Google v Česku spustil rodinné skupiny pro obchod Play i hudební předplatné

rodinna mediateka google play music

Rodinné skupiny se konečně dají aktivovat i v České republice. Google uvolnil pro nás region uvolnil rodinnou mediatéku pro Google Play a Google Play Music. Na jednom účtu tak může být až šest členů rodiny.

Rodinné skupiny se v další vlně dostaly i do Česka

Rodinné skupiny neboli rodinné mediatéky Google Play se konečně objevily v Česku. Nová funkce umožňuje sdílet obsah z Google Play a Google Play Music mezi členy rodiny. A to až mezi šesti členy jedné rodiny. Hodí se to například na filmy z Google Play, kdy stačí zakoupit jednu kopii, kterou pak můžete jednoduše nasdílet mezi zbytek rodiny.

Sdílet se dá téměř každý obsah z Google Play, a to jak aplikace, hry, tak i písničky, knížky nebo filmy. U takového obsahu uvidíte ikonku domečku se srdcem. Sdílení funguje nejen na Androidu, ale také na webu, nebo na zařízeních s iOS. Na iOS se dá sdílet obsah do aplikací, které jsou pro Apple zařízení dostupné, což jsou momentálně knihy, hudba a filmy. Do České republiky se rodinné sdílení dostalo na konci pracovního týdne, a to společně s několika dalšími zeměmi jako je třeba Nizozemsko, Belgie, Polsko, nebo Švýcarsko. Na Slovensku rodinné skupiny zatím dostupné nejsou.

google play rodinna mediateka

Sdílení v obchodu Google Play je zdarma, stačí jen projít základní nastavení, kde si můžete například vybrat, jestli se členům rodiny zobrazí veškeré způsobilé položky, vybíráte rodinnou platební kartu, kterou se bude dát platit. V nastavení Google Play se pak ukáže nová položka, kde tato nastavení můžete kdykoliv měnit.

A co hudba Google Play?

Nově se také objevuje rodinné předplatné v Google Play Music. Konečně je tak k dispozici i konkurence pro rodinný tarif od Spotify. Za rodinný tarif na Google Play se zaplatí 224 Kč měsíčně a může jej používat až šest členů. To je v podstatě stejné jako u Premium pro rodinu u Spotify, které stojí měsíčně 8,99 eur (+- 230 Kč) a je dostupné také pro šest lidí.

YouTube Music
YouTube Music

Aktivujete si rodinnou mediatéku v Google Play?

Zdroje: androidos.in, support.google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)