TOPlist

Google Fotoaparát teď ušetří místo v telefonu díky nové funkci

Google Fotoaparát ušetřit místo

S nedostatkem místa v paměti telefonu bojoval někdy asi každý. Aplikace Google Fotoaparát teď přináší šikovnou novou funkci, která dokáže ušetřit místo v paměti telefonu. Jak toto novinka funguje?

Pro využití nenovější vychytávky, která umožní ušetřit místo v paměti telefonu je třeba mít nainstalovanou aplikaci Google Fotoaparát 8.1. V nastavení aplikace najdete novou položku „Úložiště zařízení“. V novém menu najdeme přehlednou grafiku, která ukazuje kolik zhruba fotek nebo minut videa se ještě vejde do volné paměti v telefonu. Lze zapnout položku „Spořič úložiště“ která zásadně navýší počet fotografií, které se vám ještě vejdou do paměti telefonu. Tato funkce změní některá nastavení, která jsou nejnáročnější na místo v paměti telefonu.

Pokud v aplikaci Google Fotoaparát zapnete funkci „Spořič úložiště“ tak můžete ušetřit hodně místa v paměti, ale samozřejmě se tím může snížit kvalita pořízených fotek nebo videa. Zapnutí této funkce v našem případě změnilo odhadovaný počet fotek, které se ještě vejdou do úložiště z 3 412 na 13 308. Google Fotoaparát také umožňuje zapnout tuto funkci až v moment, kdy kapacita volné paměti v telefonu klesne pod 1GB. Změnit kvalitu pořizovaných fotografií nebo videa není pro zkušené uživatele problém, takže s touto funkcí Google nejspíše míří na běžného uživatele.

Pixel Camera
Pixel Camera

Jak často řešíte, jak ušetřit místo v paměti telefonu?

Zdroj: androidpolice

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)