Android 7.1.2 dává Nexusu 5X možnost stahovat notifikační lištu skrze čtečku otisků prstů

android 7.1.2

V současnosti valí ven první beta verze operačního systému Android 7.1.2 v developer preview programu Googlu. I my jsme se jí dnes dočkali na redakčním Nexusu 5X. Aktualizace by měla být poměrně lehká a přinášet by dle vlastního popisu měla jen obecnou optimalizaci, lepší stabilitu a bezpečnostní záplaty. Avšak zahrnuje jednu novou featuru, ze které bude možná nejeden vlastník Nexusu 5X nadšený.

Android 7.1.2 na Nexusu 5X? Funkce, na kterou nemá hardware

Smartphone Google Pixel a Google Pixel XL byly puštěny do světa loni na podzim. Tehdy jsme my i spousta dalších příznivců Androida zjistili, že umí poměrně šikovnou věc, a to stažení notifikační lišty pomocí gesta přes čtečku otisků prstů. Dobře využitelná je tato funkce zejména na větších zařízeních, jakým je třeba právě Google Pixel XL. Mnoho uživatelů tehdejších Nexusů (5X a 6P) podávali dotazy, zda tuto funkci bude mít s aktualizací na Android 7.1.1 i jejich telefon. Odpověď ze strany Googlu však byla negativní. Google tehdy prohlásil, že Nexusy nedisponují hardwarem, který by takovou funkci umožňoval.

Android 7.1.2 na Nexus 5X

V Obchodě Play samozřejmě existují aplikace, které právě tuto funkci slibují. I my jsme jich tehdy na Nexusu 5X několik vyzkoušeli a fungovaly poměrně bezchybně. Možná až na opravdu vysokou citlivost, která občas způsobovala stažení lišty i při nechtěném dotyku.

Nyní je ale právě tato funkce obsažena v novém beta sestavení. Pokud jste v beta programu a již máte na svém Nexusu 5X (pravděpodobně bude funkce dostupná i na Nexusu 6P, až beta aktualizaci dostane) aktualizováno, stačí pak jen zabrouzdat do Nastavení > Gesta, kde funkci nastavíte.

I když je velmi pěkné, že Google tuto funkci daroval i Nexusu 5X, který dle jeho slov nemá mít dostatečný hardware, stejně si myslíme, že daleko více radosti by Google způsobil, kdyby místo toho věnoval Nexusu 5X Google Asistenta. O to víc pak, kdyby ho naučil mluvit česky i oficiálně. Nebo se snad mýlíme?

Zdroj: androidauthority.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)