Čeští uživatelé hlásí dostupnost aktualizace na Android 4.4.3

android_443_ico311 (1)

V úterý jsme informovali o tom, že Google po dlouhém čekání uvolnil aktualizaci na Android 4.4.3 (viz článek Google uvolňuje Android 4.4.3 pro zařízení Nexus! [odkazy ke stažení]). V závěru článku jsme vyzvali čtenáře, aby nám hlásili dostupnost nové verze na našem území, případně se podělili o nabyté zkušenosti.

Čeští uživatelé hlásí dostupnost aktualizace na Android 4.4.3 Čeští uživatelé hlásí dostupnost aktualizace na Android 4.4.3

Prvním byl čtenář Peter, který včera ve 21:41 hlásil update na Android 4.4.3 na Nexusu 5. Pouhé tři minuty po něm pak následoval Honza, který informoval, že aktualizaci na Nexus 5 obdržel standardní formou OTA (“Over The Air” = “vzduchem”). Ve 21:49 se přihlásil Phil.cz, – ten potvrdil dostupnost OTA na telefonu Nexus 4 a tabletu Nexus 7 (3G) – a nakonec ve 22:08 přišel s informací o úspěšném updatu svého Nexusu 10 Miki. Během nočních hodin se pak ohlásili ještě další tři čtenáři, všichni shodně s telefony Nexus 4, kteří dostali aktualizaci na Android 4.4.3.

Dostupná aktualizace by se měla přihlásit sama, nicméně pokud ji chcete zkontrolovat ručně, můžete tak učinit přes systémové nastavení, kde v sekci Informace o telefonu/tabletu zvolíte položku Aktualizace. Update je uvolňován postupně po etapách, takže v některých případech budete muset na jeho dostupnost čekat až v řádu týdnů, nicméně předpokládáme, že na většině zařízení by měl být k dispozici během následujících dnů. Aktualizovány budou tyto telefony a tablety:

  • Nexus 4
  • Nexus 5 (GSM/LTE)
  • Nexus 7 (3G)
  • Nexus 7 (Wi-Fi)
  • Nexus 7 [2013] (Wi-Fi)
  • Nexus 10
Na většině zařízení by měl být nový Android k dispozici během následujících dnů Na většině zařízení by měl být nový Android k dispozici během následujících dnů

Zatím nejsou informace o aktualizaci pro Nexus 7 [2013] (3G).

Obdrželi jste OTA aktualizaci na svůj Nexus? Nebo jste ji nainstalovali „manuálně“? Podělte se o své zkušenosti s ostatními čtenáři v diskuzi pod tímto článkem!

Zdroj: čtenáři portálu SvětAndroida.cz.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (87)