Aktualizace Klávesnice SwiftKey přináší zvuky stisknutých tlačítek

aktualizace-klavesnice-swif

Klávesnice SwiftKey je kromě znamenité predikce známa také svými širokými možnostmi nastavení. Pro někoho možná překvapivě však až dosud nenabízela možnost nadefinovat si zvuky stisknutých tlačítek. Poslední verze s číslem 6.5.4.26 tento nedostatek eliminuje.

Po aktualizaci na uvedenou verzi totiž v nastavení klávesnice v sekci Psaní-Zvuk a vibrace najdete vedle položky nenápadný přepínač Hlasitost zvuku při stisknutí tlačítek. Když ho aktivujete, získáte přístup k dalším volbám, konkrétně k nastavení hlasitosti a výběru jednoho ze čtyř zvukových profilů. Na výběr je Moderní, Android, Tradiční a Cvaknutí (v anglickém originále Modern, Android, Traditional a Blip).

Zvuky stisknutých tlačítek byly žádanou funkcí

Když si vyberete, můžete začít psát a užívat si při tom zvuky stisknutých tlačítek. První možnost zní jako klepání dřívkem, druhá přebírá nastavení ze systému, tradiční zvuk zní jako mechanický spínač a konečně cvaknutí připomíná pípání starších elektronických zařízení. Ve výchozím nastavení jsou ovšem zvuky vypnuté, takže je v případě zájmu budete muset zapnout. Podle oficiálního blogu se jednalo o jednu z funkcí, které uživatelé nejčastěji požadovali.

V tuto chvíli není známo, zda verze 6.5.4.26 přináší ještě nějaké další změny. Novinku v podobě ozvučení tlačítek však autoři publikovali na oficiálním blogu, aby neunikla pozornosti. Tvrdí, že se jedná o “jeden z mnoha zajímavých projektů, na kterých pracovali během posledního týdne inovací.”

Zvuky stisknutých tlačítek si můžete vyzkoušet také v aktuální beta verzi, o které jsme psali v pondělí. Ta kromě toho přinesla také vylepšenou predikci při psaní tahem, kdy jsou uživateli nabízena tři možná slova, odpovídající přejetým klávesám.

Alternativní klávesnice SwiftKey je v Obchodě Play zdarma a dosud si ji stáhlo více než padesát milionů uživatelů. O jejich značné spokojenosti svědčí velmi pěkná průměrná známka 4,5. Instalační balíčky jsou k dispozici pro Android verze 4.0.3 a vyšší.

Microsoft SwiftKey Keyboard
Microsoft SwiftKey Keyboard
Jak máte nastavenou klávesnici? Máte zvuky stisknutých tlačítek vypnuté, nebo zapnuté?

Zdroje: androidpolice.com, gsmarena.com, blog.swiftkey.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)