TOPlist

Nový vládce siláků. Který mobil má top AnTuTu skóre za březen 2021?

AnTuTu březen 2021

Provozovatelé populárního benchmarkového nástroje AnTuTu zveřejnili seznam výkonnostně nejsilnějších mobilů za březen 2021. Přesněji řečeno jde o porovnání mobilů z čínského trhu, které je vždy o pár dní dříve než jeho globální verze. Výsledek však pravděpodobně znovu nastínil, jak bude tabulka za poslední týdny vypadat. Tradičně jsou v ní zařazeny mediány všech dosažených výsledků za uvedený měsíc. Každý přístroj musel přitom musel absolvovat alespoň tisíc měření. A jak tedy žebříček aktuálně vypadá?

AnTuTu březen 2021 žebříček

Novým výkonnostním vládcem je v tuto chvíli nový herní mobil Black Shark 4 Pro z dílny Xiaomi. Dosáhl na 765 579 bodů. O více než 23 tisíc bodů předskočil Oppo Find X3 Pro. Jak vidno, celá desetičlenná špička se spoléhá na procesor Qualcomm Snapdragon 888, který dokazuje svou dominanci. Celkové skóre mobilů v tomto benchmarku v posledních týdnech raketově roste. Zatímco po prosinci 2020 vedl Xiaomi Mi 11 (mimochodem úplně první prodávaný mobil se zmíněným procesorem) se ziskem 708 425 bodů, za březen 2021 mu v AnTuTu stačil podobný výsledek jen na osmé místo.

střední třída

Pro úplnost dodáváme, že žebříček telefonů střední třídy, který AnTuTu také pravidelně zveřejňuje, ovládl Redmi 10X 5G. Tento model trochu překvapivě překonal svého „Pro“ sourozence. V tabulce těchto levnějších a méně výkonných přístrojů pak vůbec nefigurují Qualcomm procesory. Naopak tu vévodí Dimensity 820 od MediaTeku, následovaný čipsety Kirin.

Haj důležité jsou pro vás výsledky benchmarků?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)