TOPlist

Google spustil SMS v prohlížeči. PC si jednoduše propojíte s mobilem

sms zpravy na webu google

Google dlouhé měsíce připravil funkci Zprávy na webu. Nyní se konečně spustila a SMS zprávy už se vám tak můžou objevovat přímo v prohlížeči na PC.

Zprávy na webu se začínají postupně uvolňovat

Nové Zprávy na webu, jak Google novou funkci nazývá, se ještě v tuto chvíli oficiálně nedostaly ke všem uživatelům. Novinka už má sice aktivní webovou stránku, přes kterou se propojíte. U hodně lidí se zatím vše zasekne na tom, že mobilní aplikace vám nedovolí propojení s PC.

zpravy na webu google sms

Pokud už ale tuto funkci v aplikaci máte, tak už se můžete podívat na stránku messages.android.com, kde na vás vyskočí QR kód, který slouží právě k propojení s mobilem. Jakmile si mobilní aplikaci a prohlížeč propojíte, zpřístupní se vám možnost odesílání a přijímání SMS práv přímo v PC.

Funguje to na podobném principu jako u kecálka Google Allo. Zajímavé je na novince i to, jak bude fungovat zabezpečení. Při propojení se zprávy i kontakty šifrují, pokud 14 dní tuto službu nebudete využívat, tak vás služba automaticky z prohlížeče odhlásí a všechna data vymaže.

Google Messages
Google Messages

Budete využívat Zprávy na webu, nebo už SMS moc neposíláte?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)