TOPlist

Android TV asi dostane praktickou vychytávku z Google TV

Android TV přepínání účtů testování

I když se nyní vývojáři věnují spíše novému prostředí Google TV, ani starší systém Android TV není bez povšimnutí a stále se jej týká přísun různých novinek. Jednou z nich by mohla být brzy jedna z vychytávek, které se před několika měsíci dočkal právě systém Google TV. Jde o rychlé přepínání účtů, které v případě využívání zařízení více lidmi dost hodí. Začalo se objevovat v rámco nového vzhledu hlavní obrazovky Android TV (s vyhledáváním vlevo).

Po kliknutí na ikonu profilu se zobrazí nová stránka, která vyzve uživatele k výběru „primárního účtu pro váš televizor“ a možností přidávání a odebírání účtů. Na stránce je také uvedeno, že primární účet se používá pro seznamy sledování a nákupy. V Android TV nicméně podle všeho zatím funguje přepínání profilů trochu jinak než v Google TV. V druhém jmenovaném systému se po přepnutí mění celá úvodní obrazovka, kdežto v případě Android TV opravdu pouze jen účet a jeho ikonka.

Zatím však nemusí jít o finální podobu této funkce. I v tuto chvíli poslouží třeba u aplikace YouTube, kde skutečně dojde také k zobrazení jiného obsahu. V tuto chvíli ani není jasné, kdy se přepínání účtů do Android TV dostane plošně. Funkci, společně s novým vzhledem hlavní obrazovky, zatím nejspíš vidí jen hrstka lidí.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik účtů byste rádi přepínali v Android TV?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)