Přichází Android 7.1.2 beta pro zařízení Pixel, Nexus 6P, 5X a Player

android712-ico

Google v noci na dnešek oznámil vydání Androidu 7.1.2 jako beta verze. Sestavení patrně nepřináší žádné zásadní změny, protože jde o udržovací aktualizaci, zaměřenou na opravu nalezených chyb a zlepšení výkonu. Android 7.1.2 beta budou moci testovat uživatelé následujících zařízení:

  • Pixel
  • Pixel XL
  • Pixel C
  • Nexus 5X
  • Nexus 6P
  • Nexus Player

Android 7.1.2 beta přichází

Pro Nexus 5X a 6P však nová verze přijde s malým zpožděním, v tuto chvíli tedy není k dispozici. Na oficiálních stránkách pro vývojáře jsou již připraveny tovární obrazy (“factory images”) ke stažení, které můžete stáhnout a flashnout do zařízení.

Na oficiálních stránkách pro vývojáře jsou připraveny ke stažení tovární obrazy systému Android 7.1.2 beta Na oficiálních stránkách pro vývojáře jsou připraveny ke stažení tovární obrazy systému Android 7.1.2 beta

Ještě jednodušeji můžete testovat Android 7.1.2 beta, pokud zařízení přihlásíte do beta programu. Během několika dnů byste měli obdržet aktualizaci na testovací verzi. Po registraci bude přístroj dostávat pravidelné aktualizace over-the-air (OTA) všech sestavení veřejná beta verze 7.1.2. Po uvolnění konečné verze bude zařízení automaticky aktualizováno na stabilní sestavení.

Zatím není známo, co přesně nová verze přesně přinese. Google se o novinky nepodělil, takže se musíme spokojit s tím, že nový Android přinese “vylepšení pro uživatele i mobilní operátory”. Co konkrétního si máme pod tímto obratem představit, však není zřejmé. Podle Googlu se finálního sestavení dočkáme “během několika měsíců”.

Na závěr je tu smutná zpráva pro majitele telefonů Nexus 6 a tabletů Nexus 9. Ti totiž aktualizaci na Android 7.1.2 nedostanou, předchozí verze 7.1.1 je pro uvedená zařízení konečnou stanicí. Oba přístroje byly představeny v říjnu roku 2014, takže jim vypršela dvouletá podpora.

Připomeňme, že zatím poslední update na verzi 7.1.1 vydal Google v polovině prosince loňského roku. K oznámení příští “velké” verze, označované zatím v kuloárech jako “Android 8” či “Android O” patrně dojde 17. až 19. května v rámci letošní výroční vývojářské konference Google I/O 2017.

Těšíte se na to, co přinese nová verze Androidu? Nebo už čekáte na příští “velkou” verzi?

Zdroje: androidpolice.com, android-developers.googleblog.com, androidcentral.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)