10 nejlepších balíčků ikon pro váš launcher – 4. díl

10_balicku_ikon_4

Protože i třetí díl článku, ve kterém jsme představili desítku zajímavých balíčků ikon, se setkal s příznivou čtenářskou odezvou, připravili jsme pro vás další pokračování. I tentokrát vycházíme především z doporučení našich čtenářů, kteří podali tipy na zajímavé sady ikon v diskuzi pod dosud vydanými články. V tomto kole vám představíme čtyři placené a šest balíčků ikon zadarmo.

Retron icon pack

Retron icon pack doporučil čtenář, který se v diskuzi pod článkem podepsal jako cadyss77. Součástí balíku je více než 1100 ikonek v rozlišení 192 x 192 obrazových bodů a 13 barevných pozadí pro aplikace, které nemají zatím vytvořenou ikonu. Těšit se také můžete na 25 barevných tapet, jež oživí pozadí domovské obrazovky. Požadavky na vytvoření nových ikonek lze posílat přímo z aplikace, přičemž autor slibuje aktualizace každý týden.

Retron icon pack stojí necelých třicet korun a za tuto částku si ho pořídilo přes tisíc uživatelů. 12 MB velkou aplikaci můžete použít na zařízeních s Androidem 4.0.3 a novějším.

Retron icon pack
Retron icon pack

Vibion – Icon Pack

Balíček Vibion si pořídil sheppi a dle jeho nominace je s ním také spokojený. Autor této sady se chlubí především precizním zpracováním se zaměřením na detaily. Díky tomu by Vibion – Icon Pack měl poskytnout jedinečný vzhled a dojem z prostředí systému. Součástí je také několik tapet, jež podtrhují celkovou vizuální stránku. Přímo v balíčku najdete více než 3410 ikon, z cloudu je pak možné stáhnout jednu ze 170 tapet. Aktualizace s novými ikonami jsou vydávány každé dva týdny.

Kompatibilní launchery: Nova, Apex, ADW, Action, Go, Smart, Solo, Aviate, KK, Nine, Holo, Lucid, Next, TSF Shell a Unicorn.

Tento balík přijde na necelých 50 Kč. Obchod Play hlásí více než tisíc stažení a vysokou průměrnou známku 4,8. 50 MB velký soubor můžete použít na Androidu 4.1 a vyšším.

Vibion - Icon Pack
Vibion - Icon Pack

Argent – Icon Pack

Čtenář Zombino používá dva balíčky ikon, přičemž jedním z nich je Argent – Icon Pack. V tomto balíku najdete více než tři tisíce ikonek v rozlišení 192 x 192 obrazových bodů. Z cloudu si pak k nim můžete stáhnout jednu z osmi HD tapet. Také v tomto případě autor slibuje časté aktualizace.

Kompatibilní launchery: Action, Adw, AdwEX, Apex, Atom, Aviate, GO, Next, Nova, Smart, Solo a další.

Argent – Icon Pack je zdarma a patrně i díky tomu se může chlubit více než 10 000 staženími. Průměrná známka je velmi pěkných 4,7. 30 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.0.3 a novějším.

Argent - Icon Pack
Argent - Icon Pack

CandyCons – Icon Pack

Co takhle dát si něco sladkého? Tedy alespoň na domovskou obrazovku. CandyCons nabízí tradiční ikony v aktuálním designu Material s různými siluetami a jen mírně upraveným vzhledem. I tento autor klade důraz na detaily. Součástí je více než tisíc ikon, některé ve více barevných variantách, a 20 tapet. I zde si můžete požádat o vytvoření chybějící ikony pomocí integrovaného nástroje.

Kompatibilní launchery: Action Launcher, ADW Launcher, Apex Launcher, Atom Launcher, Aviate Launcher, Epic Launcher, Go Launcher, Holo Launcher, Holo Launcher HD, Inspire Launcher, KK Launcher, L Launcher, Lucid Launcher, CyanogenMod Theme a další.

Dobrou zprávou je, že CandyCons – Icon Pack je nabízen zdarma. Instalační balíček velký 16 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším. Po více než 100 tisíci instalacích má v Obchodě Play hodnocení 4,6.

CandyCons - Icon Pack
CandyCons - Icon Pack

Min

Hledáte něco čistého a decentního? Pak by vás mohl zaujmout tento balík minimalistických ikon v bílé barvě. Ikony jsou menší než běžné, proto váš launcher provzdušní a zeštíhlí. Těšit se můžete na více než 1500 ikon s různými alternativami, přes padesát tapet, a pravidelné aktualizace. Balíček je sice zdarma, případní dárci však dostanou jako poděkování přednostní zpracování pěti vybraných ikonek, jež v základní sadě chybí.

Podporované launchery: Nova, Apex, Action, Smart a další.

Min – Icon Pack si stáhlo více než půl milionu uživatelů a průměrná známka je 4,3. Balíček velký necelých 10 MB lze instalovat na Android 4.1 a vyšší.

Min - Icon Pack
Min - Icon Pack

Material Cards icons (Beta)

Ještě nemáte dost designového trendu “Material?” Pak by se vám mohl líbit tento balíček, stavící nejen na pokynech Google, ale také na jednotnosti vzhledu. Ikonky jsou tedy v pastelových barvách, ploché a samozřejmě nechybí úhledné stíny. Na rozdíl od mnoha jiných sad jsou v Material Cards všechny ikonky stejně velké, takže například v seznamu či na ploše působí uspořádaným dojmem. Slabší stránkou je (alespoň prozatím) relativně malý počet obsažených ikon – aktuálně jich je přes 900, ale další rychle přibývají. Součástí je také několik “plochých” tapet.

Podporované launchery: Nova Launcher, Apex, Action Launcher, Atom, Aviate, Go launcher, KK Launcher, Next Launcher, Smart Launcher a Solo Launcher.

Tuto sadu ikon, která je k dispozici zdarma, si dosud stáhlo více než tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,7. 13 MB velký balíček lze použít na Androidu 4.2 a novějším.

Material Cards icon pack
Material Cards icon pack

IMMATERIALIS ICON PACK

Čím může zaujmout sada ikon IMMATERIALIS? Jednoznačně svou jedinečností, kterou vybočuje z řady mnoha vzájemně podobných “icon packů.” Čekají na vás čtvercové ikony a poněkud zvláštní barevná paleta s neobvyklým tónováním. Vedle svérázného pojetí si tento balíček zaslouží pozornost i díky více než třem tisícům ikon, které obsahuje. Vlastní ikonu tak dostane téměř každá aplikace, kterou máte nainstalovanou. Pro ty, jež ještě podporovány nejsou, je připraveno obvyklé “maskování” a skrze nástroj můžete autora požádat o vytvoření. Zapomenout bychom neměli ani na 89 HD tapet.

Kompatibilní launchery: L, Lucid, GO, Next, Apex, Action Pro, Nova, ADW, Holo, Holo HD, Aviate, Smart, Mini, KK, Solo, Epic, Inspire, Nine, Atom, Nemus, S, LG Home, CM Theme Engine, EverythingMe, Arrow Launcher, Themer, Hola, Launchy Widget, Trebuchet a Unicon.

Za dvacku si tento balík koupilo více než pět tisíc uživatelů a jeho průměrné hodnocení v Obchodě Play je 4,8. 26 MB velký soubor můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.0 a vyšším.

IMMATERIALIS ICON PACK (SALE)
IMMATERIALIS ICON PACK (SALE)

VIT – Icon Pack

Jestliže máte už dost ať pastelových, nebo naopak výrazných barev, možná by vás mohl oslovit tento balík, stavějící na čistě bílé. Plastické ikony s černými symboly dodají prostředí vašeho telefonu zcela jiný vzhled. Celkem je připraveno více než 2000 ikonek, jež jsou pro větší přehlednost roztříděné do kategorií. Ani zde nechybí sada tapet, které si můžete stáhnout z cloudu.

Kompatibilní launchery: Nova, Apex, Action, Aviate, Themer, Smart, Atom, Inspire, KK, Solo, Holo, ADW, Nine, Unicon, CM11 Theme Engine, XGELS, Unicon a Beautiful Icon Styler.

VIT – Icon Pack má více než 100 000 instalací a známku 4,3. 20 MB velký soubor lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.0.3 a vyšším.

VIT Icon Pack
VIT Icon Pack

Stamped Black Icons

Jak naznačuje už název, tentokrát se podíváme na ikony v černé barvě. Autor si v tomto případě vystačil s jedinou barvou a ikony tak působí jako siluety, které vyniknou především na světlém a barevném pozadí. V balíčku je více než tisícovka ikon, vytvořených ve FullHD rozlišení.

Podporované launchery: Apex, Nova, Action Launcher Pro, ADW, GO, Lightning Launcher, SSLauncher, TSF Launcher, Smart Launcher, Holo Launcher, VTL Launcher, Unicon a Atom Launcher.

Stamped Black Icons je zdarma a dosud si ho stáhlo více než sto tisíc uživatelů. Průměrné hodnocení 3,8 nepatří k nejvyšším, přesto jsme přesvědčeni, že si tento balík najde své příznivce. Jen 4,2 MB velký soubor můžete použít na zařízeních s Androidem 2.2 a novějším.

Stamped Black Icons
Stamped Black Icons

Simply 8-Bit Icon Pack

Na závěr tu máme něco pro příznivce retra: sadu ikon v osmibitové grafice, se kterou se můžete vrátit do 80. a 90. let minulého století, kdy vládly pecky jako Pacman, Super Mario, Sonic a Tamagotchi. Simply 8-Bit Icon Pack obsahuje přes 700 ikon, přičemž další postupně přibývají. Součástí jsou také naskinované ikonky pro programy dodávané s telefony Samsung a HTC. K dokonalému dojmu mohou přispět i tapety, nesoucí se ve stejném duchu.

Kompatibilní launchery: Apex Launcher, Nova Launcher, ADW Launcher a Holo Launcher.

Po více než 100 000 instalací má tento balík známku 3,5. Pouhých 767 KB velký soubor lze instalovat na zařízení s Androidem 2.2 a vyšším.

Simply 8-Bit Icon Pack
Simply 8-Bit Icon Pack

Odkazy na předchozí díly cyklu 10 nejlepších balíčků ikon pro váš launcher

  • 1. díl: Silhouette, Glim, Cryten, Polycon, Sunshine, Rondo, Flatee Icon Pack, Quada, Elun, Neon Glow.
  • 2. díl: Axis – Icon Pack, Lumos – Icon Pack, Pulse – Icon Pack, Hexacon – Icon Pack, Moonshine – Icon Pack, Glasklart – Icon Pack, Voxel – Icon Pack, Krom icons pack, GEL – Icon Pack, UP icons.
  • 3. díl: Belle UI Icon Pack, Cobalt Icon Pack, Numix Circle icon pack, Yitax – Icon Pack, Droidicon, DCikonZ ADW Apex Nova Go Theme, 7null Icon Pack, Urmun – Icon Pack, Elta – Icon Pack, Easy Elipse – icon pack.

Objevme společně více balíčků ikon pro váš launcher!

Zatímco první díl vyšel ze článku Top 10 Best Icon Packs for Android serveru Android Headlines, další pokračování vycházela především z doporučení našich čtenářů. Počítáme s tím, že připravíme přinejmenším ještě jeden díl.

Proto se opět obracíme na vás – naše čtenáře. Jistě znáte a možná i používáte balíčky ikon, které se neobjevily ani v jednom díle. Pojďme společně objevovat další sady ikonek, jimiž můžete vylepšit uživatelský zážitek a přizpůsobit vizuální vyznění systému blíže svým představám!

Znáte či dokonce používáte nějaké pěkné balíčky ikon? Dejte nám o nich vědět v diskuzi pod tímto článkem (nejlépe i s odkazem do Obchodu Play)!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)