Android 13 dostane skvěle vylepšené nahrávání obrazovky

Android 13 nahrávání obrazovky jedna aplikace

Ať už jednou za čas potřebujete zachytit video na sociálních sítích nebo třeba někomu prakticky demonstrovat nějaký postup, pravděpodobně jste seznámení s možností nahrávat v systému Android obrazovku. Už nyní je tato funkce velmi užitečná, nicméně plánovaná aktualizace pro systém Android 13 z ní snad již brzy udělá ještě mnohem praktičtější a přívětivější pomůcku. Nahrávání obrazovky totiž bude možné omezit pouze na jednu konkrétní aplikaci.

Ve vydání Android 13 QPR2 Beta 2 se podařilo najít a spustit zatím stále vyvíjené „partial screen sharing“ neboli částečné sdílení obrazovky. Slovo sdílení je trochu matoucí, za novinkou se skutečně nachází i kýžené upravené nahrávání, tedy pořizování záznamu. Nové prostředí pro nahrávání dá podle všeho uživateli na výběr, zda chce zaznamenat dění obecně na celém displeji, nebo jen v jedné aplikaci. Dál zde budou volby, zda má video obsahovat i zvuk a zvýraznění dotyků.

Konkrétní aplikace se bude pro účely nahrávání vybírat z nabídky běžících aplikací. Jakmile se roztáhne na celý displej, zahájí se nahrávání. K dispozici bude dál nabídka pro přepínání na další aplikace a skutečně bude možné dění na displeji v rámci jedné aplikace nejen nahrávat, ale také sdílet. Odhaduje se, že se toto nové nahrávání do systému vydá v rámci březnového balíku novinek Pixel Feature Drop. A snad časem i do jiných mobilů.

Jak často používáte nahrávání obrazovky?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)