Herní nákup roku? Koupí Activision Blizzard Candy Crush Sagu za 145 miliard Kč?

Candy-Crush-Saga-1

King je herní vývojářské studio, které stojí za hrou Candy Crush Saga. Ta bezesporu patří mezi nejpopulárnější mobilní hry vůbec a jen v Google Play pak získala průměrné hodnocení 4,3 hvězdy z celkového počtu více než 13 milionů hodnocení. Activision Blizzard je pro změnu mateřská společnost vývojářských studií Activision a Blizzard, které stojí za dnes již legendárními herními sériemi jako Call of Duty, WarCraft, StarCraft či Diablo.

Activision Blizzard Candy Crush

V poslední době obrací Activision Blizzard svou pozornost také směrem k mobilnímu hraní a na Androidu si tím pádem můžeme zahrát tituly, mezi které patří například karetní hra HearthStone, derivát Clash of Clans nazvaný Call of Duty: Heroes či zajímavý mix strategie a akce Call of Duty: Strike Team.

To, že by se Activision Blizzard chtěl na mobilní hraní zaměřit ještě více, pak více než naznačuje informace, že tento herní gigant plánuje odkoupit studio King, tedy tvůrce Candy Crush Sagy, za 5,9 miliard dolarů (cca 145 miliard Kč). Prodej ještě musí schválit patřičné úřady spolu s akcionáři společnosti King Digital, která v minulém čtvrtletí vykázala příjem 490 milionů dolarů.

Candy Crush Saga
Candy Crush Saga

Patříte mezi hráče Candy Crush Saga? Co říkáte na sumu, za jakou chce Activision Blizzard její tvůrce koupit?

 

Zdroj: BusinessInsider.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)