Menu

Google v Česku spustil rodinné skupiny pro obchod Play i hudební předplatné

Rodinné skupiny se konečně dají aktivovat i v České republice. Google uvolnil pro nás region uvolnil rodinnou mediatéku pro Google Play a Google Play Music. Na jednom účtu tak může být až šest členů rodiny.

Rodinné skupiny se v další vlně dostaly i do Česka

Rodinné skupiny neboli rodinné mediatéky Google Play se konečně objevily v Česku. Nová funkce umožňuje sdílet obsah z Google Play a Google Play Music mezi členy rodiny. A to až mezi šesti členy jedné rodiny. Hodí se to například na filmy z Google Play, kdy stačí zakoupit jednu kopii, kterou pak můžete jednoduše nasdílet mezi zbytek rodiny.

Sdílet se dá téměř každý obsah z Google Play, a to jak aplikace, hry, tak i písničky, knížky nebo filmy. U takového obsahu uvidíte ikonku domečku se srdcem. Sdílení funguje nejen na Androidu, ale také na webu, nebo na zařízeních s iOS. Na iOS se dá sdílet obsah do aplikací, které jsou pro Apple zařízení dostupné, což jsou momentálně knihy, hudba a filmy. Do České republiky se rodinné sdílení dostalo na konci pracovního týdne, a to společně s několika dalšími zeměmi jako je třeba Nizozemsko, Belgie, Polsko, nebo Švýcarsko. Na Slovensku rodinné skupiny zatím dostupné nejsou.

google play rodinna mediateka

Sdílení v obchodu Google Play je zdarma, stačí jen projít základní nastavení, kde si můžete například vybrat, jestli se členům rodiny zobrazí veškeré způsobilé položky, vybíráte rodinnou platební kartu, kterou se bude dát platit. V nastavení Google Play se pak ukáže nová položka, kde tato nastavení můžete kdykoliv měnit.

A co hudba Google Play?

Nově se také objevuje rodinné předplatné v Google Play Music. Konečně je tak k dispozici i konkurence pro rodinný tarif od Spotify. Za rodinný tarif na Google Play se zaplatí 224 Kč měsíčně a může jej používat až šest členů. To je v podstatě stejné jako u Premium pro rodinu u Spotify, které stojí měsíčně 8,99 eur (+- 230 Kč) a je dostupné také pro šest lidí.

Google Play Music
Google Play Music
Developer: Google LLC
Price: Free

Aktivujete si rodinnou mediatéku v Google Play?

Zdroje: androidos.in, support.google.com

 

Komentáře

kubfaf

10.9.2017 13:45

Super na tohle jsem dlouho čekal.

“U takového obsahu uvidíte ikonku domečku se srdcem. Sdílení funguje nejen na Androidu, ale také na webu, nebo na zařízeních s iOS.”

Můžete mi prosím vysvětlit jak to jako funguje to sdílení mezi androidem a zařízením s iOS?
Díky :)

Daevis

David TrlicaRedaktor 23

10.9.2017 13:58

Tak, že si stáhnete iOS verzí aplikací Google Movies/Music/Books a přihlásíte se do nich účtem s aktivovaným sdílením.

Sdílení aplikací a her samozřejmě takhle nefunguje, jelikož Apple Store a Google Play jsou dva odlišné obchody. Ale instalací iOS verzí výše zmíněných aplikací se dostávate k obsahu Google Play, i když jste na iOS. Děkuji za připomínku, opravím to v článku, ať je to srozumitelnější.

kubfaf

10.9.2017 14:04

Děkuji, už tomu rozumím :D. Je to škoda že nejdou sdílet aplikace a hry mezi ios a androidem. Hned bych toho využil.

Alois Votoček

10.9.2017 14:43

Taky jsem na to čekal, ale nemůžu odeslat zprávu na vybraného člena.

kubfaf

10.9.2017 15:14

Ale stejně je zajímavé že poslední dobou se nějak víc google soustředí na Česko

LufyCZ

10.9.2017 17:02

Teď jsem to zkusil a kdykoliv kliknu na “Zaregistrovat se”, hodí mi to “Služby Google Play bohužel přestaly pracovat” a to jak na telefonu tak na Chromebooku

Vt_pleskot

Vít Pleskot 0

10.9.2017 20:20

Tak jsem se to jal vyzkoušet a pozvání členů konci chybou, nepodařilo se odeslat pozvanku, zkuste to později. Zkoušel jsem to později a stále nic. Zatím nic moc teda.

Toorek

toorek 0

10.9.2017 21:30

Konečně. Hned jsem to vyzkoušel a vše funguje, jak má.

PetrB22

10.9.2017 21:32

Zajímalo by mě jestli jde nastavit sdílení aplikací bez toho, abych sdílel předplatné Google music.

Martin Šturcel

11.9.2017 3:28

a na nás sa zase vy…. :-/

Jakub Miakyš

11.9.2017 8:12

Hledam “členy rodiny” nebo nekoho kdo taky hledá…

Srandista

Martin 0

11.9.2017 9:54

PetrB22: ano, ide. Ja som najprv zapol rodinne zdielanie (ktore, ako je spominane v clanku je zdarma), s tym, ze primarne mi slo o zdielanie hudby. Lenze hudba sa nezdielala az dokym som nepovysil predplatne z individualneho na rodinne priamo v Music aplikacii, kde clovek musel este potvrdit zvysenie ceny predplatneho.

tezkej_pacient

13.9.2017 12:34

Objednáno, nastaveno .. pecka.

pavoukandre

13.9.2017 14:52

ale co rodiny co mají víc než 5 členů. Dyk to je dyškriminace,more!

mkyral

20.9.2017 8:31

Představa, že v rámci rodiny budeme sdílet aplikace, hudbu je docela lákavá. Tak jsem to hned zkusil, ale dostavilo se hned několik WTF momentů.

Musím nastavit platební metodu, ale nemůžu si nijak jednoduše nastavit, kdo může nakupovat bez schválení. Respektive můžu, ale až dítě dosáhne 18 let, automaticky se mu to uvolní a může nakupovat jak se mu zachce. Já akorát pak dostanu účet. A to je fakt super. Čekal bych, že toto nastavení bude plně respektovat vůli správce, který určí, komu plně důvěřuje, komu ne, případně má možnost nastavit nějaký limit, aby mu nějaké nezbedné dítě nevysálo účet.

Další věc s tím věkem. Když jsem dcerce účet zakládal, žádný věk po mně Google nechtěl. Teď, jsem jej musel doplnit, abych ji mohl nastavit omezení. Jenže jsem jej doplnil dle skutečnosti a buch. Účet byl zablokován, zadaný věk je menší než 13 let. Super. Ale pro odblokování musím zadat buď platební kartu, nebo kopii občanky!

Tak jsem hledal, jak správně založit účet pro dítě. Našel jsem, že na to mají aplikaci – jen v pozvánkovém režimu. Ovšem zároveň se předpokládá, že dítě má telefon s A7 nebo některý z podporovaných telefonů s A6. Dcerka má super duper telefon s A5. Takže bych jí musel koupit nový.

Jako vypadá to slibně, ale jestli nebudu mít jako správce opravdu plnou kontrolu nad tím, kdo může nakupovat a za kolik maximálně, tak tu rodinnou skupinu zase zruším.

VentilCZ

VentilCZ 0

23.9.2017 15:17

Tak registrace skončila úplně na začátku: “Rodinné skupiny nejsou pro účty G Suite dostupné”.

Koukám, že ti co v minulosti přešli na Google Apps v rámci své domény, jsou v posledních letech u Google zákazníky druhé kategorie. Přednost mají vždy ti obyčejní uživatelé GMailu a pak po mnoha letech i platící zákazníci. Před lety to tak bylo s Google+, nyní rodinné skupiny. :-(

RSS (komentáře k článku)