Jen pro odvážné: Android 11 Beta už dnes

android 11 beta 3

Vydání Androidu 11 se blíží a Google proto uvolnil poslední testovací verzi. Jedná se již o poměrně stabilní sestavní, které je blízké finální verzi. Vyzkoušejte novinky Androidu 11 beta 3 na vlastní kůži už dnes. Pokud vlastníte některý ze série telefonů Google Pixel 2, Pixel 3, Pixel 3a nebo Pixel 4, tak můžete nejnovější Android 11 beta 3 začít testovat už dnes.

„Pokud si nainstalujete beta verzi, nebudete moci zrušit registraci a vrátit se k nižší veřejné verzi systému Android, aniž byste si ze zařízení nevymazali všechna uložená data. Také může dojít k potížím s obnovením zálohy.“

Naštěstí jsou dávno pryč doby, kdy bylo nutné betaverze Androidu nahrávat do telefonu složitě pomocí ADB konzole. Pokud jste šťastným vlastníkem některého z podporovaných telefonů Google Pixel, tak je to dnes už velmi jednoduché.

  1. Jděte na adresu  google.com/android/beta
  2. Stiskněte „Zobrazit způsobilá zařízení“
  3. U obrázku vašeho telefonu klikněte na tlačítko „Přihlásit se“
  4. Pozorně si přečtěte souhlas s podmínkami programu testování beta verze
  5. Aktualizace Android 11 beta 3 na vás bude čekat

Reálně jsem sice osobně za poslední roky nikdy nenarazil na problém i při instalaci na mnoho Pixel telefonů. Vždy je ale třeba mít na paměti, že se stále jedná o testovací software, který není zcela hotový. Pokud nechcete riskovat případné problémy s Androidem 11 a jeho betou 3, tak nevěště hlavu, protože od vydání stabilní verze Androidu 11 nás dělí již jen zhruba měsíc.

Testujete bety Androidu nebo čekáte na finální verzi?

Zdroj: Google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)