TOPlist

Aktualizace Android Auto zapříčinily problém s Google Asistentem. Týká se i vás?

Android-Auto-update (1)
  • Uživatelé Android Auto hlásí závažný problém
  • Po nedávných aktualizacích hlásí Google Asistent chybu
  • Na řešení ze strany vývojářů se zatím čeká

Uživatelé oblíbeného nástroje Android Auto, který dokáže přenášet informace a některé aplikace z vašeho smartphonu na displej vozidla, se potýkají s nepříjemným problémem. S hlasovým asistentem od Googlu jsou po nedávných aktualizacích zdánlivě velké problémy, které už stihly znepříjemnit zážitek nejednomu řidiči.

Napříč fórem podpory samotného Googlu lze najít hned několik příspěvků od nešťastných uživatelů, kterým se po vyřčení hlasového příkazu dostalo tak maximálně chybového hlášení „oops, something went wrong“ (jejda, něco se pokazilo). Někteří však byli s problémem seznámeni dokonce ještě předtím, než se o zadání jakéhokoliv pokynu vůbec pokusili.

Android Auto

Konkrétně v případě Android Auto se jedná o výraznou nepříjemnost. Na hlasové interakce s Google Asistentem totiž služba sází opravdu ve velkém a v podstatě se jedná o jednu z jejích hlavních předností. Pomocí příkazů lze ovládat hudbu, provádět telefonáty nebo manipulovat s navigací.

Předpokládá se, že Google už brzy zavede opravu v nějaké z příštích aktualizací. Pokud momentálně patříte mezi zasažené uživatele, doporučujeme zkontrolovat, zda máte nainstalovanou nejnovější verzi aplikace, a pakliže ano, zvažte se vrátit na nějakou z dřívějších verzí stažením Android Auto z externího zdroje.

Funguje vám Android Auto bez problémů?

Zdroj: 9to5Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)