Zkratky z Androidu 7.1 fungují i v Google Now Launcheru

Zkratky

Jedna z nejzajímavějších funkcí Androidu 7.1 byla podpora nového API pro tzv. zkratky (shortcuts), které vám můžou ušetřit čas díky tomu, že nabízí rychlý přístup do aplikací. Pokud je chcete mít už nyní, není potřeba Google Pixel telefon.

Zkratky pro Nexus 5x a Nexus 6P

Včera jsme informovali o tom, že Android 7.1 se dá jako developer preview instalovat na Nexusy 5x a 6P a také Pixel C. A právě verze 7.1 opět obsahuje i zkratky, které se původně poprvé ukázaly v Androidu 7.0. Následně ale byly z nějakého důvodu staženy a vráceny o aktualizaci dále.

Nebylo vůbec jasné, jestli ke zprovoznění zkratek bude potřeba i Pixel telefon, nebo bude jen stačit telefon s Androidem 7.1. Díky developer preview ale už víme, že stačí pouze nainstalovaný Android 7.1 a zkratky fungují i na starším Google Launcheru. Takže není potřeba instalovat Pixel Launcher.

To je podstatná informace hlavně pro vývojáře, kteří můžou začít vyvíjet do svých aplikací podporu zkratek, aniž by potřebovali Pixel telefony. Ve výsledku se to odrazí u nás uživatelů, protože si tak budeme moct vybrat z více aplikací, které tuto novou funkci podporují.

Aktivace menu zkratek je jednoduchá, stačí chvíli prst podržet na ikoně, jak kdybyste ji chtěli přesunout. Poté se objeví rychlý výběr. Zkratky fungují jak na hlavní ploše, tak i v seznamu aplikací. Prozatím je podporují pouze aplikace od Googlu, a to zhruba dvacet z nich. Například Google Messenger, nebo YouTube. Další ale nyní snad budou rychle přibývat.

Využijete v budoucnu zkratky zástupců aplikací, nebo vám to přijde jako zbytečnost?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)