Praktické, nebo k ničemu? Android 13 skloubí dvě důležité nabídky do jedné

android 13 zabezpečení soukromí

Systém Android 13 nabídne oproti současné verzi spíše minoritní změny. K přepracování designu či dalších (na oko) podstatných novinek není žádný důvod. Teprve s Androidem 12 jsme se totiž dočkali designového jazyka Material You a podle všeho se jím bude Google řídit několik dalších let. Jednou z věcí, na které chce ale americká firma ještě více zapracovat je zabezpečení a soukromí.

Zabezpečení a soukromí pod stejnou nabídkou

V Android 13 Developer Preview 2 s největší pravděpodobností dojde ke skloubení právě těchto nabídek v nastavení, aby se ušetřilo nějaké to místo. Jako první si této změny všiml Mishaal Rahman, který se podělil o screenshoty. Nabídka je nově označována jako Security & Privacy (Zabezpečení & Soukromí), přičemž v popisu se vyskytují klíčová slova oprávnění, zamčená obrazovka a bezpečnost aplikací. Stejný autor ale podotýká, že doposud není tato nabídka plně funkční a tak je možné, že dojde k dalším změnám.

První beta systému Android 13 by se měla objevit během několika týdnů a tak je možné, že mimo jiné právě tuhle změnu v systému uvidíme. Pochopitelně se jako první dočkají majitelé novějších Pixelů. Mimochodem, pokud jste náhodou nečetli naší recenzi na řadu Pixel 6, můžete se na ní mrknout.

Jak se těšíte na systém Android 13?

Zdroj: Twitter

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)