TOPlist

Android 4.4.3 přináší nový vzhled aplikací Číselník a Lidé

lide_ico

Dnes ráno jsme vás informovali o vydání aktualizace na Android 4.4.3 pro zařízení Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 a Nexus 10 (viz aktualita Google uvolňuje Android 4.4.3 pro zařízení Nexus! [odkazy ke stažení]). V těchto okamžicích stále ještě není k dispozici oficiální seznam provedených změn proti předchozí verzi („changelog“), takže se o novinkách dozvídáme především ze zkušeností uživatelů, kteří nový Android již obdrželi, nebo sami nainstalovali (viz postup „manuální“ aktualizace, popsaný v návodu Nečekejte na OTA aktualizaci aneb Jak aktualizovat Nexus ručně přes „sideload update“ [návod]).

Android 4.4.3 přináší nový vzhled aplikace Číselník Android 4.4.3 přináší nový vzhled aplikace Číselník

Jednou z novinek, kterou od rána přetřásají i zahraniční média, je inovovaná aplikace Číselník (v anglické verzi systému Google Dialer), přicházející s novým, odlehčeným barevným schématem. Následně byl ze systému vypreparován i APK balíček tohoto programu, nicméně jak se později ukázalo, nefunguje zcela bez chyb. Redaktorovi serveru AndroidSPIN prý dokonce po instalaci stažené verze z nového Androidu přestal Číselník úplně fungovat. Jedinou cestou, jak z této šlamastyky ven, je odinstalace aktualizace přes systémové nastavení.

Android 4.4.3 přináší nový vzhled aplikace Číselník Android 4.4.3 přináší nový vzhled aplikace Číselník

Nový Číselník přitom nevidíme poprvé – v dubnu (údajně omylem) unikl snímek této aplikace přes oficiální účet na Twitteru @GoogleNexus. Nový vzhled používá několik odstínů modré, bílé a šedé barvy, namísto dosavadní kombinace modré, černé a bílé (prostředí aplikace je bílé, čísla modrá s tmavším modrým pruhem ve spodní části). Drobných změn doznala také sekce s historií volání, u kontaktů bez profilové fotografie můžete zahlédnout zelenou ikonu místo dosavadní šedé.

Android 4.4.3 přináší nový vzhled aplikace Lidé Android 4.4.3 přináší nový vzhled aplikace Lidé

Drobných úprav se dočkala také aplikace Lidé, kde kontakty bez obrázků mají nyní barevný rámeček s prvním písmenem jména, podobně jak to můžete znát z Gmailu. Nejedná se tedy o vysloveně zásadní změny, jako spíše o drobné vylepšení či „facelift“.

Zdroje: AndroidSPIN, Droid Life, Phone Dog, Droid Life, Android Headlines, Android Police, 9to5Google, Android Geeks.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)