Google testuje v Android Auto nové tlačítko. K čemu bude?

Android Auto nové tlačítko odpojení telefonu
  • Android Auto se dočká nového praktického tlačítka
  • Bude skrz něj možné jednoduše odpojit váš telefon
  • V tuto chvíli je ale dostupné jen v betaverzi

Android Auto se v posledních měsících dočkalo hned několika novinek. Mimo vylepšeného vyhledávání v hudebních aplikacích jako Spotify či YouTube Music se na rozhraní pro automobily dostalo také několik nových aplikací jako například Zoom, WebEx či Vivaldi. Nyní Google testuje další tlačítko, které mnohým z nás usnadní život.

Společně s aktualizací Android Auto 10.6, která je už nyní dostupná v Google Play se u některých beta testerů objevilo nové tlačítko pro odpojení telefonu od rozhraní Android Auto. Bude umístěno v oznamovací liště na vašem telefonu, takže odpojení bude nově otázkou jednoho klepnutí. Dosud jste totiž museli přejít do režimu Letadlo, nebo kabel fyzicky odpojit. To se může hodit lidem, kteří chtějí přepínat mezi dvěma telefony zároveň. Když pojedete delší trasu a spolujezdec se bude chtít připojit k vašemu systému, nebudete muset složitě vymýšlet, jak svůj telefon odebrat.

android auto tlačítko

Zatím ale není jasné, kdy se funkce objeví u všech uživatelů. Podle toho, jak rychle Google v posledních týdnech implementuje novinky z betaverzí se dá ale čekat, že to bude poměrně brzy.

Android Auto
Android Auto

Využijete chystané tlačítko v Android Auto?

Zdroj: ArenaEV, 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)