Menu

Android TV dostává velkou aktualizaci s Asistentem Google

Asistent Google se dostává pomalu všude. Nyní se objevil i na zařízeních s Android TV. Jako první se chytrý pomocník od Googlu objevil na NVIDIA Shield TV, následovat budou chytré televize od Sony.

Asistent Google na Android TV ulehčí ovládání

Cíl Googlu je dostat svůj asistent na co největší množství zařízení, proto není divu, že se nyní dostává na platformu Android TV. Aktualizace už vyšla na NVIDIA Shield, kde pak stačí přepnout jazyk konzole do angličtiny a Assistant bude fungovat i v Česku. Integrován je například do aplikací HBO GO, Netflix nebo YouTube.  Asistent ale funguje i na přehrávání hudby, a to pomocí Spotify, Pandory nebo třeba Google Play Music.

Můžete říct například “Play Game of Thrones” nebo “Show me movies about climbing Mount Everest”. Není to ale jen o přehrávání, můžete se zeptat i na informace z filmů a seriálů. Uživatelé v USA si navíc můžou jednoduše objednat popcorn a další malé občerstvení pomocí jednoduchého příkazu.

Samozřejmě také fungují klasické příkazy z Google Assistenta, a to včetně zpráv, počasí, ovládání chytré domácnosti atd. K dokonalosti už chybí jen ta česká lokalizace.

Nvidia Shield TV

NVIDIA Shield TV (2017)

  • Rozměry 159 x 98 x 26 mm
  • Hmotnost 250 g
  • Konektivita Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1, ethernet
  • Baterie ne
  • Zvýšená ochrana ne
  • Ostatní HDMI, USB 3.0, dva ovladače

Používáte na některém zařízení Asistent Google?

Zdroj: phandroid.com

 

Komentáře

SeppWinkler

SeppWinkler 11

29.9.2017 13:36

Nie :)

Jerry Kamilčin

29.9.2017 16:07

Včera přišla aktualizace na SHIELD. Trošku ulehčení protože to nepozastaví aktuální činnost při hledání ale běží zároveň.

Jinak asistenta používám již delší dobu. Jak SHIELD tak Note 3 (nugát 7.1.2) ale v angličtině.

Ale hlavně pro android auto.

RSS (komentáře k článku)