TOPlist

Android Pie se rozšiřuje pomalu. Stále je na minimálním počtu telefonů

Graf s podílem verzí Androidu

Už jsou tomu skoro dva měsíce, co Android Pie oficiálně vyšel, přesto jej oficiální statistika pro září 2018 neobsahuje. Několik telefonů obdrželo update na Android 9.0, ale celkový počet zařízení běžící na nejnovější verzi OS je zatím příliš malý. Nejde ale o nic divného, protože stejně to probíhalo i v minulosti.

Jaké podíly držely  jednotlivé verze Androidu za měsíc září?

Android Pie se objevil na počátku srpna na telefonech Google Pixel. Modely od jiných výrobců postupně následovaly. Nyní lze Pie spatřit i na OnePlus 6, Essential Phone či Nokii 7 Plus. Přesto jde zatím stále jen o první vlaštovky, takže počet aktivních kusů je zatím příliš malý, než aby Google novinku hned zařadil do oficiálních statistik. Ono by to ani k ničemu nebylo, kdyby uváděl podíl na úrovni desetin procenta.

Tabulka s podíly Android verzí Statistika pro září 2018 zobrazuje telefony, které využily Playstore v období 21-28. září 2018.

Nejpoužívanější verzí Androidu je Nougat (7 a 7,1) s 29,3 %, který ale oproti předchozímu měsíci o necelé dva procentní body oslabil z 30,8 %. Následuje už stárnoucí Marshmallow (6) s 21,6 %, jenž též klesl z původních 22,7 %. Na třetí pozici konečně povyskočilo Oreo (8 + 8,1). To nyní drží téměř pětinový podíl (19,2 %). Bohužel stále silnou pozici má přesluhující Lollipop. 18,3 % je na takhle starou verzi opravdu dost. Kitkat a starší také stále odmítají hodit ručník do ringu – 11,6 % je stále nezanedbatelný podíl.

Kolik velkých aktualizací dodal výrobce vašeho telefonu? Pochválili byste ho za jeho aktivitu?

Zdroj: android.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)