TOPlist

5 důvodů, proč si koupit Pixel v Česku

pixel v česku
  • Telefony Google Pixel mají unikátní postavení, vyrábí je totiž Google
  • Kromě slušného hardware nabízí exkluzivní služby
  • Google slibuje také dlouhou podporu

Telefony Pixel mají ve světe Android telefonů unikátní postavení. Ne proto, že jsou nejlepší, nejlevnější nebo nejdražší, ale proto, že mají svým způsobem modrou krev. Vyrábí je totiž Google. A Google je také otcem systému, který naše telefony pohání. (O historii Androidu, a že Google je spíše adoptivním otcem, si povime jindy). A Česko se právě nyní dostalo na seznam zemí, kde Google provozuje svůj Store.

Proč koupit Google Pixel?

Je zajímavé, že existuje hodně lidí, kteří Pixely vůbec neznají. Nebo je znají, ale neví, proč by měli zvolit právě Pixel. Co vlastně Pixely nabízí tak zajímavého, aby mělo smysl o nich uvažovat?

Čistý Android zážitek

Google Pixel je známý tím, že poskytuje téměř čistou verzi operačního systému Android. Má sice svou vlastní nadstavbu Pixel UI, ta je ale velmi podobná právě čistému Androidu. Systém není zaplácaný zbytečným software, který výrobce přibaluje čistě proto, že od vývojářů dostávají za předinstalaci zaplaceno. Nehrozí tedy žádné neodolatelné nabídky, jako u levnějších telefonů, nabídky instalace skvělých čističů apod. Výsledkem je mnohem stabilnější a rychlejší běh systému.

Dlouhodobá podpora

Google nabízí pro své Pixel smartphony dlouhodobou softwarovou podporu, obvykle delší než většina ostatních výrobců Android zařízení. To znamená, že váš telefon zůstane bezpečný a aktuální delší dobu, což je důležité z hlediska jak funkčnosti, tak zabezpečení.

Špičkový fotoaparát

Smartphony Google Pixel jsou vyhlášené svými schopnostmi v oblasti fotografie. I když nemusí mít nejvíce hardwarově pokročilé fotoaparáty, softwarové zpracování obrazu od Google je průkopnické, což umožňuje uživatelům pořizovat úžasné fotografie i za zhoršených světelných podmínek.

pixel camera

Integrace s Google službami

Jako produkt od Google, Pixel perfektně spolupracuje s celou škálou Google služeb, jako jsou Google Fotky, Google Mapy, a Google Assistant. Pro uživatele v Česku to znamená snadný přístup k aplikacím, které jsou důležité pro každodenní používání, ať už jde o navigaci, správu e-mailů nebo automatické zálohování fotek.

Google Maps
Google Maps

Exkluzivní funkce

Pixel telefony často dostávají exkluzivní funkce, které nejsou dostupné na jiných Android zařízeních nebo jen na omezené skupině. Aktuálně je v kurzu například umělá inteligence. Google nabídl editaci obrázků pomocí AI zdarma všem, ale pouze Pixely mají skutečně neomezené využití. Ostatní jsou limitováni na 10 velkých editací měsíčně. Nebo funkce Circle to Search with Google, ta je také nabízena pouze na telefonech Pixel a Samsung.

Jaký Pixel koupit

Pokud jste se po přečtení předchozích odstavců rozhodli, že by Pixel mohl být to pravé pro vás, ptáte se asi, jaké máte možnosti?

google pixel 8 8 pro cover

V současnosti se prodává Pixel v aktuální verzi Google Pixel 8, dále vyšší model Google Pixel 8 Pro a nejnověji i Pixel 8a. Vzhledem k dlouhodobé podpoře můžete sáhnout i po starším modelu Google Pixel 7, 7 Pro nebo 7a. Modely s přídavkem „a“ bývají vydávány několik měsíců po hlavních modelech a jedná se o mírně odlehčenou verzi. A nebo můžete počkat až na Pixel 9, který je očekáván někdy na podzim.

Google Pixel 8

Kde koupit:

Cena od: 15 490 Kč

Telefony Google Pixel 7 a starší můžete zakoupit například u Mobil Pohotovosti, kde najdete široký výběr různých konfigurací a barev. MP nabízí jak nové, tak použité telefony. Pro novinky si od tohoto týdne můžete zajít buď na oficiální Store nebo k některému z partnerů (Alza, Datart, O2).

Google Pixel 8 Pro

Kde koupit:

Cena od: 20 490 Kč

Máte rádi Google Pixel?

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)