10 nejlepších balíčků ikon pro váš launcher – 3. díl

Po krátké pauze navazujeme na předchozí dva díly článků “10 nejlepších balíčků ikon pro váš launcher,” ve kterých vám představujeme různorodé sady ikon, kterými si můžete vyšperkovat uživatelské prostředí svého telefonu.

10 nejlepších balíčků ikon pro váš launcher 10 nejlepších balíčků ikon pro váš launcher

Belle UI Icon Pack

Pěknou sadu ikonek se zakulacenými rožky doporučil čtenář Zdeny. Balík obsahuje více než 1400 ikon a přidává i několik tapet ve stylu Material. Obrázky jsou vytvářeny pečlivě ve vektorové grafice v rozlišení 192 x 192 obrazových bodů, přičemž každá ikona má svůj jedinečný vzhled.

Autoři slibují časté aktualizace a kompatibilitu s mnoha launchery – jmenovitě Action Launcher, ADW Launcher, Apex Launcher, Arrow Launcher, ASUS Launcher, Atom Launcher, Aviate Launcher, dodol Launcher, Epic Launcher, GO Launcher EX, Holo Launcher, Holo Launcher HD, Inspire Launcher, Kcin Launcher, KK Launcher, L Launcher, LG Home, Lucid Launcher, Mini Launcher, Nemus Launcher, Next Launcher, Nine Launcher, Nova Launcher, S Launcher, Smart Launcher, Solo Launcher, Themer, CM Theme Engine, Launchy Widget, Trebuchet a Unicon.

Belle UI Icon Pack má na svém kontě více než milion stažení a průměrnou známku 4,4. Instalační balíček velký 12 MB vyžaduje Android 4.0 nebo vyšší.

Belle UI Icon Pack
Belle UI Icon Pack

Cobalt Icon Pack

Ne každému se musí líbit design dle posledních trendů s plochými prvky. Čtenář Radegast12 například v diskuzi o ikonách doporučil Cobalt Icon Pack s konstatováním “Hlavně ať to nemá flat design.” Jedná se o placený balíček s cenovkou 37 Kč, přičemž za tuto částku dostanete přes 1500 ikonek a galerii tapet.

K podporovaným launcherům patří Apex, ADW, Nova Launcher, Go Launcher, Holo Launcher, Action Launcher Pro, Smart Launcher, Trebuchet, Lightning Launcher, Aviate Launcher, CM11 Theme Engine a CM12 Theme Engine.

Balík si koupilo přes deset tisíc uživatelů a jeho průměrná známka je 4,7. 47 MB velký soubor lze použít na Androidu 4.0 a novějším.

Cobalt Icon Pack
Cobalt Icon Pack

Numix Circle icon pack

Tento balíček nám doporučili tomazojer a maxXx. Numix Circle icon pack je k dispozici zdarma, stojí za ním NumixProject a těšit se můžete na více než 250 kruhových ikonek s jemnými přechody a stíny. Obrázky, které nejsou v základní sadě, jsou alespoň upraveny pomocí filtrů. Součástí je také sada tapet.

K podporovaným launcherům patří Apex, Nova, Holo, ADW, Action a Trebuchet.

15 MB velký balíček pro Android 4.1 a novější má na svém kontě přes milion stažení a průměrnou známku 4,1.

Numix Circle icon pack
Numix Circle icon pack

Yitax – Icon Pack

Další sadu ikon doporučuje vvlada. Jde o Yitax – Icon Pack obsahující přes 3630 ikonek v moderním a minimalistickém stylu o rozměrech 192 x 192 obrazových bodů, přičemž další přibývají v rámci pravidelných týdenních aktualizací. Ikony, jež nejsou součástí balíku, jsou upravovány pomocí “maskování.” Ani v tomto případě nechybí s ikonami sladěné tapety. Z dalších funkcí a možností zmiňme například dynamickou ikonu kalendáře, minimalistický widget s analogovými hodinami, nebo samotnou aplikaci, ve které jsou Ikony roztříděné do několika kategorií a nechybí ani vyhledávání a funkce náhledu.

K podporovaným launcherům patří Action, Adw, AdwEX, Apex, Atom, Aviate, Everything.me, GO, Inspire, KK, Lucid, Next, Nine, Nova, Smart, Solo, TSF a CM Theme Engine.

Balíček je aktuálně ve slevě za cenu necelých 20 Kč.

Yitax - Icon Pack
Yitax - Icon Pack

Droidicon

Pokud vám nevyhovují současné designové trendy, možná se vám bude líbit sada ikonek, kterou doporučil Rossi14 s komentářem: “Je to velice staré a pro oko dnešního mobilního tuningáře asi zcela nevhodné, leč mi se stále líbí.” Droidicon používá také čtenář, podepisující se jako Pipa. V balíku za necelou stokorunu na vás čeká více než tisícovka ikon ve 176 různých barevných stylech. Každá ikona je k dispozici v několika stylech v široké škále barev. Nechybí vyhledávání ikonek podle názvu s průběžným filtrováním.

K podporovaným launcherům patří ADW, ADW EX, Open Home, GO Launcher EX, LauncherPro a LauncherPro Plus.

Droidicon si dosud koupilo přes padesát tisíc zákazníků a jeho průměrná známka je 4,5. Jen 1,9 MB velký soubor můžete instalovat na zařízení s Androidem 1.6 a novějším.

Droidicon - Icon Pack
Droidicon - Icon Pack

DCikonZ ADW Apex Nova Go Theme

Grafické téma DCikonZ doporučili milde a TWT. V tomto případě se tedy nejedná jen o sadu ikon, ale kompletní proměnu grafického prostředí launcheru. Celkem je připraveno přes 4800 ikonek ve vysokém rozlišení a čtveřice tapet.

Funguje s launchery Nova, Apex, Go, Holo, Atom, SmartLauncher, Espier4 a ADW Launcher. K přednostem patří jistě i skutečnost, že balíček je zcela zdarma a aplikace samotná nepožaduje žádná speciální oprávnění ani reklamy.

Po půl milionech stažení má tento 43 MB velký balík průměrnou známku 4,7. Instalovat ho můžete na Android 2.1 a novější.

DCikonZ ADW Apex Nova Go Theme
DCikonZ ADW Apex Nova Go Theme

7null Icon Pack

Balíček, který doporučil čtenář Luken, nabízí přes 2400 poloprůhledných ikonek. Ikony, které nejsou součástí, jsou upraveny pomocí “maskování.” Těšit se můžete na průhledné ikonky, dynamickou ikonu kalendáře, možnost stažení více než dvaceti tapet či nástroj pro žádost o vytvoření chybějící ikony.

Podporovány jsou skoro všechny launchery, jmenovitě Nova Launcher, Apex Launcher, Action Launcher, ADW Launcher, ADW EX Launcher, Atom Launcher, Aviate Launcher, CM Theme Engine, Epic Launcher, Holo Launcher, Holo Launcher HD, Inspire Launcher, KK Launcher, L Launcher, LG Home, Lucid Launcher, Mini Launcher, Nemus Launcher, Nine Launcher, S Launcher, Smart Launcher, Smart Launcher Pro, Solo Launcher a TSF Shell.

Balík 7null Icon Pack si za cenu 47 Kč koupilo přes pět tisíc uživatelů a jeho průměrná známka je 4,7. 33 MB velký soubor lze instalovat na Android 4.0.3 a vyšší.

7null Icon Pack
7null Icon Pack

Urmun – Icon Pack

Urmun – Icon Pack doporučil Lukyczk a hned se v diskuzi dočkal poděkování od dalšího čtenáře. Jedná se o balík, čítající více než 3600 ikonek ve stylu Material s příjemnými barvami. K podtržení celkového vyznění můžete využít také 73 tapet v rozlišení QHD. Také v tomto případě lze počítat s “maskováním” ikon, jež nejsou součástí balíčku, dynamickou ikonou kalendáře, widgetem s hodinami a možností požádat o vytvoření chybějící ikony.

K podporovaným launcherům patří Nova, Action, ADW, ADWex, Apex, Atom, Aviate, Everything.me, Go, Inspire, KK, Lucid, Next, Nine, Smart, Solo, Themer, TSF, Unicon a XGELS.

Za necelých 20 Kč si tuto sadu ikon pořídilo více než deset tisíc uživatelů, přičemž průměrná známka je 4,9. Balíček velký 39 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a novějším.

Urmun - Icon Pack
Urmun - Icon Pack

Elta – Icon Pack

Čtenář MikeRecchi doporučil Elta – Icon Pack další sadu ikon se zaoblenými rohy, jasnými barvami a dlouhými stíny vzdáleně připomínající prostředí posledních verzí iOS. V nabídce je celkem 2319 ikonek o rozměrech 192 x 192 obrazových bodů a 19 tapet. Ikony lze prohlížet roztříděné do kategorií, nechybí ani nástroj pro žádost o vytvoření nové ikonky a “maskování” chybějících zástupců. I zde je připraven widget s analogovými hodinami. Autor slibuje aktualizace každé dva týdny.

Podporovány jsou Nova Launcher, Apex Launcher, Action Launcher, Smart Launcher, Atom Launcher, ADW Launcher, Go Launcher, Holo Launcher, Unicon, Beautiful Icon Styler, Aviate, Themer, Launchy Widget, KK Launcher a Nine Launcher.

17 MB velký balík, který je k dispozici zdarma, si dosud stáhlo více než sto tisíc uživatelů. Průměrná známka v Obchodě Play je 4,5 a instalovat můžete na Android 4.0.3 a vyšší.

Elta – Flat Style Icon Pack
Elta – Flat Style Icon Pack

Easy Elipse – icon pack

Také poslední balík dnešního přehledu doporučuje MikeRecchi. Tentokrát je v něm připraveno 4115 ikonek v rozlišení 144 x 144 obrazových bodů. Nechybí “maskování” chybějících ikon, podpora tapet Muzei či dynamická ikona kalendáře. Prémiovým uživatelům autor garantuje, že jejich požadavky na vytvoření ikony budou vyřizovány do další aktualizace. Každý týden přitom přibývá kolem čtyřiceti nových ikon.

K podporovaným launcherům patří Action Launcher, ADW Launcher, ADW Launcher Ex, Apex Launcher, Atom Launcher, Aviate Launcher, Blur – A Launcher Replacement, CM12 Theme Engine, CM11 Theme Engine, Go Launcher, Holo Launcher, Holo Launcher HD, Inspire Launcher, KK Launcher, L Launcher, LG Launcher, Lucid Launcher, Mini Launcher, Next Launcher, Nine Launcher, Nova Launcher, S Launcher, Smart Launcher, Solo Launcher, TSF Shell 3D Launcher, Themer Beta, Trebuchet Launcher, Unicon a XGELS.

Instalační balíček velký 24 MB si dosud stáhlo přes deset tisíc uživatelů a jeho průměrné hodnocení je 4,6. Použít ho můžete na Androidu 4.0 a novějším.

Easy Elipse - icon pack
Easy Elipse - icon pack

Odkazy na předchozí díly cyklu 10 nejlepších balíčků ikon pro váš launcher

  • 1. díl: Silhouette, Glim, Cryten, Polycon, Sunshine, Rondo, Flatee Icon Pack, Quada, Elun, Neon Glow.
  • 2. díl: Axis – Icon Pack, Lumos – Icon Pack, Pulse – Icon Pack, Hexacon – Icon Pack, Moonshine – Icon Pack, Glasklart – Icon Pack, Voxel – Icon Pack, Krom icons pack, GEL – Icon Pack, UP icons.

Objevme společně více balíčků ikon pro váš launcher!

Zatímco první díl vyšel ze článku Top 10 Best Icon Packs for Android serveru Android Headlines, druhé a třetí pokračování vychází z doporučení našich čtenářů. Počítáme s tím, že připravíme přinejmenším ještě jeden díl.

Proto se opět obracíme na vás – naše čtenáře. Jistě znáte a možná i používáte balíčky ikon, které se neobjevily ani v jednom díle. Pojďme společně objevovat další sady ikonek, jimiž můžete vylepšit uživatelský zážitek a přizpůsobit vizuální vyznění systému blíže svým představám!

Znáte či dokonce používáte nějaké pěkné balíčky ikon? Dejte nám o nich vědět v diskuzi pod tímto článkem!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)