Android 7.1.2 odhalí hladové aplikace, které drancují baterii

android-7-1-2-odhali-hladove-aplikace–ktere-drancuji-baterii-ikona

Většina médií zaměřila v uplynulých dnech svou pozornost na čerstvě uvolněnou testovací verzi Androidu O. Druhá beta verze minoritní aktualizace na Android 7.1.2 kvůli tomu zůstala tak trochu stranou, přestože nabídne zajímavé novinky. Například dokáže odhalit hladové aplikace, které drancují baterii.

První beta verzi Androidu 7.1.2 vydal Google na konci ledna, na druhou si uživatelé zařízení Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 5X, Nexus 6P a Nexus Player museli počkat až do 21. března. Lze proto předpokládat, že stabilní sestavení nedorazí, jak se původně předpokládalo, na přelomu března a dubna, ale o něco později.

Jak lze předpokládat o minoritní aktualizace, novinek nebude mnoho. Tato sestavení se primárně zaměřují na opravy zjištěných chyb a vylepšování výkonu. Přesto se ale nějaké novinky chystají a jednu z nich odhalila právě druhá beta. Když se v systémovém nastavení podíváte do sekce Baterie, objevíte v kontextové nabídce (v pravém horním rohu) novou položku Upozornění na využití (Usage alerts).

Android 7.1.2 beta 2 odhaluje příliš hladové aplikace

Ačkoli bychom podle názvu čekali, že si zde uživatel bude moci nastavit nějakou formu upozornění na příliš hladové aplikace, není tomu tak. Po otevření sekce se pouze zobrazí seznam aplikací, které spotřebovávají příliš mnoho baterie (pokud takové aplikace jsou). Přítomnost nové položky v nastavení baterie potvrdil například redaktor serveru Android Police Jordan Palmer s tím, že v předchozí betě určitě nebyla.

Ve většině případů je seznam “hladových aplikací” prázdný, z čehož lze usuzovat, že se zde budou objevovat jen ty programy, které nějakým způsobem vybočují z normálu. Podobnou funkci dosud implementovali někteří výrobci sami – najdete ji například v telefonech Huawei. Nyní se tedy stává nativní součástí operačního systému.

Server Android Headlines tvrdí, že seznam je vytvářen na základě dat, nasbíraných od posledního úplného nabití baterie. Jakmile tedy zařízení nabijete a odpojíte od nabíječky, začne ho Android vytvářet znovu. Přestože se jedná o poměrně malou změnu, může být pro většinu uživatelů přínosem, protože dává k dispozici více informací o využívání energie aplikacemi. Pomůže tak odhalit program, který způsobuje nečekaně rychlé vybíjení baterie, což starší verze systému nepodávají v příliš stravitelné formě.

Novou funkci, která odhalí hladové aplikace, mohou vyzkoušet všichni uživatelé Androidu 7.1.2. Protože jde zatím jen o beta verzi, je v případě zájmu nutné přihlásit zařízení do beta programu. Na zařízení, které do programu přihlásíte, následně přijde OTA aktualizace s nejnovější beta verzí Androidu. Musíme však upozornit, že se jedná o ještě nevydanou verzi, která může obsahovat chyby a vady, jenž mohou ovlivnit běžné fungování zařízení.

Líbí se vám nápad, že systém sám o sobě odhalí příliš hladové aplikace?

Zdroje: androidpolice.com, androidheadlines.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)