Android 4.4.3 přichází do “nočních sestavení” alternativní ROMky OmniROM

omni_rom_ico

Čekáte na nejnovější verzi Androidu a přitom nevlastníte telefon či tablet řady Nexus nebo Google Play Edition? Pak je zpravidla nejrychlejší cestou instalace alternativní ROM, jejíž vývojáři obvykle nasazují poslední verze systému rychleji než výrobci zařízení. Android 4.4.3 přitom přináší mnoho oprav a dokonce i několik znatelných vylepšení, jako je například redesign aplikací Číselník a Lidé (psali jsme ve zprávičce Android 4.4.3 přináší nový vzhled aplikací Číselník a Lidé). Majitelé Nexusů se již dočkali OTA (“Over The Air” = “vzduchem”) aktualizace (viz Google uvolňuje Android 4.4.3 pro zařízení Nexus! [odkazy ke stažení]) a dostupnost nejnovějšího Androidu během středečního večera začali hlásit i první čeští uživatelé s telefony Nexus 4, Nexus 5 a tablety Nexus 7 i Nexus 10 (aktualita Čeští uživatelé hlásí dostupnost aktualizace na Android 4.4.3). Následně byl uvolněn update pro chytré telefony HTC a Samsung ze série Google Play Edition.

Android 4.4.3 přichází do nočních sestavení alternativní ROMky OmniROM Android 4.4.3 přichází do nočních sestavení alternativní ROMky OmniROM

Příznivci alternativních ROMek již netrpělivě čekají, kdy vývojáři využijí uvolnění Androidu 4.4.3 do AOSP (Android Open Source Project) a začnou na nejnovější verzi stavět své firmwary. Jako první se mohou radovat fanoušci OmniROM, jejíž “noční sestavení” (“nightly build”) z 5. června již vychází z nejnovější verze systému.

V současnosti je OmniROM s Androidem 4.4.3 dostupná pro třináct zařízení, jejichž počet ale postupně narůstá. Nejnovější verzi systému si tak mohou osahat například majitelé telefonů, jako jsou Samsung Galaxy S4 a HTC One M7, ale také několika tabletů, včetně Sony Xperia Tablet Z a Samsung Galaxy Note 10.1 N8000.

Poslední verzi ROM lze stáhnout přímo z oficiálních stránek, stávající uživatelé pak mohou využít integrovaný “delta OTA updater”. Pro více informací doporučujeme navštívit oficiální blog OmniROM, případně si můžete projít seznam podporovaných zařízení.

Zdroje: Android Authority, OmniROM blog.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)