Menu

Android 4.4.3 přináší nový vzhled aplikací Číselník a Lidé

Dnes ráno jsme vás informovali o vydání aktualizace na Android 4.4.3 pro zařízení Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 a Nexus 10 (viz aktualita Google uvolňuje Android 4.4.3 pro zařízení Nexus! [odkazy ke stažení]). V těchto okamžicích stále ještě není k dispozici oficiální seznam provedených změn proti předchozí verzi (“changelog”), takže se o novinkách dozvídáme především ze zkušeností uživatelů, kteří nový Android již obdrželi, nebo sami nainstalovali (viz postup “manuální” aktualizace, popsaný v návodu Nečekejte na OTA aktualizaci aneb Jak aktualizovat Nexus ručně přes „sideload update“ [návod]).

Android 4.4.3 přináší nový vzhled aplikace Číselník

Android 4.4.3 přináší nový vzhled aplikace Číselník

Jednou z novinek, kterou od rána přetřásají i zahraniční média, je inovovaná aplikace Číselník (v anglické verzi systému Google Dialer), přicházející s novým, odlehčeným barevným schématem. Následně byl ze systému vypreparován i APK balíček tohoto programu, nicméně jak se později ukázalo, nefunguje zcela bez chyb. Redaktorovi serveru AndroidSPIN prý dokonce po instalaci stažené verze z nového Androidu přestal Číselník úplně fungovat. Jedinou cestou, jak z této šlamastyky ven, je odinstalace aktualizace přes systémové nastavení.

Android 4.4.3 přináší nový vzhled aplikace Číselník

Android 4.4.3 přináší nový vzhled aplikace Číselník

Nový Číselník přitom nevidíme poprvé – v dubnu (údajně omylem) unikl snímek této aplikace přes oficiální účet na Twitteru @GoogleNexus. Nový vzhled používá několik odstínů modré, bílé a šedé barvy, namísto dosavadní kombinace modré, černé a bílé (prostředí aplikace je bílé, čísla modrá s tmavším modrým pruhem ve spodní části). Drobných změn doznala také sekce s historií volání, u kontaktů bez profilové fotografie můžete zahlédnout zelenou ikonu místo dosavadní šedé.

Android 4.4.3 přináší nový vzhled aplikace Lidé

Android 4.4.3 přináší nový vzhled aplikace Lidé

Drobných úprav se dočkala také aplikace Lidé, kde kontakty bez obrázků mají nyní barevný rámeček s prvním písmenem jména, podobně jak to můžete znát z Gmailu. Nejedná se tedy o vysloveně zásadní změny, jako spíše o drobné vylepšení či “facelift”.

Zdroje: AndroidSPIN, Droid Life, Phone Dog, Droid Life, Android Headlines, Android Police, 9to5Google, Android Geeks.

 

Komentáře

Beren

Beren 3

3.6.2014 10:30

Nějak nechápu celkový ústup od tmavých, ne tak do očí pálících vzhledů. Obzvlášť večer a v noci to je za trest. O vyšší spotřebě energie za bíle podsvícený displej ani nemluvě. Kdyby si mohl člověk aspoň vybrat z nějakých tlumených témat… Přiznávám, že tohle je hlavní důvod toho, proč nepoužívám Hangouts, ale zůstávám u systémových aplikací výrobce.

Peter

Peter

3.6.2014 10:45

” Přiznávám, že tohle je hlavní důvod toho, proč nepoužívám Hangouts, ale zůstávám u systémových aplikací výrobce.”

Zaujimavy nazor – naco je ti teda smartphone?

much

much

3.6.2014 11:00

Peter: “Zaujimavy nazor – naco je ti teda smartphone?”

Takže, pokud nepoužívá Hangouts, ale systémové app od výrobce, je mu smartphone k ničemu?

P1azer

3.6.2014 11:18

Beren: Tak o vyšší spotřebě při bílém podkladu se dá mluvit spíš jen u OLED potažmo tedy AMOLED displejů, které používá především Samsung.

VladoCZ

VladoCZ

3.6.2014 11:38

Je dobře, že vím, že nejsem sám. Od začátku, kdy unikaly první obrázky nových androidů, nechápu tu bílou, nechápu nechápu a nechápu dodnes…. Myslím, že S2 s 4.1.2 mi ještě nějakou chvíli vydrží a pak buď budou nějaké alternativy, a nebo nebude zbytí. Nevím, každopádně kdybych měl vybírat mezi super duper špičkovým telefonem s bílým prostředím nebo průměrem s tmavým, volím průměr, tak je to pro mě zásadní. Opravdu to nechápu… o spotřebě u AMOLED ani nemluvě.

Taskkill

Taskkill 0

z aplikace
3.6.2014 12:01

No, já myslím ze to je prostě výsada holo designu … nebo se pletu? prostě se to všechno posouvá k takovému lehce retardovanemu rozhraní.. jak jste si jistě všimli mě nevadí spotřeba ani záření ale mám pocit ze tenhle cukrarskej styl barev a tvaru jak na webu tak v systémech tak trochu deformuje jedinečnost a osobitost co tu byla dřív…asi si mnozí z vas rypnou ale…zlatej terminál…protože fakt mám pocit jako by rozhraní říkala … pochopí nás i uplnej hlupak

VladoCZ

VladoCZ

3.6.2014 12:09

K terminálu zabíhat nebudu, ale to, kam dnešní “design” spěje, uniformní responzivní hranaté flat designy s pastelovými barvami ala každá stránka je stejná, taky mi to nevoní…nezbývá než doufat, že se to přežene rychle :P

Beren

Beren 3

3.6.2014 12:22

Peter: pobavils mě :-)
Plazer: A Samsungů je hooodně, ale máš pravdu, v současnosti už to asi není taková potíž jako dřív.
Holo design jako takový bych i skousl. Sice je poslední dobou mánie zjednodušování vzhledů OS na úroveň malůvek žáků prvního stupně základní školy (W8, iOS), ke které se Android přidává, ale to není nic, co by dobrý launcher nevyřešil. A člověk si zvykne na ledasco, časem tu jednoduchost dokáže i ocenit. Pro mě je prostě nemožnost volby barevného tématu v aplikacích od Googlu nepříjemností a to dost podstatnou.

uni

uni

3.6.2014 13:13

Obrazovku lidé bych v KK vzal, celou zahodil a udělal znovu. Úplně jinak. Nechápu, jak něco tak zásadního může být tak otřesné.
P1azer: Který (Samsung) to komplet nahrazuje TW:) Pokud se ale nepletu, OLED byl užit i v nějakém Nexusu, ne? Ale ten si o KK může nechat jen zdát.

Jarda

Jarda

3.6.2014 13:14

Hmm, ocenil bych spis tema s cernym pozadim, nebo alespon moznost vyberu. Ta bila je na slunci fakt nevyrazna…

Marsec

Marsec

3.6.2014 14:03

No vidíte a mně se to líbí :-) naopak černé prostředí Samsungu mi přijde ošklivé a to jsem ho používal roky! Líbí se mi styl Htc sense a tohle je dost podobné.

uni

uni

3.6.2014 14:27

Marsec: Tak u Samsungu je to trochu nezbytnost, min. pro modely s AMOLED, neb tam bílá/světlé barvy žerou. Navíc ji dlouho Samsung ani kloudně neuměl (bílou barvu). A pokud se nepletu, není tam prioritní barva modrá?

wortos

wortos

3.6.2014 15:18

uni : ne pletes se Modra ma u AMOLEDu nejmenší životnost cca 1000hod pak začnou modré barvy pomalu blednout , proto samsung děla modrá temata aby co nejdřive odvařil modrou a uživatel sahnul po novem modelu ..

pupik1910

z aplikace
3.6.2014 15:27

Tato APK mi “zneškodnila” aplikaci Telefon :(

Kamil72

3.6.2014 18:15

Hezky den i ja se priklanim ke vzhledu a bylo by fajn zvolit si pozadi dle sve potreby preci jen kazdemu se libi neco jineho ja za sene mam take.radsi tmavsi prostredi nez svetle bile jak bylo receno obzvlast v noci dost neprijemne.
Ale je to nazor kazdeho jiny….

p@p@ t.

z aplikace
3.6.2014 18:49

pupik1919: “nicméně jak se později ukázalo, nefunguje zcela bez chyb. Redaktorovi serveru AndroidSPIN prý dokonce po instalaci stažené verze z nového Androidu přestal Číselník úplně fungovat. Jedinou cestou, jak z této šlamastyky ven, je odinstalace aktualizace přes systémové nastavení.“
Přidám se k nespokojeným. Také preferuji tmavší podkladové barvy. Ať už z důvodu SAMOLED nebo nočního používání. Ale i přes den mi ty světlé podklady nejsou vůbec sympatické.

BoBo

BoBo

4.6.2014 6:37

Možnost výběru je. Na XDA se dají najít inverted gApps a různé dialery, takže břečíte na špatném hrobě…

VladoCZ

VladoCZ

4.6.2014 8:59

BoBo: Už vidím člověka, který je pouze “uživatelem”, jak po tvé radě běží a zkoumá XDA :) Sorry ale na světě je víc lidí než jen ti, kteří alespoň ví, že nějaké XDA existuje a instalují si do telefonu kdeco :) A řekl bych, že jich bude většina.

Taskkill

Taskkill 0

z aplikace
4.6.2014 11:09

to VladoCZ … dokonce bych řekl že tahle změna k pastelovým barvám vychází ze snahy o přiblížení se obyčejným lidem… to je prosím vidět od androidu až po iOS .. prostě degradace… ještě že se vždycky najde někdo kdo i z hnoje vykouzlí umělecký dílo…. ale to jen zřídkakdy

uni

uni

4.6.2014 11:45

BoBo: Než se podíváš, v jaké verzi ty inverted gapps jsou:(

dibon

dibon

4.6.2014 12:32

Ja hangouts tiez nevyuzivam, doslova nemam rad tuto aplikaciu a zda sa mi neprehladna, hlavne ked sa pouziva aj na sms a chat… Ale asi som si nemal kupovat smartphone, ked je tam tato app… (sarkazmus)

RSS (komentáře k článku)