Nová aplikace Svět Androida – funkční, moderní, zdarma a pro všechny!

android_svetandroida2

chcete mít všechny novinky ze světa androida ve svém mobilu přehledně a ihned po ruce? pak je zdaleka nejlepším řešením naše mobilní aplikace, která se přesouvá do nové éry – verze 2.0. naši prémium uživatelé již aplikace testují, brána pro ostatní čtenáře se otevírá právě dnes. připravili jsme pro vás zbrusu novou aplikaci, která obsahuje spousty nových funkcí a vylepšení. je se na co těšit!

autorem aplikace je náš redakční kolega michal mátl (@technicix), o grafickou část se postaral michal feltl (www.michalfeltl.cz).

aplikace svět androida hd 2.0 (android)

všechny novinky přehledně a na dosah

říkáte si, proč by měl člověk využívat webovou aplikaci pro obsah, který je volně dostupný z internetového prohlížeče? důvod je snadný – prohlížení webových stránek je na menších displejích (oproti monitorům) nepohodlný a než se člověk dostane na kýženou novinku, může to nějaký čas trvat. naše aplikace je však přímo pro čtení z mobilních přístrojů stvořena a prohlížení obsahu tak bude procházka androidí zahradou.

co uživatel s naší novou aplikací získá?

  • pohodlné čtení veškerých novinek na našem portálu
  • možnost komentování článků přímo z prostředí aplikace
  • dělení článků podle kategorií
  • sdílení zajímavého obsahu na sociální sítě
  • vyhledávání
  • přidávání článků mezi oblíbené (pak čtení offline)
  • upozornění na nové články
  • změnu velikosti písma pro snadnější čtení

první pohled

http://youtu.be/c_b463ttylk

nový a moderní vzhled je sexy

doba se mění a požadavky na aplikace z řad uživatelů jsou stále přísnější. i my jsme nezůstali pozadu a naše nová aplikace se zrodila se novým a moderním designem. novinky jsou podobně jako u aplikace google plus shromažďovány do přehledného streamu, což usnadňuje velmi rychlý přístup k obsahu.

okno pro prohlížení článků nabídne nejen jedinečný obsah našeho portálu, ale pomocí spodní lišty můžete přejít také do komentářů, článek přidat mezi oblíbené, sdílet či měnit velikost písma. tahy prstu do stran se navíc může každý čtenář bleskově dostat na další článek.

screenshot_2013-03-27-09-34-29

horní lišta pro rychlé načítání nebo třeba vyhledávání

horní lišta nabídne kromě loga světa androida také možnost zobrazit menu (klik do levé části), aktualizaci novinek, vyhledávání a další volbu, ve které nalezneme přístup do nastavení či informace o aplikaci.

screenshot_2013-03-27-09-35-20

všechny možnosti ve fly-menu

jak nejefektivněji využít prostor displeje pro zobrazení obsahu, ale umožnit uživateli snadný přístup k dalším volbám? fly-menu, jak se hojně využívaný prvek aplikací nazývá, je řešením. celý prostor naší aplikace slouží pro konzumaci obsahu a teprve po přejetí prstu zleva doprava se zobrazí menu s dalšími možnostmi.

jelikož je obsah našeho portálu dělen do několika různých témat, kterých se články týkají, ani aplikace na tuto možnost nezapomíná. každý si tak může zvolit, zda chce zobrazit obsah celého webu nebo třeba jenom vybranou kategorii.

screenshot_2013-03-27-09-35-38

komentování článků s lehkostí

velkou novinkou v nové verzi je možnost komentování článků přímo z prostředí aplikace – o tuto funkci volalo spoustu uživatelů. nejprve je nutné se přihlásit pomocí volby přihlásit se v menu aplikace. zde použijte přihlašovací údaje, které používáte pro přihlášení na náš portál.

komentáře se řadí na rozdíl od našeho webu od nejnovějšího ke staršímu – je to kvůli tomu, abychom pošetřili fup a nenačítali vždy všechny komentáře, ale jen ty nejnovější. starší komentáře se zobrazí automaticky po přečtení těch nejnovějších.

screenshot_2013-03-27-09-35-52

uložte si články pro pozdější přečtení

skvělou vychytávkou je možnost uložení článku a jeho pozdější přečtení, kdy už ani nemusíte být připojen k internetu. jednoduše si otevřete článek, který chcete zkonzumovat, a ve spodní části zvolíte ikonku hvězdičky. tím se článek zařadí mezi oblíbené a bude přístupný i bez internetového připojení v sekci moje uložené.

screenshot_2013-03-27-09-37-59

nenechte si ujít žádnou novinku díky upozornění

nebaví vás stále “refreshovat” stránku a doufat, že přibude nějaká novinka? naše aplikace nabízí automatické upozornění na nové články. sám uživatel si může dokonce zvolit, po jaké době se aktualizace budou obnovovat, jak vás aplikace upozornění a kterou sekci sledovat. nechybí ani takové vychytávky, které šetří vaše mobilní data a aktualizují články pouze na wi-fi.

screenshot_2013-03-27-09-38-20

sdílejte články se svými přáteli

zdá se vám nějaký článek natolik zajímavý, že byste o něm chtěli dát vědět také svým přátelům na sociální síti nebo třeba odeslat odkaz e-mailem? s naší aplikací to jde velice snadno a slouží k tomu speciální tlačítko ve spodní části obrazovky při čtení článku.

svet-androida-aplikace (1)

závěr

jelikož je aplikace stvořena pro vás a my jsme autory, hodnocení padá tentokrát na vaše bedra. i když jsme aplikaci pečlivě otestovali a stejný kus práce odvedli také prémium uživatelé, kteří měli aplikaci o nějaký ten pátek dříve, jsme si vědomi, že je zde stále prostor pro zlepšení. budeme tak velice rádi, když nám pomůžete aplikaci světa androida přivést do ještě lepší podoby. v nejbližší době se aplikace dočká také své verze pro tablety, další změny budou přicházet s pravidelnýmii aktualizacemi.

sečteno, podtrženo – pokud nechcete dovolit, aby vám unikla nějaká novinka za našeho serveru, neměli byste nechat naši aplikaci bez povšimnutí.

eyvcjwyq1pffbpwnf5adgabbew5bg57kkdttbemvgyaqwuncn9e
svetandroida.cz
svet androida
verze 2.0.0 (2. 4. 2013)
velikost 1,3 mb
2.2+


zdarma

 

olympus digital camera

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (90)