10 skvělých balíčků ikon pro váš launcher

ikony_ico

Když jsme na začátku ledna přišli s výběrem deseti nejlepších balíčků ikon, nečekali jsme tak velký čtenářský ohlas, s jakým se tento článek nakonec setkal. Kromě velkého zájmu o samotný článek se čtenáři zapojili i do diskuze pod ním, kde doporučili své oblíbené sady ikon. První část z jejich doporučení vám představíme v tomto navazujícím díle.

V tomto článku vám představíme deset balíčků ikon V tomto článku vám představíme deset balíčků ikon

Axis – Icon Pack

Máte rádi retro? Pak by se vám mohl líbit balík ikonek Axis – Icon Pack, doporučený Duffim. Čekají na vás retro textury, stíny a vkusná barevná paleta. Všechny ikony mají jedinečný retro styl, ale stále zůstávají podobné původním ikonám aplikace.

Hlavní vlastnosti a funkce:

 • Více než 2200 HD ikon.
 • 17 HD tapet.
 • Dynamické kalendáře.
 • Týdenní aktualizace každý pátek.

Podporované launchery: Nova, Apex, Action, Smart, Aviate, Next, Atom, KK, Solo, Lucid, Inspire, Nine, ADW, Holo, GO, TSF, Themer, XGELS, Unicon, CM11 a CM12 Theme Engine.Axis – Icon Pack si za téměř 60 Kč koupilo více než deset tisíc uživatelů a jeho průměrná známka v Obchodě Play je 4,8.

Axis Icon Pack
Axis Icon Pack

Lumos – Icon Pack

Také druhý nejvýše hodnocený balíček tohoto přehledu je placený – jedná se o Lumos – Icon Pack, nominovaný čtenářem, který v diskuzi vystupuje pod přezdívkou Memo.

Ikony z této sady mají měkké barvy a zakřivené rohy. Stín, poskytující prostorový dojem, kontrastuje s matným vzhledem ostatních prvků. Měkké tóny umožňují splynout s vhodnými tapetami.

Celkem je připraveno více než 2200 ikon vytvořených v rozlišení QHD a sada tapet v cloudu. Nechybí ani vyhledávání, které vám pomůže najít přesně tu ikonu, kterou potřebujete.

11 MB velký balíček si za bezmála 60 korun zakoupilo více než deset tisíc uživatelů. Jeho průměrná známka v Obchodě Play je 4,7.

Lumos - Icon Pack
Lumos - Icon Pack

Pulse – Icon Pack

Balík ikon Pulse doporučuje Coyd, který ho ke své spokojenosti provozuje na LG G4 s launcherem ZenUI. Opět se jedná o placený produkt, který v tomto případě hodlá zaujmout 3D perspektivou, tmavými prvky a efektem neonové záře. Zážitek umocňují tmavé tapety.

Vlastnosti:

 • Přes 2200 HD ikon.
 • 10 HD tapet na plochu.
 • Dynamické kalendáře.
 • Týdenní aktualizace každý pátek.

Podporované launchery: Nova, Apex, Action, Smart, Aviate, Next, Atom, KK, Solo, Lucid, Inspire, Nine, ADW, Holo, GO, TSF, Themer, XGELS, Unicon, CM11 a CM12 Theme Engine.

29 MB velký balíček si zakoupilo přes pět tisíc uživatelů a jeho průměrná známka je 4,7.

Pulse Icon Pack
Pulse Icon Pack

Hexacon – Icon Pack

Čtenář VonHayek doporučil tento balík s komentářem: “Zkoušel jsem mnohé, ale stejně se nakonec vždy vrátím k ikonám Hexacon, vzhledově asi nejoriginálnějším co znám…” Jak napovídá název balíčku, ikony mají tvar šestiúhelníku. Stínované ikony s tradiční barevnou paletou od vývojářů ze Sixtyfour ThirtyTwo určitě zaujmou. Balíček jich obsahuje bezmála 1300. Mezi podporovanými launchery nemůže chybět Nova, Action, Smart a mnohé další.

21 MB velký soubor si za cenu necelých 36 Kč koupilo přes tisíc uživatelů. Jeho průměrná známka je přitom 4,7.

Hexacon - Icon Pack
Hexacon - Icon Pack

Moonshine – Icon Pack

Moonshine – Icon Pack od Valiant Pixels doporučují dva naši čtenáři: Stephen a Phobia. Jedná se o balíček ikon, sestavený na základě designových trendů “Material” s plochým vzhledem, stínováním a živými barvami. Autoři sami tvrdí, že se řídí designovými pokyny Googlu, ale přidávají k nim vlastní pojetí.

Vlastnosti:

 • Rozhraní aplikace ve stylu designu Material.
 • Podpora tapet Muzei.
 • Přes 925 vektorových ikon ve vysokém rozlišení.
 • 28 tapet.
 • Podporuje launchery Nova, Apex, ADW, Smart, Unicon, Action Launcher, Aviate, Go Launcher, Next, Holo launcher, Solo Launcher, KK Launcher, Atom Launcher, a Inspire Launcher.
 • Nástroj pro výběr ukazuje nejnovější přidané ikony.

29 MB velký soubor Moonshine – Icon Pack si nainstaloval více než milion uživatelů a jeho průměrná známka je 4,4.

Moonshine - Icon Pack
Moonshine - Icon Pack

Glasklart – Icon Pack

S dalším tipem přišel v diskuzi pod článkem Policak. Jedná se o sadu jednobarevných průhledných ikon, díky kterým si můžete lépe vychutnat svou tapetu na domovské obrazovce. Balíček obsahuje přes 1320 ikonek a 10 tapet. Samozřejmě nechybí možnost vystavit požadavek na chybějící ikonu, jednoduché nastavení, podpora dynamických kalendářů a neustálé aktualizace.

Podporované launchery: Nova, Apex, Action, Go, Solo, Trebuchet, Smart, Aviate, Next, KK, Nine, Blur, Unicon, ADW a většina launcherů s podporou ikon.

Glasklart – Icon Pack si nainstaloval více než milion uživatelů a jeho průměrná známka je 4,3. Velikost balíčku je 14 MB.

Glasklart - Icon Pack
Glasklart - Icon Pack

Voxel – Icon Pack

Jedním ze dvou balíků, které doporučil Zdeny, je Voxel – Icon Pack, stavící na jednoduchosti.

Vlastnosti:

 • 2181 ikon v rozlišení 192 x 192.
 • 19 tapet na plochu.
 • Ikony roztříděné podle kategorií.
 • Nástroj pro žádost o vytvoření ikon.
 • “Maskování” ikon, které ještě nejsou vytvořeny.
 • Widget s analogovými ikonami.
 • Podpora Muzei.
 • Aktualizace jednou za 14 dnů.

Podporované launchery: Nova Launcher, Apex Launcher, Action Launcher, Smart Launcher, Atom Launcher, ADW Launcher, Go Launcher, Holo Launcher, Unicon, Beautiful Icon Styler, Aviate, Themer, Launchy Widget, KK Launcher, Nine Launcher a další.

Voxel – Icon Pack si stáhlo přes půl milionu uživatelů a jeho průměrná známka je 4,3.

Voxel – Flat Style Icon Pack
Voxel – Flat Style Icon Pack

Krom icons pack

Další balíček tohoto přehledu doporučuje Jarda, kterému se líbí, že v “Nova Launcheru se ty ikony snadno a rychle přepnou.” Balík obsahuje 400 ikonek s chromovaným okrajem a další postupně přibývají. Podporované launchery jsou: Apex, Nova, Action, Adw, Launchy Widget, Aviate, Inspire a Smart launcher.

28 MB velký balík si dosud stáhlo více než půl milionu uživatelů a průměrné hodnocení je 4,2.

Krom icons pack
Krom icons pack

GEL – Icon Pack

Hned dva čtenáři doporučili jako svou oblíbenou sadu GEL – Icon Pack. Například SeppWinkler napsal: “Nuž, vidno, že redakcia to má rada farebné :) Mohli ste vybrať aj niekoľko balíčkov pre tých, ktorí nechcú, aby ich telefón vyzeral ako Duck TV. Tak pre podobne ladených ľudí vrelo odporúčam balík bielych okrúhlych ikon GEL Icon Pack.”

Tentokrát jde o kruhové jednobarevné ikony, inspirované Androidem KitKat. K hlavním vlastnostem patří:

 • 1400 ikon ve vysoké kvalitě.
 • Tapety v cloudu (s podporou Muzei).
 • Dynamický kalendář.
 • Funkce vyhledávání ikony.
 • Widget s hodinami.
 • Týdenní aktualizace.

K podporovaným launcherům patří: Nova, Apex, Aviate, Action launcher, Lucid launcher, Go launcher, Holo launcher, Smart launcher, Everything Launcher,Adw launcher, Tsf shell, ADW a mnohé další.

Po více než milionu stažení má tento 20 MB velký balík známku 4,0.

GEL - Icon Pack
GEL - Icon Pack

UP icons

Balíček UP icons doporučuje Martin Volek, který ho používá na Nova Launcheru. Jedná se o sadu ikonek pro řadu launcherů, která je zdarma a obsahuje více než 1150 obrázků, z toho 900 výchozích a 250 alternativních ikon. Ikonky, pro něž autor ještě nepřipravil vlastní verzi, podporují “maskování” v podobě podbarveného pozadí.

Balíček UP icons můžete využít v launcherech Apex, Nova, Action, ADW, Launchy, GO, Lightning, SSLauncher, Smart Launcher, Holo Launcher a řadě dalších.

V Obchodě Play zaznamenal tento 11 MV velký balík více než sto tisíc stažení a jeho průměrná známka je 3,9.

UP icons
UP icons

Objevme společně více balíčků ikon pro váš launcher!

Zatímco první díl vyšel ze článku Top 10 Best Icon Packs for Android serveru Android Headlines, druhé pokračování vychází z doporučení našich čtenářů. Protože v diskuzi pod prvním článkem zůstalo ještě několik tipů, připravíme přinejmenším ještě jeden díl.

Proto se opět obracíme na vás – naše čtenáře. Jistě znáte a možná i používáte balíčky ikon, které se neobjevily v prvním ani druhém díle. Pojďme společně objevovat další sady ikonek, jimiž můžete vylepšit uživatelský zážitek a přizpůsobit vizuální vyznění systému blíže svým představám! Znáte či dokonce používáte nějaké pěkné balíčky ikon? Dejte nám o nich vědět v diskuzi pod tímto článkem!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)