Příjemné překvapení: Xiaomi Redmi 4 dostává MIUI 11

xiaomi miui 11

V dubnu Xiaomi potvrdilo, že ukončí softwarovou podporu pro několik starších zařízení, mezi kterými byl také Xiaomi Redmi 4. Nyní se zdá, že softwarový tým čínského giganta tuto zprávu přehodnotil, jelikož mnoho uživatelů potvrdilo příchod MIUI 11 právě na Redmi 4.

Xiaomi Redmi 4: Kompaktní rychlík zabalený v kovu

Xiaomi Redmi 4: Kompaktní rychlík zabalený v kovu

Aktualizace se nazývá MIUI V11.0.2.0.NAMMIXM a má velikost 483 MB. Nové MIUI 11 zde běží na Androidu 7.1.2, ale novou verzi operačního systému zde snad nikdo nečekal. Bezpečnostní záplaty jsou pak z října 2018. Přesto je chvályhodné, že se Xiaomi o takto starý telefon stále stará. Jedná se totiž o dva a půl roku staré zařízení, jehož pořizovací cena se pohybovala okolo pěti tisíc korun.

Telefon je vybaven Snapdragonem 435, kterému sekunduje 2 či 3 GB operační paměti v závislosti na paměťové variantě. Displej má pak úhlopříčku 5 palců a disponuje HD rozlišením. Pro všechny uživatele má být aktualizace dostupná ještě tento týden.

Už jste dostali aktualizaci MIUI 11 na Redmi 4?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)