Android verze hry GRID Autosport nakonec vyjde: Těšit se můžete na perfektní grafiku

grid autosport android verze

Závodní hra GRID Autosport vyšla již minulý rok na iOS, vydání bylo potvrzeno i pro Android. Jenže dlouho dobu bylo kolem Android verze ticho a jednu dobu se vývojáři nechali slyšet, že hra vůbec nevyjde, protože se nedá optimalizovat na fungování Android zařízení. To už ale zřejmě neplatí, protože se oznámilo, že Grid Autosport vyjde i na Android. A to příští rok.

GRID Autosport bude vyžadovat hodně výkonné zařízení

Jakmile se GRID Autosport dostane na Android, stane se bez debat nejhezčí závodní hrou na tomto systému a obecně i jednou z nejhezčích her. Není se ale čemu divit, jedná se totiž o plnohodnotný port z konzolí a PC. Kromě vynikající grafiky to znamená i velmi dobrou hratelnost. Za portem již nestojí vývojáři původní hry Codemasters, ale studio Feral Interactive, které se specializuje na portování her na mobilní telefony. Zajímavé je to, že jde v krátké době o druhou potvrzenou Android verzi jejich hry. Minulý týden jsme se dočkali potvrzení strategie ROME: Total War. Doufejme tedy, že v tomto trendu budou pokračovat, v rukávu mají ještě několik povedených her, které jsou pouze na iOS.

GRID Autosport for mobile | The Full Experience

GRID Autosport for mobile | The Full Experience

To, že jde o plnohodnotný port z PC a konzolí má ještě výhodu v tom, že k dispozici bude více než 100 aut, tratí a nebude chybět ani mód kariéry. ve kterém si tvoříte vlastní tým včetně shánění spolujezdců, sponzorů apod. Má to ale i stinnou stránku. Vzhledem k náročnosti hry, bude omezena jen na několik Android zařízení. Co to přesně znamená, není v tuto chvíli jasné. Je ale dost možné, že hra bude fungovat pouze na nových 7 nm čipsetech jako je Kirin 980 nebo Snapdragon 855, které se po výkonnostní stránce dotahují na čipset Apple A11. Na něm mobilní verze GRID Autosport funguje dobře. Bližší informací se dočkáme, jakmile se bude blížit datum vydání. To je momentálně stanoveno na příští rok.

Těšíte se na GRID Autosport?

Zdroj: droidgamers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)