Menu

Kecálek Allo je u ledu: Jeho nejlepší funkce ale přichází do aplikace Zprávy pro Android

Google Allo byl posledním pokusem společnosti z Mountain View o to vytvořit další chatovací službu. Jak ale už nyní víme, moc se to nepovedlo a v dubnu byl vývoj Allo pozastaven. Google se vrátil k aplikaci Zprávy pro Android, kterou od té doby hodně vylepšuje. Nyní to vypadá, že se chystá další velká aktualizace. Přidá podporu Asistenta Google, tedy jednu z nejlepších funkcí, kterou se mohl chlubit kecálek Allo.

Zprávy pro Android dostávají funkce z Google Allo

Lidé z XDA Developers dokázali spustit některé funkce z Allo, které jsou napojeny na Google Assistant v aplikaci Zprávy pro Android. Právě Google Allo byla služba, která odstartovala éru Asistenta. Jeho další destinací bude integrace do aplikace Zprávy pro Android. Jediným rozdílem bude to, že nepůjde komunikovat přímo s Asistentem, jako tomu bylo v Allo, bude ale nabízet užitečné věci, jako je počasí nebo restaurace.

Funguje to například když napíšete zprávy “Kam půjdeme jíst?” Google Asistent z toho pozná, že plánujete jídlo a nabídne vám rychlé otevření restaurací v okolí. Nemusíte tak otevírat prohlížeč, hledat restaurace atd. Vše se vám hned otevře přímo v aplikaci. Ve výsledku tak jde o třetí velkou funkci z Google Allo, která se v poslední době integrovala do Zprávy pro Android. Nedávno jsme se dočkali chytrých odpovědí a webového klientu. Zanedlouho se přidá i podpora Asistenta.

A i když Google původně v dubnu říkal, že vývoj Allo je pouze pozastaven a neznamená to konec, poslední kroky jasně naznačují, že se k Allo jen tak nevrátí. Na druhou stranu je to dobře, protože to vypadá, že Google si konečně zvolil jednu jedinou chatovací aplikaci, kterou bude podporovat. Zprávy pro Android by se s rozšířením standardu RCS měly stát hlavní chatovací službou na Android telefonech, podobně jako to má Apple u iMessage.

Android Messages
Android Messages
Developer: Google LLC
Price: Free

Používali jste kecálek Allo? Těšíte se na Asistenta v aplikaci Zprávy pro Android?

Zdroj: xda-developers.com

 

Komentáře

TheDroid

TheDroid -2

23.8.2018 8:42

Ta podpora Google Asistenta by se hodila také v Hangouts.

Kutead

kutead 7

23.8.2018 9:26

Zprávy od Google se mi líbí, rád bych je používal, ale nenašel jsem v nich nastavení specifického vyzvánění pouze pro tuto aplikaci. Nenašel jsem, že by se tenhle “problém” někde řešil, tak nevím jestli něco nedělám špatně :(

Karle

karle40 42

23.8.2018 10:16

Takže shánět jinou jednoduchou appku na SMS. O reklamní žvásty tam opravdu nestojím. Možná to zkusím se Skype Lite?

Ropik

Ropik 0

23.8.2018 11:58

Dokud nedojde k masivnímu rozšíření RCS (v článku chybně uvedeno RSC), tak se žádná takováto věc netýká jiného trhu než USA. Což je škoda, osobně používám Allo a kdyby se konečně Googlu podařilo sjednotit vše pod jednu appku, byla by to silná konkurence pro zavedené chat aplikace o které by se dalo uvažovat.

Martas133

Martas133 1

23.8.2018 23:42

Proč Google konečně nenapadne sjednotit Google Allo, Duo, Messages a Hangouts do jedné aplikace a s ní jít proti WhatsAppu a Facebook Messengeru ? 😕

Sourekm

sourekm 5

25.8.2018 16:29

Chatovací aplikace nemají moc smysl. Facebook Messenger se používá protože je součástí Facebooku který aktivně využívá mnoho lidí. Tudíž když někomu na Facebooku napíšu zprávu, tak je nepravděpodobné, že by na ní nereagoval.
Když bych ale chtěl použít Hangouts, tak nevím, zda dotyčný zareaguje, jelikož není zvyklý Hangouts kontrolovat. Se Skypem je to podobné. Tudíž konkurenční chat bude vždycky slepá ulice.

Patey

Patey -1

2.9.2018 15:44

Když by sjednotil všechno do Zpráv pro android, a také na to napojil ty zbytečné chaty na youtube, google pay, tak by to byla jejich nejlepší volba. Jedna aplikace, kterou můžeš využít všude. Člověk by viděl veškerý kontext, o kterém si psal s ostatníma.

RSS (komentáře k článku)