5 tipů na zboží z Číny: „Chytré“ RGB světlo na 5 způsobů

tipy-z-ciny-323-chytre-RGB-svetlo-aliexpress

Vítejte u dalšího vydání tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů. Dneska si na to hezky posvítíme, neboť jsme pro vás vybrali pět zajímavých kousků z kategorie chytrých RGB světel. A když píšeme „chytrých“, myslíme tím minimálně možnost ovládání skrze mobilní aplikace. Některá zařízení ale umějí třeba i přehrávat zvuk nebo komunikovat s hlasovými asistenty.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru, čímž z pohledu českých zákazníků v podstatě předběhl chystaný tuzemský zákon. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

RGB LED pásek s Bluetooth i WiFi ovládáním

Klasický barevný pásek ve standardu SMD 5050 v několika dostupných délkách, který se dá objednat ve verzi s Bluetooth ovládáním, případně i modulem pro zapojení přes WiFi. Jde o velmi populární zboží, na AliExpressu má přes 60 tisíc objednávek a hodnocení 4,8 hvězdičky.

Cena: od 300 Kč

Světlo s projekcí oblohy (a zvukem)

Šikovná malá svítilna, která udělá velkou parádu nejen v dětském pokoji. Má 15 různých režimů, umí vysílat osm zvuků a dorozumí se i s chytrými asistenty. Také se může v tomto případě řadit do kategorie chytré osvětlení, dá se ovládat i mobilem.

Cena: 840 Kč

Kulaté stropní RGB světlo s reproduktorem

Osobní doporučení redaktora (už má doma na stropě dva kusy). S 80W světelným výkonem, možností stmívání a také poměrně slušným reproduktorem jde o skvělé netradiční osvětlení nejen do dětského pokoje, ale i do obýváku nebo kanceláře. Pokud chcete počkat na lepší cenu, bývá poměrně často v akci.

Cena: 750 Kč

Lampička s efektem západu Slunce

Designově jednoduché a přitom světelně velmi zajímavé zařízení, které simuluje svit zapadajícího Slunce. Barvy a styly se dají měnit v aplikaci. Výrobce se chlubí kvalitním zpracováním z kovu, čímž se má lampička lišit od konkurence. Hodnocení je po více než pěti tisících objednávkách velmi vysoké. Cena platí pro variantu s 16 barvami.

Cena: 440 Kč

Bluetooth RGB E27 žárovka

Žárovka do „klasického“ závitu ve většině českých domácností. Varianta s mobilním ovládáním zvládá svícení se studenou i chladnou bílou a také v RGB. S patnácti watty už jde o slušný zdroj světla, který se nemusíte bát namontovat na místa, kde je potřeba dobře vidět.

Cena: 125 Kč

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
RGB světlo na záchod 100 Kč
Spínač SONOFF Basic R2 Mini 130 Kč
Selfie tyč s trojnožkou 220 Kč
Skládací foto light box 120 Kč
Kovový řemínek pro Mi Band od 130 
Sportovní 22mm řemínek k hodinkám 60 Kč
Držák mobilu na stativový závit 85 Kč

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Které osvětlení vás zaujalo nejvíc?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)