem Can’t Talk. S její pomocí můžete automaticky reagovat na zprávy ze široké škály podporovaných aplikací, přičemž můžete přizpůsobit odpovědi podle typu zprávy, na kterou bude odpovídač reagovat.

Can’t Talk podporuje komunikátory Whatsapp, Slack, Facebook Messenger, Telegram, Twitter, SMS i zmeškané hovory. Na vás bude zvolit komunikační aplikace a automatické odpovědi pro vybrané kontakty. K hlavním vlastnostem patří:

 • Automatická odpověď na SMS, zmeškané hovory a oznámení aplikací.
 • Možnost určit, přes které aplikace bude program odpovídat.
 • Filtr, kterému kontaktům lze automaticky odpovědět.
 • Přizpůsobte svou automatickou odpověď.

V budoucnu autoři plánují například podporu profilů, kde budou jiné odpovědi například když jste v práci, nebo pokud řídíte auto. Chystá se také automatické přepínání těchto profilů v závislosti na situaci a specifické odpovědi pro vybrané kontakty.

Can’t Talk je po dobu dvou týdnů zdarma jako zkušební verze. V případě zájmu pak pořídíte plnou verzi přes nákupy v aplikaci. Během necelých dvou týdnů si tento program z Obchodu Play stáhlo více než tisíc uživatelů a jeho průměrná známka je 3,3. Instalační balíček, velký 2 MB, můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.3 a vyšším.

Can't Talk (Beta) - Auto-reply to everything!
Can't Talk (Beta) - Auto-reply to everything!

Reverse Dictionary – obrácený slovník

Tuto aplikaci oceníte, pokud v nějaké situaci (ve škole, v zaměstnání) používáte angličtinu. “Obrácený slovník” pomůže v situacích, kdy si nemůžete vzpomenout na nějaké konkrétní slovo. V takovém případě zadáte popisek či synonyma a aplikace vám zkusí najít slovo, které se snažíte najít. K popisu můžete použít pár slov, věty, nebo dokonce jen jediné slovo. Ve většině případů získáte seznam souvisejících výrazů, přičemž ty s nejlepší shodou jsou uvedeny jako první. Způsob používání popsala v hodnocení jedna z uživatelek: “Mnohokrát si nemohu vzpomenout na slovo, které chci použít, ale umím ho popsat. Aplikace to opravdu zjednodušila. Kromě toho je užitečná pro hledání synonym.”

Program Reverse Dictionary má lehký a moderní design, je malý a v telefonu tak nezabere příliš mnoho místa. Je zcela zdarma bez reklam a nákupů v aplikaci. Reverse Dictionary si dosud stáhlo přes 50 000 uživatelů a jeho průměrná známka je 4,4. Jen 1,5 MB velký soubor můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.0.3 a novějším.

Reverse Dictionary
Reverse Dictionary

WeDJ – mixování hudby na mobilu

Chcete si vyzkoušet mixování hudby? Pak by vaší pozornosti neměla ujít mladinká aplikace WeDJ. Slibuje snadné míchání hudby v intuitivním rozhraní inspirovaném skutečnými DJskými přístroji. Nabízí dvoukanálové uživatelské rozhraní, jog kola, tlačítka pro přehrávání/deaktivaci, posuvníky tempa a řízení přechodů mezi skladbami. Nechybí synchronizace přechodu mezi dvěma písničkami či automatické nastavení hlasitosti. Je dokonce vybaven funkcí automixu, která kombinuje stopy stisknutím tlačítka.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Barevné animované uživatelské rozhraní pro intuitivní ovládání.
 • Výkonnost pro nekonečnou kreativitu.
 • Podpora konzolí DDJ-WeGO4 a DDJ-WeGO3.
 • Flexibilní uspořádání – zvolte si rozložení, které vám nejlépe vyhovuje.
 • Automix – stiskněte tlačítko Automix a WeDJ začne automaticky míchat další stopu.
 • Nahrávání – uložte si své výkony v rámci aplikace WeDJ.

Během týdne si tento program stáhlo více než tisíc uživatelů a jeho hodnocení je 4,4. 27 MB velký soubor lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.4 a novějším.

Tématu aplikací pro diskžokeje jsme se věnoval před několika lety Matěj Machytka v samostatném článku DJing z mobilu nebo tabletu – a proč ne?

2000 SLOVÍČEK – netradiční metoda učení

Na závěr tu máme aplikaci z českých luhů a hájů, konkrétně od programátora Jakuba Vančišina. Jak naznačuje název, půjde o učení slovíček, avšak nikoli formou nudného biflování. Dle autora je aplikace postavena na metodě “od nejznámějšího trenéra paměti v České republice Jakuba Poka. Ke každému slovíčku v ní najdete vtipný, absurdní a nezapomenutelný obraz, který si snadno zapamatujete. Budete se učit cizí jazyky efektivně, a ještě se u toho pobavíte!”

Z hlavních vlastností a funkcí zmiňme:

 • Chytré opakování – aplikace sama hlídá a plánuje opakování naučených slovíček. Slovíčka, ve kterých často děláte chyby, budete automaticky procvičovat častěji.
 • Efektivní procvičování – překládáte z češtiny do cizího jazyka i naopak.
 • Vlastní slovíčka – můžete přidat i svá vlastní slovíčka z libovolného jazyka. Aplikace pak hlídá a plánuje jejich opakování stejně, jako u všech ostatních slovíček.
 • Upozorňování e-mailem – sama upozorní na blížící se opakování e-mailem, takže na ně nemusíte neustále myslet.

2000 SLOVÍČEK

2000 SLOVÍČEK

Po měsíci si tento program z Obchodu Play stáhlo více než tisíc uživatelů a jeho známka je 4,1. Instalační balíček je velký 34 MB.

2000 SLOVÍČEK
2000 SLOVÍČEK

Další aplikace pro školou povinné jsme představili v rámci cyklu SvětAndroida doporučuje.

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)