5 tipů na zboží z Číny: Malé, ale šikovné mobilní příslušenství

tipy-z-ciny-354-AliExpress-prislusenstvi-mobil

Vítejte u dalších tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů na tržišti AliExpress. Do dnešního výběru jsme zařadili opravdu malé a levné drobnosti, které vám ale mohou v kritické chvíli přijít extra vhod. Takové příslušenství je prostě dobré mít pro jistotu po ruce…

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu “Price includes VAT” neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Nabíjecí kabel jako stojánek na mobil

Nabíjet telefon a mít jej zrovna v “pozoru” jako v nějakém stojánku, aniž byste museli kromě kabelu kupovat cokoli dalšího? Jak vidíte, jde to. Stačí k tomu pevnější plastický kus izolace a můžete si snadno vyrobit primitivní stativ nebo oporu.

Cena: 100 Kč

Nalepovací panel pro Qi bezdrátové nabíjení

Pokud vás mrzí, že váš telefon v sobě nemá zabudovanou možnost bezdrátového nabíjení, můžete mu zkusit tuto vlastnost dopřát jinak. Za pár korun se dá pořídit panel, který nalepíte na záda a prostřednictvím klasického konektoru můžete posílat bezdrátově přijatou energii rovnou do baterie.

Cena: 70 Kč

Připínací objektiv 3v1

Experimentujete rádi při fotografování různými objektivy vašeho mobilu? Jestli máte pocit, že už toho z nich po optické stránce více nevymáčknete, můžete zkusit hranice posunout s touto (či jinou podobnou) sadou připínacích objektivů.

Cena: 40 Kč

USB-C / microSD (TF) OTG adaptér

U posledních vlajkových telefonů různých značek se bohužel stalo trendem, že už v nich není místo pro micro SD (TF) karty. Pakliže ale chcete tuto dodatečnou paměť občas s mobilem spojit, můžete tak učinit velmi jednoduše přes tento OTG adaptér. Tato malá redukce ale může pochopitelně posloužit i u PC.

Cena: 40 Kč

Magnetické kolečko na záda mobilu

Když si pořídíte magnetický držák mobilu do auta nebo na pracovní stůl, většinou k němu dostanete také placku pro přilepení na záda telefonu. Pokud vám ale schází, nebo chcete jednoduše nějaký trochu stylovější, na AliExpressu jich najdete mraky. Třeba tyto…

Cena: 30 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Externí OTG čtečka 80 Kč
Essager 15W bezdrátová nabíječka 280 Kč
Rockbros zadní světlo na kolo 220 Kč
Ugreen 3m prodlužovací jack kabel 160 Kč
USB-C / HDMI adaptér 260 Kč
Baseus magnetický držák do auta 160 Kč
Hagibis externí zvuková karta 210 Kč

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Jaké další vychytávky s mobilem používáte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)