Menu

5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #171: Xiaomi Mi Robot, rychlonabíječka a další

Trápíte se s úklidem? Máme pro vás tip na Xiaomi Mi Robot. Ukážeme si také tipy na rychlé nabíjení, flash disk nebo třeba stylovou podložku pod myš. Vítáme vás u dalšího seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů s číslem 171.

1) Xiaomi Mi Robot 2

Společnost Xiaomi je velice oblíbená, a to nejen kvůli svým telefonům, ale i třeba fitness náramkům Mi Band nebo další spoustou šikovného příslušenství. Jedním z nich je i Xiaomi Mi Robot druhé generace, který pomůže s automatickým vysáváním ve vašem domově. Díky pokročilé navigaci dokáže přesně zmapovat každý kout vaší domácnosti a vysávat efektivněji i rychleji. Xiaomi Mi Robot je možné ovládat i přes mobilní telefon, sledovat jeho pohyb, plánovat vysávání nebo i přímo řídit. Pokud Xiaomi Mi Robot objednáte  ze zahraničí, cena je opravdu lákavá. Z německého skladu je poštovné zdarma a neplatíte navíc ani DPH či clo.

Xiaomi Mi Robot – vlastnosti

 • sací výkon 2000 Pa,
 • omyvatelný filtr,
 • překročení až 2cm prahů,
 • výdrž na baterii až 2,5 hodiny vysávání,
 • pokrytí plochy až 250 metrů,
 • ovládání přes WiFi,
 • režim vytírání.

 

Xiaomi Mi Robot 2

Cena: 10 084 Kč (GeekBuying)

– zaslal Jaroslav Urban (celkově 1 tip) 

2) Odolný flash disk s USB-C

Mezi vyměnitelnými médii dnes vede flash disk a dokud se neposunou hranice rychlosti, dostupnosti a FUP v případě mobilního internetu, ještě to tak chvíli zůstane. A právě protože i mobilní telefony dnes dokážou pojmout i stovky gigabajtů dat, může se hodit flash disk pro rychlou a snadnou výměnu dat mezi více zařízeními. Tento USB flash disk disponuje klasickým USB-A konektorem do PC, ale i USB-C konektorem do mobilních telefonů. Výhodou je i zvýšená odolnost, která umožní přežití pádu z výšky 10 metrů nebo zvýšená odolnost vlhkosti.

USB Flash disk s USB-C

Cena: od 264 Kč (Aliexpress)

– zaslal Jaroslav Urban (celkově 1 tip)

3) Rychlonabíječka 20 000 mAh

Powerbanky jsou dnes velice oblíbeným způsobem, jak na cestách dobíjet energii smartphonu. Tento tip míří na powerbanku s kapacitou 20 000 mAh a podporou rychlonabíjení na 2 USB výstupech. Díky technologii Quick Charge 3.0 je možné nabíjet telefony stejně rychle jako z klasické zásuvky. Powerbanka navíc disponuje i výstupem USB-C, ze kterého lze nabíjet například Macbook apod.

Rychlonabíječka 20000 mAh

 

Cena: 806 Kč (Aliexpress)

– zaslal Jozef Doliňák (celkově 8 tipů)

4) Kovová podložka pod myš

Téměř každý z nás ovládá denně počítač myší – ať už v práci nebo doma. Podložka pod myš slouží ke zpřesnění senzoru myši i pohodlnějšímu “klouzání”. Stylovou podložkou je pak ta z kovového materiálu, která velice dobře vypadá a spoustě lidí se i lépe používá. Pokud si chcete kovovou podložku vyzkoušet a nechcete utrácet příliš mnoho peněz, je toto velmi dobrá volba.

kovova podlozka pod mys-slevy v cine

Cena: 280 Kč (GearBest)

5) Levný USB 3.0 HUB

Dnešní seriál zakončíme tipem, který se může hodit téměř všem majitelům stolních PC i notebooků. Velmi často se stane, že USB konektory v PC dojdou nebo jsou špatně po ruce. Pak poslouží jednoduchý USB HUB, který počet portů rozšíří. Tento je navíc za velice lákavou cenu a podporuje standard USB 3.1 Gen1 pro rychlý přenos dat.

USB 3.0 HUB

Cena: 191 Kč (GearBest)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

--->Pro hlasování je potřeba se přihlásit!<---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 172. díle seriálu v samostatném článku.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

  Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

  Který z našich tipů vás zaujal nejvíce? Xiaomi Mi Robot nebo powerbanka?

 

Komentáře

ZOG

ZOG 6

5.9.2018 15:35

Kovovou podložku by si mohl koupit jen totální pablb bažící po karpálním tunelu.

Tkalisch

KaldaSuny 0

5.9.2018 16:54

Taky jsem si říkal, že ta podložka musí pěkně chladit. Ne díky ;-)

KelimekJogurt

Kelimek Jogurt 2

5.9.2018 16:55

Powerbanku mám a mohu doporučit. Má uváděnou kapacitu a celkově vypadá OK. Je dost tlustá (2.5cm), což z některých upravených fotek nejde poznat. Poutko mi spíš překáží, ale někomu se třeba hodí. Honor 8 (3000mAh) v pohodě nabiju 5x. Je tu oranžová LEDka, která se rozsvítí v případě, že se rychlonabíjí (jak PB, tak mobil). Uváděný výstupní výkon je 18W, což nevím, jestli by stačilo na nabíjení notebooku (jak je zmíněno v článku). PB se nabije asi za 6h. Z QC3 nabíječky bere 2A při 9V, výš nejde. Možná je potřeba PD nabíječka. Z 5V bere skoro 3A a nabíjí se cca o hoďku déle. V odkazu je poměrně vysoká cena: 36$, kupoval jsem před pár měsíci za cca 26$.

Hdcz

hdcz 1

5.9.2018 20:15

Jde o to jaké jsou v tom clanky.. Už se mi tu rok valí jedna powerbanka 20t mAh a už to sotva dobíjet mobil a je ko.. Jestli značková nestojí raději za to ohledně výdrže..

KelimekJogurt

Kelimek Jogurt 2

6.9.2018 13:55

To je velmi dobrá otázka. Mám zkušenosti s několika čínskými články, kterým po pár cyklech výrazně klesla kapacita. V této powerbance nejsou 18650, ale 2 ploché články. Zatím pokles kapacity nepozoruji, ale po nějaké době PB znovu otestuji.

Johnnie

Johnnie 4

8.9.2018 11:53

Když jsem se dočetl, že Xiaomi varná konvice neumožňuje vidět množství vody uvnitř, docela se bojím, jaký “detail” chybí tomuto vysavači.

RSS (komentáře k článku)