TOPlist

Acer představil jako první na světě levný 17palcový Chromebook. Čím zaujme?

Acer představil jako první na světě 17palcový Chromebook

Společnost Acer na své akci Next představila řadu nových stolních počítačů, notebooků a také Chromebooků. Jako vůbec první na světě byl oznámen také 17palcový Chromebook 317. Za desetiletou existenci počítačů s Chrome OS jsme dosud neviděli žádný takto velký notebook.

Acer představil jako první na světě 17palcový Chromebook

Chromebooky jsou obecně známé jako menší a dostupné notebooky vhodné na kancelářskou práci. Acer Chromebook 317 je však úplně odlišným typem zařízení. Jedná se o velký a svým způsobem prémiový laptop s 17,3″ LCD displejem o rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Nechybí webová kamerka, podsvícená klávesnice či dva mikrofony. Na první pohled byste si jej klidně spletli s nějakým lepším Windows notebookem.

Acer Chromebook 317: Unboxing & Hands-On With The World’s First 17-inch Chromebook

Acer Chromebook 317: Unboxing & Hands-On With The World's First 17-inch Chromebook

O výkon se může (dle konfigurace) starat buď Intel Celeron N5200, N5400 či Pentium Silver N6000. Tyto procesory neoplývají žádným extra výkonem, ovšem v kombinaci s Chrome OS na běžnou práci stačí bohatě. Potěší také přítomnost Wi-Fi 6 či audio jacku. Baterie přitom vydrží až 10 hodin běžného používání. Základní cena pak činí 399 EUR, což je asi 10 000 korun. Pokud tedy hledáte notebook s velkým displejem a zároveň vám stačí slabší procesor, možná bude Chromebook 317 zajímavou volbou.

Stačil by vám na práci takový Chromebook?

Zdroj: tisková zpráva

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)