Kecálek Allo je u ledu: Jeho nejlepší funkce ale přichází do aplikace Zprávy pro Android

kecalek allo asistent google zpravy pro android

Google Allo byl posledním pokusem společnosti z Mountain View o to vytvořit další chatovací službu. Jak ale už nyní víme, moc se to nepovedlo a v dubnu byl vývoj Allo pozastaven. Google se vrátil k aplikaci Zprávy pro Android, kterou od té doby hodně vylepšuje. Nyní to vypadá, že se chystá další velká aktualizace. Přidá podporu Asistenta Google, tedy jednu z nejlepších funkcí, kterou se mohl chlubit kecálek Allo.

Zprávy pro Android dostávají funkce z Google Allo

Lidé z XDA Developers dokázali spustit některé funkce z Allo, které jsou napojeny na Google Assistant v aplikaci Zprávy pro Android. Právě Google Allo byla služba, která odstartovala éru Asistenta. Jeho další destinací bude integrace do aplikace Zprávy pro Android. Jediným rozdílem bude to, že nepůjde komunikovat přímo s Asistentem, jako tomu bylo v Allo, bude ale nabízet užitečné věci, jako je počasí nebo restaurace.

Funguje to například když napíšete zprávy “Kam půjdeme jíst?” Google Asistent z toho pozná, že plánujete jídlo a nabídne vám rychlé otevření restaurací v okolí. Nemusíte tak otevírat prohlížeč, hledat restaurace atd. Vše se vám hned otevře přímo v aplikaci. Ve výsledku tak jde o třetí velkou funkci z Google Allo, která se v poslední době integrovala do Zprávy pro Android. Nedávno jsme se dočkali chytrých odpovědí a webového klientu. Zanedlouho se přidá i podpora Asistenta.

A i když Google původně v dubnu říkal, že vývoj Allo je pouze pozastaven a neznamená to konec, poslední kroky jasně naznačují, že se k Allo jen tak nevrátí. Na druhou stranu je to dobře, protože to vypadá, že Google si konečně zvolil jednu jedinou chatovací aplikaci, kterou bude podporovat. Zprávy pro Android by se s rozšířením standardu RCS měly stát hlavní chatovací službou na Android telefonech, podobně jako to má Apple u iMessage.

Messages by Google
Messages by Google

Používali jste kecálek Allo? Těšíte se na Asistenta v aplikaci Zprávy pro Android?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)