Menu

Android novinky a soutěže zatřásly Brnem – Android RoadShow Brno 2013 (shrnutí)

_STE8724

A je to tady! Desítky nabušených přístrojů s Androidem, více než 400 fanoušků mobilních technologií, krásné hostesky, soutěže a zajímavé přednášky. Co všechny tyto body spojuje? Android RoadShow přeci! Naši první zastávku již máme za sebou a můžeme říci jen jedno – byla to jízda! Brněnské publikum bylo skvělé a návštěvnost překročila naše očekávání. A co tedy bylo v Brně k vidění?

Připomínáme, že další Android RoadShow 2013 se bude konat již 15. 6. v Praze. Více informací na www.AndroidRoadshow.cz (na každou registraci je potřeba jiný email).

Hashtag akce pro všechny sociální sítě je #androidroadshow.

Místo konání

Stejně jako loni naše zelená armáda obsadila hotel Holiday Inn, který nabízí skvělý kongresový sál. Prostory byly sice o něco těsnější, než by se našemu obtloustlému Androidovi hodilo, všichni návštěvníci se s tím však nakonec vypořádali. Zástupy lidí byly skutečně obrovské, což nás velmi mile potěšilo.

_STE8401 _STE8466 _STE8605 _STE8667

Soutěžili jsme o Galaxy S4!

Obrovské lákadlo jistě čekalo na návštěvníky na samotném konci RoadShow. Jeden z vás si totiž odnesl nabušený smartphone Samsung Galaxy S4, který jsme pro vás mimo jiné otestovali v detailní recenzi! Vylosovaný výherce byl překvapen a skoro si pro cennou výhru nechtěl ani přijít k nám na pódium. Doufáme, že nyní již užívá svůj telefon k plné spokojenosti a my ještě jednou gratulujeme!

_STE8976

Petr Mišák gratuluje výherci, který si z Brna odnáší Samsung Galaxy S4.

Chcete taky vyhrát Samsung Galaxy S4? Ano! Tak to máte dvě možnosti. Buďto se za námi zastavíte na Android RoadShow do Prahy, kde si o ní taky zahrajeme, nebo se zapojíte do soutěže na webu Svět Androida – Soutěž o Samsung GALAXY S4: Napiš nám, proč se ti líbí, a my ti jej dáme!

VIP uživatelé s výhodami a s další soutěží

Jak jsme již před delší dobou předesílali, VIP uživatelé, kteří se rozhodli podpořit náš portál, mohou počítat celý rok s výhodami. Na brněnské RoadShow jsme o naše VIP pečovali hned od začátku, kdy byli všichni s Premium účtem “odbaveni” rychleji a nemuseli stát ve frontě. Navíc je hned u akreditace čekalo sladké překvapení a na konci si navíc jeden z našich VIP odnesl skvělý mini počítač Rikomagic MK802 II.

_STE8989

Být VIP návštěvník se skutečně vyplácí. Jeden z Prémium uživatelů od nás dostává androidí mini PC.

Být Prémium uživatel se rozhodně vyplatí! Chceš jím být? Pak se stačí zaregistrovat. Více informací o našich VIP účtech naleznete zde.

Co bylo k vidění?

I díky zkušenostem z minulého roku se nám povedlo RoadShow ještě o nějaký ten kousíček vylepšit a připravit si pro návštěvníky nadstandardní porci zábavy. Mezi novinky patří například herní koutek, fotokoutek či Miss Android RoadShow. Program přednášek jsme se taktéž snažili vylepšit, aby zaujal co největší počet fanoušků. Brněnská RoadShow nabízela tradičně jedinečnou možnost vyzkoušet si ty nejlepší přístroje na trhu a promluvit si se zástupci jednotlivých výrobců či s redaktory portálu Světa Androida. Letos se k nám připojil také Rudý Android a k vidění byly ty nejlepší přístroje z Číny. Vzdušný prostor hlídala kvadrokoptéra Ar. Drone, kterou doplnily pozemní jednotky Sphero – o tuto moderní zábavu jsme nemohli návštěvníky ošidit ani letos. Pro posilnění jsme si pro vás připravili nějakou tu dobrotu, žízeň hasilo EisKaffee či jedinečná šťáva Ugo od Kofoly.

Samsung

Jeden z hlavních partnerů brněnské RoadShow si přivezl na naši první zastávku arzenál toho nejlepšího, co mobilní trh nabízí. Samozřejmě vzbudil největší zájem model Samsung Galaxy S4, o který se zároveň také soutěžilo. Nechyběly ani další nejnovější a nejlepší přístroje jihokorejského výrobce. Samsungu patřila též zajímavá přednáška v našem programu, kde jste se dozvěděli spoustu zajímavých informací ohledně přístrojů a služeb této společnosti. Na stánku byla k vidění i velmi horká novinka Samsung Galaxy S4 mini, ale zatím pšš, ať se to neproflákne :). V Praze se jako první v ČR můžete těšit i na další horké kusy, tak neváhejte, stačí se zaregistrovat na www.androidroadshow.cz.

_STE8471 _STE8750

_STE8652 _STE8646

_STE8760

HTC

HTC One, klenot tchajwanského výrobce pro letošní rok, byl bezesporu největším lákadlem portfolia HTC a možná i celé RoadShow. Nebyl to samozřejmě jediný přístroj, který byl s tímto logem v Brně k vidění, ale bezesporu nejlepší. Nechyběly samozřejmě ani krásné hostesky, stejně tak přednáška a ostřílení pracovníci, kteří se snažili zodpovědět veškeré dotazy návštěvníků. Na stánku HTC bylo opravdu živo.

_STE8402 _STE8498 _STE8751 _STE8759

Nvidia

A teď opravdová pecka pro hráče! Společnost Nvidia k nám dovezla jedinečné zařízení Nvidia Shield a brněnští návštěvníci měli jako jedni z prvních možnost si tento klenot osahat a vyzkoušet. První zařízení s Tegrou 4 a navíc jediné svého druhu. To je Nvidia Shield. Nechyběla ani přednáška tohoto kalifornského výrobce, kde Igor Staněk rozebral nejen Tegru a Shield.

_STE8477 _STE8722

_STE8444

Mautillus

Kolegové z Mautillusu nás doprovázeli celý loňský ročník a svou účast přislíbili i letos. A to je super! Nikde jinde se totiž nedozvíte tolik informací o Google TV, androidích mini počítačích či technologii NFC. Své bohaté znalosti a zkušenosti pak mezi návštěvníky vysílali skrze zajímavou přednášku, po které si získané zkušenosti mohl každý vyzkoušet na stánku.

_STE8433 _STE8717 _STE8781 _STE8852

Rudý Android, aneb čínské přístroje zaujaly

Letos se do naší RoadShow dostaly také špičkové čínské smartphony v čele se supertelefony Xiaomi Mi2 a Mi2S, které vzbudily obrovský zájem z řad návštěvníků. Jirka Opletal, který stojí za portálem LevneSmartphony.cz, seznámil ve své přednášce s důvody, proč neutrácet tolik peněz za “evropské” přístroje a nakupovat čínské telefony. Pozor! O jeden “nadupaný” čínský kousek si v jedné z následujících Android RoadShow 2013 i zasoutěžíme.

_STE8585 _STE8776

Přednášky a prezentace

Letos čekal na všechny příchozí bohatý program přednášek, na kterých si každý přišel na své a dozvěděl se spoustu informací o systému Android, o nových přístrojích, technologiích či službách. Hotel Holiday Inn vlastní obrovský kongresový sál, který byl ovšem doslova napěchován androidími fanoušky. Nakonec jsme se vešli a jediný, komu nacpaná přednášková místnost komplikovala život, byl náš maskot Andru, který se musel opatrně mezi návštěvníky protahovat. Snažili jsme se do programu přednášek zapojit i vás, ptát se na vaše názory a občas jsme položili záludnou otázku, za jejíž správnou odpověď jsme vás odměnili sladkým potěšením nebo unikátním tričkem v motivech RoadShow. Závěrečná debata občas nabrala vysoké obrátky, když jste začali bombardovat výrobce mobilních telefonů otázkami na tělo. Jen do nich. :)

Která přednáška Vás nejvíce zaujala?

  • Samsung
  • HTC
  • Rudý Android – proč nakupovat telefony z Číny? (Jiří Opletal – LevneSmartphony.cz)
  • Google účet prakticky – jak využít svůj Smartphone naplno (Petr Mišák – Svět Androida)
  • Google TV – chytré televize a jejich aplikace (Petr Mazanec – Mautillus)
  • Displeje smartphonů – proč a v čem se liší, jaké jsou jejich výhody? (Radek Tesař – Svět Androida)
  • nVidia SHILED naživo a další novinky (Igor Staněk – nVidia)
  • Otevřená diskuze – otázky na tělo povoleny (panelová diskuze)

_STE8921 _STE8951

_STE8575 _STE8611

Game Hall – herní koutek oslovil každého pařana

Androidí přístroje se staly rájem hráčů. Jak jinak si zahrát skvělou hru kdekoliv a kdykoliv, když ne na svém mobilním telefonu či tabletu, který máte stále při sobě? I na to jsme mysleli a připravili pro návštěvníky speciální herní koutek, kde si mohl každý zahrát speciální verzi pecky Dead Trigger a navíc vyhrát hodnotné ceny! K dispozici byly mašiny HTC One a Samsung Galaxy S4 – zkrátka to nejlepší.

Přijďte se i vy utkat v nelítostném souboji o Tegra 4 zařízení – brzo bude na www.androidroadshow.cz dostupný online žebříček TOP deseti nejlepších hráčů.

_STE8495

Na své si přišli i hráči mobilních her. Byl pro ně připraven hrací koutek.

Miss Android RoadShow 2013

Další z novinek, ve které sehrají hlavní roli dámy, nejvíce se to však v konečném důsledku bude líbit nám pánům, je Miss Android RoadShow 2013. Každá návštěvnice měla jedinečnou možnost nechat se vyfotit od naší fotografky a přímo se tak zařadit do soutěže o nejhezčí dívku letošních Android RoadShow. Hlasování bude probíhat po celou dobu RoadShow a na konci vzejdou tři nejlepší dívky, které získají ceny v hodnotě 12 000 Kč, 8 000 Kč a 5 000 Kč. A jaké? To se nechte překvapit, do ukončení hlasování ještě nějaký ten čas zbývá a nikdy nevíte, jaké přístroje ještě budou představeny a mohou na výherkyně čekat. :)

miss miss2

Pro své favoritky budete moci hlasovat na webu www.androidroadshow.cz. Hlasování bude spuštěno co nejdříve na adrese www.AndroidRoadShow.cz/miss-android-roadshow. Zatím zpracováváme fotografie krásných slečen, kterých se v Brně objevilo daleko více, než jsme předpokládali. O průběhu hlasování vás budeme informovat.

Foto koutek

Chtěli jste si vyzkoušet, jak fotí fotoaparáty s Androidem? Porovnat to se svým mobilním telefonem? Nebo se jen vyfotit s hosteskou? Pak byl připraven fotokoutek, který plnil tyto body do puntíku.

_STE8588 _STE8671

Stánek Světa Androida

Chtěli jste se na něco zeptat redaktorů Svět Androida? Prohlédnout si skvělé čínské telefony v první řadě se supertelefony Xiaomi Mi2S či si vyzkoušet kvadrokoptéry Ar. Drone 2 a nezbedné koule Sphero? Pak jste nás měli možnost najít u našeho stánku. Čekala na vás spousta zábavy a doufejme, že jsme vám odpověděli také veškeré vaše dotazy.

_STE8682 _STE8689 _STE8690 _STE8691

Redakce Svět Androida

V Brně jste mohli potkat také několik členů našeho týmu. O celý chod akce a program se staral manažer projektu, Petr Mišák. V hracím koutku se o vás a vaše herní přístroje staral Honza Slovák, stánek Světa Androida střežilo duo Honza Dolejš a David Mysliveček. Velkou práci odvedl také Radek Tesař ve svém foto koutku, Petr Michal a Iveta Mišáková zajistili registraci nově příchozích. Nezapomněli jsme na někoho? Správně, celou akci provázel také náš maskot Andru!

_STE8724

Náš maskot Andru s půvabnou slečnou.

Vzkaz pro zloděje, který nám v nestřeženém okamžiku odnesl kouli Sphero. Bez speciální bezdrátové nabíječky si pohraješ jen 15 minut :). Pokud kouli vrátíš na adresu redakce, bude ti odpuštěno (adresa redakce – Petr Mišák – Svět Androida, Cíglerova 1091/34, Praha 9 – Černý Most, 198 00)

Kde se sejdeme příště?

Dalším místem, kam naše redakce spolu s androidí armádou zavítá, je Praha, kde se uvidíme již za týden – 15. června. Kapacita míst na sezení je u každé Android RoadShow omezena, proto neváhejte a registrujte se co nejdříve. Registrace je úplně zdarma.

Oficiální stránky Android RoadShow 2013

Další informace a možnost registrace naleznete na oficiálním webu Android RoadShow 2013. Můžete zde sledovat novinky nebo třeba aktuální počet registrovaných účastníků, který již atakuje hranici 2000.

 road

Partneři

partneri-roadshow

 Nezapomeňte dát vědět o naší akci také svým přátelům. Sdílejte odkaz na sociálních sítích a zmobilizujte ve svém okolí každého, kdo se zajímá o mobilní telefony. Zúčastníte se příští Android RoadShow 2013? Líbila se Vám ta brněnská?

Máte nějaké fotky nebo zážitky z Android RoadShow 2013? Budeme rádi, když se o ně podělíte zde v komentářích i na sociálních sítích. Děkujeme, že nás podporujete! Zdraví Andru :).

Další fotky:

 

Komentáře

Skywall

Skywall

7.6.2013 13:34

Sice už jsem to tady dával jednou, ale jelikož zde máte červeně napsáno, že chcete dojmy, tak si o těch mých můžete přečíst zde http://lukassztefek.cz/2013/06/android-roadshow-2013/ :-) Bylo to cool. Všem doporučuji.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

7.6.2013 13:36

Skywall
Děkujeme moc za odezvu. Jsme moc rádi, že se akce líbila. :)

Yesbook

yesbook 0

7.6.2013 13:58

Díky za reportáž, už se těším, dostanu se ale až na tu hradeckou…

Orbit09

7.6.2013 14:52

Díky za článek, na pražskou Roadshow se dostavím :)

Skorpin

skorpin 0

7.6.2013 19:13

“Nechyběli samozřejmě ani krásné hostesky“ – vážně tam »nechyběli«? ;) Na pražskou se ale určitě zkusim podívat :)

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

7.6.2013 19:35

skorpin:
Jujda taková chyba jak Brno :)(report z Brna). Fix. Díky.
Taky se na vás těšíme.

yesbook, Orbit09:
I na vás se těšíme. Nezapomeňte sebou registrační QR kód a dobrou náladu :)

petr vysoudil

7.6.2013 19:37

Tady přidávám dalších pár fotek z Brna
https://plus.google.com/u/0/103947296046313652868/posts/YwPPtyoeLL8

Stileth

Stileth 0

7.6.2013 21:26

Minulý rok mi to nevyšlo, ale tento sa uvidíme v Prahe :-)

mitox

mitox

7.6.2013 22:28

Akce po všech stránkách velice kvalitní, až na jednu, se kterou příště proboha něco udělejte. Omlouvám se, ale vědomosti a přednášky zástupců HTC a SAMSUNG byly otřesné (hlavně tedy HTC – ten pán opravdu skoro nic nevěděl) – když už reprezentují tak velké firmy, měli by alespoň znát základní pravidla prezentace. O odborných vědomostech raději ani nemluvím.
Tak trochu mi připadalo, že jsou pánové jako prodavači z obchodu a ne zástupci firmy.

xbetka

xbetka

8.6.2013 11:07

Škoda, že na hodně fotkách se objevují stále stejné osoby a někdy i 2x stejné fotografie. Myslím, že k focení bylo mnohem více zajímavějších věcí a vychytávek, které Vám tady bohužel chybi :-( Fotky od návštěvníků AndroidRoadshow jsou mnohem lepší a zachycují celkovou atmosféru této skvělé akce. Snad poučení pro příště s výběrem fotografa :-) Jinak moc děkuji za skvělou akci celému týmu SvětAndroida! :-)

Martin Kohout

Martin Kohout

8.6.2013 15:09

Kdy a kde bude Plzeň?

Martin Pavlović

8.6.2013 21:05

Tak (se) uvidíme za týden v Praze :)

Synus

Synus 4

12.6.2013 10:22

Ví někdo jak to vypadalo v Brně se slevami na nákup nových founů?

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

14.6.2013 9:53

Synus:
Byly slevové kupóny od Sunnysoftu.

Milan

Milan

14.6.2013 15:04

A platí se vstupné?

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

14.6.2013 15:09

Milan
Neplatí. Vstup na VŠECHNY Android RoadShow je zdarma, stačí se jen zaregistrovat na http://www.androidroadshow.cz/registrace/

Milan

Milan

14.6.2013 20:35

Je to od 9.00 a je vstup nějak věkově omezen?

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

14.6.2013 20:40

Milan
Ano, od 9:00 a věk není samozřejmě nikterak omezen. :)

Pavel

Pavel

18.6.2013 11:46

Takovyhle akce byste meli delat casteji, uplne jsem z toho hotovej a to jsem cetl jen titulek a videl par fotek. Hotova bomba, skvely, narezovy, hypergiga mazec, cool masta, ach jo zase jsem si cvrnknul do trenek. Asi pujdu na zachod a utru se do sveho skveleho Androida;-) Udelate i clanek do Blesku?;-)

Awee

Awee

21.6.2013 12:43

Účastnil jsem se akce v brně a moc se mi líbila. Jak tu čtu o tom že někdo vzal tu kouli sphero tak jsem si tak uvědomil že když jsem odcházel (těsně po losování o s4) tak jsem šel kolem game koutku a byly tam 3 s4ky na nabíječce a nikdo to tam nehlídal. Dávejte si na tohle pozor přeci jenom jsme v česku a takovejhle telefon by zmiznul v mžiku :D jinak díky za akci a byl jsem hodně potěšen přítomností červeného androida :) protože se v poslední době o čínské telefony zajímám a rád sem si ošahal modely od xiaomi

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

21.6.2013 12:45

Awee
Máte naprostou pravdu a poučili jsme se. Navíc jsou nyní i telefony vybaveny softwarovým hlídáním.

Dominika

Dominika

31.7.2013 9:17

Dobrý deň, kde môžem hlasovať za miss android z brna? :)

RSS (komentáře k článku)