Vychází aktualizace na Android 7.1.1 pro zařízení Pixel a Nexus

aktualizace-na-android-711_ico

Přesně podle zvěstí z minulého týdne vydal Google v pondělí 5. prosince aktualizace na Android 7.1.1 pro zařízení Pixel a Nexus. Nejprve vystavil na oficiálním webu tovární obrazy, obsahující jak poslední verzi operačního systému, tak i prosincové bezpečnostní záplaty. Krátce na to vyhledávací gigant publikoval oficiální oznámení o Androidu 7.1.1.

Tovární obrazy Androidu 7.1.1 jsou k dispozici pro zařízení Google Pixel, Pixel, XL, Nexus 6P, Nexus 5X, Pixel C, Nexus 9 (Wi-Fi a LTE) a Nexus Player. Smůlu mají přinejmenším prozatím majitelé Nexusů 6 – pro tento telefon bylo vydáno nové sestavení Androidu 7.0 s číslem NBD91U, obsahující prosincové bezpečnostní záplaty. Kromě nich přibylo několik nových funkcí (oficiální podpora zkratek aplikací, kulatých ikon a obrázkových klávesnic), proběhly optimalizace a opravy chyb. Zajímavostí je skutečnost, že spolu s touto aktualizací by se mělo blížit uzavření ohlášených chyb, zjištěných ve vývojářských sestaveních (“developer preview”).

Telefony Google Pixel a Pixel XL se dočkaly aktualizace na Android 7.1.1 Telefony Google Pixel a Pixel XL se dočkaly aktualizace na Android 7.1.1

Aktualizace na Android 7.1.1 jako tovární obraz i OTA balíček

Čísla sestavení čísel a odkazy ke stažení následují:

Tovární obraz lze do zařízení nahrát jako zcela čistý systém. Při této operaci dojde ke smazání všech dat, aplikací a nastavení. Pokud nechcete tento proces absolvovat, stačí si počkat na standardní OTA aktualizace, které budou postupně uvolňovány v následujících dnech až týdnech. Pokročilejší uživatelé si mohou OTA balíček stáhnout a nainstalovat sami.

Google již publikoval zdrojové kódy Androidu 7.1.1 do Android Open Source Project (AOSP), takže výrobci zařízení a tvůrci alternativních ROMek mohou připravit vydání postavené na nejnovější verzi.

Obdrželi jste aktualizaci na Android 7.1.1, nebo jste si ji sami stáhli a nainstalovali do svého zařízení Pixel nebo Nexus? Dejte nám i ostatním uživatelům vědět v komentářích své zkušenosti!

Zdroje: androidauthority.com, android-developers.googleblog.cz, androidcentral.com, androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)