Update MIUI v6 přináší podporu jednoručního ovládání

miui 6 jednorucni titulka

MIUI je propracovaná nadstavba Androidu, která mění jeho vzhled takřka k nepoznání. Za jejím vývojem stojí čínská společnost Xiaomi. Dalo by se říct, že to bylo právě MIUI, co stálo za počátečními úspěchy celého Xiaomi. Společnost si toho je taky vědoma a softwarové stránce svých zařízení věnuje patřičnou pozornost. MIUI v6 na telefonech Xiaomi Mi3 a Mi4 nyní dostává update, který přináší pro tyto smartphony novou funkci, usnadňující jejich ovládání pouze jednou rukou.

Byť Xiaomi Mi3 i Mi4  patří se svými 5 palcovými displeji spíše mezi menší vlajkové lodě, v některých situacích může být i tato úhlopříčka příliš a vy tak, zejména pokud máte menší ruce, budete muset telefon přechytávat, nebo použít pro ovládání i druhou ruku. V dnešní době, kdy – především ve vyšší třídě – začínají být telefony s úhlopříčkami pod 5 palců ohroženým druhem implementuje množství výrobců do svých nadstaveb funkce pro usnadnění ovládání jednou rukou. Velmi časté je například posouvání klávesnice k jedné straně a to buď automaticky – podle naklonění telefonu, nebo ručně ovládané přepínači, či gesty. V případě MIUI v6 se pak výrazně smrskne celý obsah na displeji a mělo by být dokonce jedno, kde v prostředí se momentálně nacházíte. Ovládání této funkce je velmi jednoduché, stačí prstem přejet od tlačítka pro návrat na domovskou obrazovku buďto k pravému, nebo levému tlačítku pod displejem v závislosti na tom, ke kterému rohu chcete obraz smrsknout. Opačným tahem, směrem k prostřednímu tlačítku, se obraz zase zvětší na původní velikost.

MIUI 6 leva

Co na novinku v MIUI v6 říkáte? Používáte na svém smartphonu nějakou funkci pro snazší ovládání jednou rukou?

 

Zdroj: GizChina.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)