3 aplikace, které uklidí nepořádek ve vašem smartphonu

Nepořádek v Androidu

Volné místo v telefonu dochází a paměť se plní? Pojďme se podívat na 3 aplikace, které pomohou odhalit zbytečné soubory v telefonu a pomoci uklidit nepořádek.

SD Maid – pán úklidu

Oblíbený nástroj není rozhodně spásou a ze zpomaleného telefonu vám rychlíka nejspíše neudělá. Přesto dokáže vyšmejdit spoustu souborů, které již vůbec nemusíte potřebovat, a ušetřit tak mnoho volného místa. A to se bude vždycky hodit.

SD Maid může pomoci uklidit nepořádek více způsoby:

  • vyhledáním duplicitních souborů
  • hledačem mrtvol – lokalizací souborů již nepoužívaných aplikací
  • vymazáním dočasných souborů
  • vyhledáním duplikátů
  • zobrazením největších žroutů volného místa
  • a další

Aplikace nabízí příjemný a jednoduchý kabátek, ve kterém se vyzná každý uživatel. Nutno podotknout, že ani my bychom se nepouštěli do velkých akcí. Rozhodně nemažte neuváženě soubory, o kterých si nejste jisti. Nakonec byste mohli způsobit více škody než užitku. Snažte se naopak vypátrat soubory, které dokážete identifikovat – aplikace, které již nepoužíváte, fotky z dovolené, které jsou již dávno zálohovány, nepoužívané mapy atp.

Aplikaci SD Maid jsme recenzovali v samostatném článku SD Maid – zatočte s nepořádkem ve svém Androidu.

SD Maid - System Cleaning Tool
SD Maid - System Cleaning Tool

Android Assistant – čištění snadno a rychle

Aplikací podobného ražení je i Android Assistant. V našich očích dokáže lépe mazat dočasné soubory či třeba historii našeho používání. Poradí si například se smazáním dočasných souborů aplikací, prázdných složek či souborů, dat z prohlížečů, vyhledávání na Google Play či třeba Google Mapách. Stejně jako v předchozím případě buďte ale opatrní a opět se pouštějte jen do mazání toho, co znáte a dokážete identifikovat. Neuvážené mazání všeho rozhodně není na místě.

Nepořádek mohou představovat i nepoužívané aplikace, kterých mohou být desítky, a člověk jejich odstranění stále odkládá. Android Assistant proto přichází se šikovnou funkcí – dávkové mazání aplikací. Hodí se i přehled vytížení systému či obsazení paměti RAM.

Aplikaci Android Assistant jsme recenzovali v samostatném článku Android Assistant – zbavte se nepořádku a zrychlete svůj přístroj.

Assistant for Android
Assistant for Android

DiskUsage – odhalte žrouty paměti

Nepořádek často tvoří soubory, o kterých třeba ani nevíme, že je v kapse stále nosíme. Mohou být totiž zakořeněny ve složkách, kam běžně nenahlížíme. Jak takové žrouty najít? Ideálně s aplikací DiskUsage. Ta ukazuje, že kvalitní aplikace nemusí být velká ani 1 MB. DiskUsage je přesněji velký jen 190 kB, ale svou práci zvládne znamenitě.

Díky jednoduchému zobrazení ihned prozradí, které soubory či složky jsou ve vašem telefonu největší. Pohybem prstu se pohybujete celou souborovou strukturou a známým gestem pinch-to-zoom se lze přibližovat a oddalovat. Hravě tak odhalíte vše, co potřebujete vědět.

Aplikaci DiskUsage jsme recenzovali v samostatném článku DiskUsage – vyhledejte žrouty volného místa v Androidu.

DiskUsage
DiskUsage

Nepořádek v Androidu – jaké programy pro uvolnění místa používáte vy?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)