Menu

3 aplikace, které uklidí nepořádek ve vašem smartphonu

Volné místo v telefonu dochází a paměť se plní? Pojďme se podívat na 3 aplikace, které pomohou odhalit zbytečné soubory v telefonu a pomoci uklidit nepořádek.

SD Maid – pán úklidu

Oblíbený nástroj není rozhodně spásou a ze zpomaleného telefonu vám rychlíka nejspíše neudělá. Přesto dokáže vyšmejdit spoustu souborů, které již vůbec nemusíte potřebovat, a ušetřit tak mnoho volného místa. A to se bude vždycky hodit.

SD Maid může pomoci uklidit nepořádek více způsoby:

  • vyhledáním duplicitních souborů
  • hledačem mrtvol – lokalizací souborů již nepoužívaných aplikací
  • vymazáním dočasných souborů
  • vyhledáním duplikátů
  • zobrazením největších žroutů volného místa
  • a další

Aplikace nabízí příjemný a jednoduchý kabátek, ve kterém se vyzná každý uživatel. Nutno podotknout, že ani my bychom se nepouštěli do velkých akcí. Rozhodně nemažte neuváženě soubory, o kterých si nejste jisti. Nakonec byste mohli způsobit více škody než užitku. Snažte se naopak vypátrat soubory, které dokážete identifikovat – aplikace, které již nepoužíváte, fotky z dovolené, které jsou již dávno zálohovány, nepoužívané mapy atp.

Aplikaci SD Maid jsme recenzovali v samostatném článku SD Maid – zatočte s nepořádkem ve svém Androidu.

SD Maid - System Cleaning Tool
SD Maid - System Cleaning Tool

Android Assistant – čištění snadno a rychle

Aplikací podobného ražení je i Android Assistant. V našich očích dokáže lépe mazat dočasné soubory či třeba historii našeho používání. Poradí si například se smazáním dočasných souborů aplikací, prázdných složek či souborů, dat z prohlížečů, vyhledávání na Google Play či třeba Google Mapách. Stejně jako v předchozím případě buďte ale opatrní a opět se pouštějte jen do mazání toho, co znáte a dokážete identifikovat. Neuvážené mazání všeho rozhodně není na místě.

Nepořádek mohou představovat i nepoužívané aplikace, kterých mohou být desítky, a člověk jejich odstranění stále odkládá. Android Assistant proto přichází se šikovnou funkcí – dávkové mazání aplikací. Hodí se i přehled vytížení systému či obsazení paměti RAM.

Aplikaci Android Assistant jsme recenzovali v samostatném článku Android Assistant – zbavte se nepořádku a zrychlete svůj přístroj.

Assistant for Android - 1MB
Assistant for Android - 1MB

DiskUsage – odhalte žrouty paměti

Nepořádek často tvoří soubory, o kterých třeba ani nevíme, že je v kapse stále nosíme. Mohou být totiž zakořeněny ve složkách, kam běžně nenahlížíme. Jak takové žrouty najít? Ideálně s aplikací DiskUsage. Ta ukazuje, že kvalitní aplikace nemusí být velká ani 1 MB. DiskUsage je přesněji velký jen 190 kB, ale svou práci zvládne znamenitě.

Díky jednoduchému zobrazení ihned prozradí, které soubory či složky jsou ve vašem telefonu největší. Pohybem prstu se pohybujete celou souborovou strukturou a známým gestem pinch-to-zoom se lze přibližovat a oddalovat. Hravě tak odhalíte vše, co potřebujete vědět.

Aplikaci DiskUsage jsme recenzovali v samostatném článku DiskUsage – vyhledejte žrouty volného místa v Androidu.

DiskUsage
DiskUsage
Developer: Ivan Volosyuk.
Price: Free

Nepořádek v Androidu – jaké programy pro uvolnění místa používáte vy?

 

Komentáře

LinS

Tomáš Filip 0

11.5.2016 16:17

Já osobně používám appku Drives: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobile_infographics_tools.mydrive
Perfektně mi zjistí, jaké velké soubory, a kde, zabírají drahocenné volné místo.

Craftmanek

11.5.2016 18:32

Nedám doustit na CCleaner, který mi přijde nejlepší A na rozdíl od těch maže jen to, co byy měl (s možností co ano co ne). Prstě jako na PC… :D

cardi

11.5.2016 19:00

Vsecko jsou to srac.y..hlavne to nedavejte do mobilu :) ale jo urcite na to opet nekdo skoci :D

Jiří Cejn

11.5.2016 19:14

Craftmanek díky za tip.

JanAltman83

12.5.2016 9:42

Android telefony se casem zcela zjevne zpomaluji.
Nekde jsem cetl, ze to je fragmentaci.
Je to pravda?
A je nejaky nastroj na defragmentaci?
Protoze i kdyz odinstaluju malo pouzivane aplikace, puvodni vykon telefonu se nevrati.
Delat minimalne kazdeho pul roku FactoryReset se mi opravdu nechce.

Zatezuju telefon opravdu docela vyrazne:
– Pustena LTE data a vsemozne komunikacni aplikace (skype, gmail, whatsapp, hangouts, asana, …)
– Pusteny prehravac hudby (bud s BT sluchatky, nebo s dratovymi, ovsem pripojenymi pres NEXUM AQUA, tedy pres externi hi-res zvukovou kartu)
– Pustene GPS
– Pusteny bluetooth
– Mnoho sparovanych a soucasne pripojenych BT zarizeni – BT sluchatka, Huawei Watch, 2x Nut (lokator penezenky a klicu), senzor tepove frekvence, senzor rychlosti, senzor kadence (pokud jedu na kole) a externi displej (tachometr na riditkach) Wahoo RFLKT+
– Sportovni aplikace zaznamenavajici data z cidel a GPS

Kdyz ma telefon po factory resetu, tak to nekolik mesicu beha zcela v pohode a hladce.
Ale po par mesicich to zacne drhnout. Castecne pomaha pravidelny restart zarizeni, ale jen velmi docasne.

Kazdopadne telefon ma zjevne dostatek vykonu, aby vsechny ty veci (s rezervou!) zvladal (protoze ze zacatku to proste zvlada), jen se to casem nejak zanese a zpomali.
Nechapu, proc je to nutne a proc s tim nekdo (napr. google) neco nedela, nebo proc neexistuje funkcni aplikace, ktera by telefon probrala z letargie bez nutnosti factory resetu.

JorEL

12.5.2016 16:59

jak píše Craftmanek, jedině cleaner. používám ho už pěknou dobu a z těch všech čističů je nejlepší. žádné zbytečné funkce, dělá přesně to co takový program dělat má. divím se, že tady není zmíněn.

RSS (komentáře k článku)