Aplikace Google napoví, jak dlouho se zdržíte v daném místě

aplikace_google_ico

Plánování dne, během kterého musíte navštívit řadu podniků, firem a institucí, určitě nepatří k nejjednodušším činnostem. Aplikace Google si klade za cíl usnadnit v tomto směru život svých uživatelů – přináší údaje o přibližné době, kterou návštěvníci stráví v daném místě.

Když do aplikace Google zadáte název firmy, kterou vyhledávač zná, dozvíte se celou řadu informací, jako je například otevírací doba, návštěvnost v průběhu času, adresa, telefonický kontakt či zákaznická hodnocení. Nově přibyla informace o tom, kolik času průměrně zákazníci/návštěvníci v daném místě stráví. Potěšující informací je, že tato novinka funguje i v české verzi, což jsme úspěšně otestovali na redakčním telefonu.

Aplikace Google: Naplánujte si výlet

V poslední verzi aplikace Google mají uživatelé k dispozici novou sekci nazvanou “Naplánujte si výlet”. Zde je k vidění odhadovaný čas, po který se lidé obvykle zdrží na zvoleném místě. Uvedená informace poslouží nejen při plánování cesty, ale může fungovat také jako ukazatel toho, jak zábavné či zajímavé dané místo je. Například bar s průměrnou délkou pobytu 30 minut pravděpodobně nebude zrovna dobrou volbou na posezení s přáteli.

My jsme v praxi otestovali (na telefonu Sony Xperia Z3 s oficiálním Androidem 5.1.1 Lollipop) několik podniků, restaurací a nákupních středisek. Zhruba u poloviny se nám zobrazil graf s vyobrazením, kdy je dané místo nejnavštěvovanější. Přibližná respektive nejčastější doba pobytu se nám v Ostravě ukazovala jen asi ve čtvrtině testovaných případů.

Aplikace Google se stala mnohem více než jednoduchým nástrojem pro hledání informací na Internetu. Postupem času vyrostla v samostatnou informační platformu. Dokáže vytáhnout všemožné užitečné a důležité informace, aniž by uživatel musel navštívit jakoukoli jinou webovou stránku. V zahraničí tento nástroj umí například informovat o zemětřeseních, zobrazit televizní program, streamovat aplikace, spojit uživatele s pracovníky servisních služeb a mnoho dalšího.

Funkce “Naplánujte si výlet” je tedy vítaným nejnovějším přírůstkem do informací poskytovaných aplikací Google. Myslíte, že ji využijete v praxi? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem! Novinku můžete vyzkoušet na nějakém vám dobře známém podniku a pak dát vědět, nakolik poskytované informace souhlasí s vaší zkušeností.

Google
Google

Zdroj: androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)