5 tipů na zboží z Číny: Praktické příslušenství k notebooku

tipy-z-ciny-353-AliExpress-prislusenstvi-notebook

Po týdnu jsme tu opět s tipy na zajímavé zboží z čínských obchodů na tržišti Ali Express. Dnešní vydání bude znovu tematické, věnovat se budeme příslušenství k notebookům. Mezi tipy tedy naleznete například parádní skládací stojánek, rozšiřující USB HUB nebo praktický držák na telefon či tablet.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu “Price includes VAT” neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Skládací stojánek NEXSTAND K2

Velmi šikovný polohovatelný a pevný stojánek na rovný podklady, který se dá důmyslně složit zhruba do velikosti malého stativu. Navíc má i dva druhy úchytů pro různě vysoké notebooky. Osobně otestovaný.

Cena: 450 Kč

Nalepovací magnetický držák na mobil či tablet

Někdy se může velmi hodit, když máte displej telefonu nebo tabletu hned vedle obrazovky laptopu. Toto “ramínko” jednoduše přilepíte na kryt notebooku a na druhý konec můžete připínat mobil pomocí magnetu, stejně jako třeba v autě.

Cena: 120 Kč

USB HUB UGREEN

Čím menší či kompaktnější notebook si pořídíte, tím méně bude pravděpodobně mít různých konektorů. Pokud jde právě o USB, může být elegantním řešením podobný HUB. Tento má kromě klasických USB-A také “céčko” a případně poslouží i jako redukce pro kabelové připojení k internetu.

Cena: 650 Kč

Skládací notebook stolek

Na skládacím stolku si můžete do postele nebo na pohovku přinést nejen snídani, ale také laptop, pokud je to potřeba. Tento dřevěný model má vyklápěcí podstavec a také prostor pro případnou myš či zápisník. K dispozici je dokonce také šuplík.

Cena: 850 Kč

Mini lampička do USB

Vlastně už taková notebooková klasika pro případy, kdy nemáte podsvícenou klávesnici, nebo prostě na psaní či jinou práci před monitorem potřebujete trochu lépe vidět.

Cena: 80 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
INIU 60W adaptér do auta 125 Kč
Stolní lampička na USB nabpájení 270 Kč
Baseus držák mobilu do auta 235 Kč
USB zvuková karta 300 Kč
Fuers bezdrátový zvonek 230 Kč
Vention USB 3.0 3m prodlužka 125 Kč
Essager 15W bezdrátová nabíječka 175 Kč

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Jaké další příslušenství byste k notebooku doporučili?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)