DiskUsage – vyhledejte žrouty volného místa v Androidu

maxresdefault

Minulý týden jsme vám přinesli tip na aplikaci Disk Usage & Storage Analyzer, která vám pomůže vyhledat největší soubory ve vašem přístroji a možnost zbavit se jich. Naši čtenáři nám v komentářích zanechali tip na velmi podobnou aplikaci DiskUsage, kterou si dnes představíme. Za tip našim čtenářům moc děkujeme.

DiskUsage – malý, ale nesmírně šikovný

Prvním milým překvapením hned při instalaci je velikost aplikace, která je na dnešní poměry extrémně malá – Google Play uvádí pouze 155 kB, telefon po instalaci něco přes 300 kB. Potěší rovněž žádost o práva pouze ke čtení souborů z vašeho zařízení, což je samozřejmě vzhledem k funkci aplikace nezbytné.

Po spuštění aplikace se nás DiskUsage zeptá, která úložiště chceme analyzovat a zobrazit. V našem případě telefon disponuje pouze vnitřní pamětí, na výběr tedy máme pouze jednu možnost. Ihned po potvrzení je na celou plochu displeje vykresleno využití paměti, které je přehledně řazeno do sloupců a vykresluje celou hierarchii disku. V celé struktuře disku se lze volitelně přesouvat tahem prstu, složky a soubory pak přibližovat standardním gestem “pinch-to-zoom”, tedy přitahováním/oddalováním prstů od sebe.

V případě, že chceme některý z adresářů zobrazit podrobněji, stačí na něj klepnout prstem. Vybraný adresář je následně zobrazen na celou výšku displeje a na pravé straně displeje jsou vidět další soubory a složky, které obsahuje. Soubory nebo složky můžeme označením a volbou Delete, která se ukrývá pod třemi tečkami, smazat. Součástí aplikace je také hledání, které nám pomůže najít určitý soubor nebo třeba typ souborů podle přípony.

Závěr

DiskUsage je jednou z aplikací, kterou je radost používat – splní přesně to, co slibuje, navíc nezabírá téměř žádné místo v paměti telefonu, je velmi jednoduchá a nemusíte se bát ani o oprávnění, která by mohla uškodit vašemu telefonu. Velmi přehledně je zobrazena celá hierarchie disku, díky čemuž lze snadno najít největší žrouty volného místa. Příjemným bonusem je pak vyhledávání, díky kterému lze najít například určitý typ souborů podle přípony. Aplikace DiskUsage je zcela zdarma.

DiskUsage
DiskUsage
Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)