Air Bank chystá platby mobilem přes NFC. A co Android Pay?

my air nfc platby telefonem

Do mobilní aplikace My Air míří platby mobilem pomocí NFC, oznámila to Air Bank. V následujících měsících přijde aktualizace, která právě tuto novinku přinese. Důležité je dodat ještě to, že se nebude jednat o Android Pay.

Air Bank přinese již brzy bezkontaktní placení pomocí NFC

Banka to oznámila na svém webu, kde zároveň říkají, že mobilní aplikace je v dnešní době místo, kde se odehrává většina placení. Proto se rozhodli připravit velkou aktualizaci, která přinese platby mobilem. Prozatím není známé přesné datum, ale pouze informace, že to bude v řádu měsíců. Týkat se to bude pouze podporovaných telefonů s Androidem (musí mít NFC čip), majitelé Apple iPhone tak mají smůlu.

air bank nfc platby mobilem Ilustrační foto – placení telefonem

Mezi další novinky, které se brzy objeví v aplikaci My Air, patří i služby, které pomůžou se zlevněním nákupů, nebo pomohou s dárky. Přímo v aplikaci také půjdou spravovat spořící obálky nebo možnost vzít si půjčku rovnou z telefonu.

Samotné placení pomocí NFC nebude fungovat přes Android Pay, což je škoda, protože v posledních týdnech se stále více a více mluví o tom, že se tato služba Google už konečně objeví i u nás. Banky se ale vyhýbají přímé odpovědi na to, kdy přijde, ale podle všeho už to nebude trvat dlouho.

My Air
My Air

Těšíte se na bezkontaktní platby telefonem?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)