Menu

Android konkurence iMessage získala velkého spojence: Přidá se největší výrobce telefonů

Jedna z největších výhod systému iOS je služba iMessage. Pro Android nic podobného neexistuje, uživatelé jsou roztroušení po mnoha různých chatovacích aplikacích. Google to chce změnit u služby RCS, který chce nasadit napříč Androidem. Nyní získal velkého spojence, domluvila se spolupráce s korejskou společností Samsung.

Samsung i Google budou spolupracovat na rozšíření dostupnosti služby RCS

Zprávy pro Android by se s rozšířením standardu RCS měly stát hlavní chatovací službou na Android telefonech, podobně jako to má Apple u iMessage. Nicméně nebude se vše soustředit jen na ni, jak jsme se nyní dozvěděli. Podporovat se bude i aplikace Samsung Zprávy. Google se spojil se Samsungem, se kterým budou spolupracovat na rozšíření služby RCS, která by v ideálním případě měla nahradit SMS a MMS. Oproti SMS umožňuje napříkald posílání zpráv s neomezenou délkou, podporuje posílání obrázků, videí, zvuků, emoji i samolepek. V zásadě by mohl nahradit chatovací aplikace, které se nyní hojně používají.

Google podporuje standard RCS

Google podporuje standard RCS

Samsung zároveň oznámil, že nativní podporu RCS zpráv najdeme ve všech nových smartphonech Samsung Galaxy. Nejprve se dostane na ty, které se prodávají u operátorů, přesněji u těch, kteří budou protokol RCS podporovat. Telefony Samsung Galaxy S8 a novější obdrží aktualizaci, která bude obsahovat podporu RCS. Google to se zavedením RCS myslí opravdu vážně a po společnosti Huawei získal na svou stranu i Samsung, tudíž má dva největší výrobce telefonů, u kterých se počítá s podporou RCS. Jediným problémem v nasazení, je zatím podpora u operátorů.

Těšíte se, až se protokol RCS rozšíří a spustí ve velkém?

Zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

Kulichoid

kulichoid 140

13.9.2018 13:36

Ta podpora operátorů je ale zásadní problém. Navíc to budou muset podporovat VŠICHNI operátoři. Nevím, no. Otázkou i je, zda sms a mms jsou tak žádané. Poslední mms jsem poslal někdy před 10 lety. A nynější apky umožňují hlavně volání kamkoliv po světě a to je primární.

Uni

uni -191

13.9.2018 14:51

No s tím jak “rychle” adaptují eSIM nebo u Androidu ta jungle s VoLTE/WiFi, představa takové změny…

Rooomish

rooomish 0

13.9.2018 15:03

“Android konkurence iMessage získala velkého spojence” Typicky matoucí titulek – kdo získal spojence? Podle titulku iMessage!

Uni

uni -191

13.9.2018 15:09

rooomish: Ani, také jsem klikl s tím, že na Androidu bude někde iMessage😁

Thejamesfreeze

JamesFreeze 0

14.9.2018 7:50

Patřím ještě k těm lidem, co SMS a MMS posílají (hlavně v rodině), takže nejsem vůbec proti.

RSS (komentáře k článku)