Menu

Air Bank chystá platby mobilem přes NFC. A co Android Pay?

Do mobilní aplikace My Air míří platby mobilem pomocí NFC, oznámila to Air Bank. V následujících měsících přijde aktualizace, která právě tuto novinku přinese. Důležité je dodat ještě to, že se nebude jednat o Android Pay.

Air Bank přinese již brzy bezkontaktní placení pomocí NFC

Banka to oznámila na svém webu, kde zároveň říkají, že mobilní aplikace je v dnešní době místo, kde se odehrává většina placení. Proto se rozhodli připravit velkou aktualizaci, která přinese platby mobilem. Prozatím není známé přesné datum, ale pouze informace, že to bude v řádu měsíců. Týkat se to bude pouze podporovaných telefonů s Androidem (musí mít NFC čip), majitelé Apple iPhone tak mají smůlu.

air bank nfc platby mobilem

Ilustrační foto – placení telefonem

Mezi další novinky, které se brzy objeví v aplikaci My Air, patří i služby, které pomůžou se zlevněním nákupů, nebo pomohou s dárky. Přímo v aplikaci také půjdou spravovat spořící obálky nebo možnost vzít si půjčku rovnou z telefonu.

Samotné placení pomocí NFC nebude fungovat přes Android Pay, což je škoda, protože v posledních týdnech se stále více a více mluví o tom, že se tato služba Google už konečně objeví i u nás. Banky se ale vyhýbají přímé odpovědi na to, kdy přijde, ale podle všeho už to nebude trvat dlouho.

My Air
My Air
Developer: Air Bank a.s.
Price: Free

Těšíte se na bezkontaktní platby telefonem?

Zdroj: TZ

 

Komentáře

PlagueCz

5.10.2017 22:02

Ještě před týdnem jsem se u nich ptal a nikdo neznal odpověď, teď jsem u Raiffeisenbank a teď i celkem naštvanej :D

Tester0126

Tester0126 0

6.10.2017 6:50

Takze kdyz budu chtit zaplatit, tak budu muset odemknout telefon, najit aplikaci, zapnout ji, prihlasit se, najit placeni kartou a prilozit? Rad bych, aby to fungovalo tak, ze prilozim telefon v jakym koliv stavu, vyskocilo by na me potvrzeni, ktery potvrdim cteckou otisku prstu a hotovo…to uz bude rychlejsi vytahnout penezenku ze zadni kapsy a prilozit ji.

nosac

6.10.2017 8:13

Testre, nestahuj kalhoty když ještě nejsi u brodu. Každopádně, aby fungovalo NFC, musíš mít odemknutý telefon. Až pak Ti NFC načte např. štítek. Je to logické i z důvodů spotřeby el.energie. Taky můžeš mít kartu rovno v pouzdře telefonu a nemusíš tahat peněženku ;-)

imaster

6.10.2017 8:16

Testere, napřed si o tom něco zjisti, pak komentuj.
U ČSOB..otiskem prstu odemknu telefon a přiložím. Hotovo, konec. Samozřejmě musí být zapnutá funkce “rychlá platba”

Uni

uni -80

6.10.2017 9:51

PlagueCz: Bezesporu věděli, ale mailing měli až tuhle středu no:)

maxipes

6.10.2017 10:10

To Tester: Už teď se dá používat jejich apka pro autorizaci operací a přístupu na internet banking bez toho, aby byla aktivně spuštěná. Stačí odemknout foun. Nemyslím si, že by to měla Air Bank takhle nedomyšlené. Jsem u Air Bank už pár let a musím říct, že naprostá většina jejich řešení vyniká právě tím, jak jsou jednoduchá a “user friendly”.

ipkisek

6.10.2017 15:24

Souhlas s Maxipes…Věřím, že u Airu to bude jako vždy jednoduchý a funkční…

Tester0126

Tester0126 0

6.10.2017 20:24

To nebylo haneni, jenom dotaz :-) kdyz by stacilo odemknout jenom telefon, tak by to bylo super! Ale uvidime, s cim pridou. Osobne mam AirBank rad a jsem s nimi uz par let spokojen. A je pravdou, ze naslouchaji zakaznikum…

Abkraka_a

AlešA 7

6.10.2017 23:45

Půjčovat si skrze aplikaci ? No nevím…

ipkisek

6.10.2017 23:56

Ta aplikace je přímo Airbank,tak proč ne?

Michal Lepíček

7.10.2017 16:33

Pojďme to takto nenechat, založil jsem formulář na protest (nepoužití Android Pay). Vyplňte jej prosím všichni kdo jen můžete :)
https://goo.gl/forms/He7XErOd9MOXJou63

Michal Lepíček

8.10.2017 3:01

Určitě by byl super samostatný článek obecně proti nepoužití Android Pay.. jaký to má nevýhody výhody atd.. plus odkaz na petici viz předchozí komentář samozřejmě :)

RSS (komentáře k článku)