TOPlist

Z Windows 11 zmizela důležitá klávesová zkratka. Víme, jak ji vrátit zpět

copilot klávesa
  • Copilot+ je nástroj umělé inteligence od Microsoftu pro úkoly jako plánování a e-maily
  • Nové počítače Copilot+ mají speciální tlačítko pro spuštění Copilota
  • Klávesová zkratka Win+C bude z Windows odebrána

Copilot+ je koncept společnosti Microsoft, který je navržen tak, aby uživatelům pomáhal s každodenními úkoly, jako je plánování schůzek nebo odpovídání na e-maily, pomocí pokročilých funkcí umělé inteligence. Počítače Copilot+ vyvinuté speciálně pro tento účel jsou vybaveny NPU (neuronovými procesory) a speciálně optimalizovány pro úlohy umělé inteligence. Software, který je k dispozici za poplatek, lze používat i s běžnými počítači.

Software Copilot lze zatím vyvolat pomocí kombinace kláves Win+C. Jak je patrné z poznámek k opravě zveřejněných 14. června 2024 pro Windows 11 Insider Preview Build 22635.3785 (KB5039319), bude klávesová zkratka v budoucnu odstraněna. Důvodem, který Microsoft pro změnu uvedl, je další vývoj funkce Copilot, která bude nyní připnuta přímo na hlavní panel jako samostatná aplikace.

Současné počítače Copilot+ mají vyhrazené tlačítko Copilot pro otevření nástroje AI. Za tímto účelem Microsoft na začátku roku poprvé po 30 letech změnil standardní rozložení klávesnice. Pokud na klávesnici nemáte klávesu Copilot, můžete software spustit pouze pomocí klávesové zkratky.

copilot

I kdyby byl postranní panel Copilot zrušen ve prospěch samostatné aplikace, pro Microsoft by nebyl problém zachovat kombinaci kláves Win+C pro otevření softwaru. Pravděpodobnějším důvodem změny je, že Microsoft chce zvýšit prodej počítačů Copilot+, které umožňují pohodlnější používání tohoto AI nástroje.

Win+C lze stále používat

Technologický časopis TomsHardware tvrdí, že zjistil, že klávesa Copilot spouští kombinaci kláves Shift+Win+F23. Pomocí vhodného softwaru lze kombinaci kláves Win+C naprogramovat tak, aby spouštěla Shift+Win+F23.

Využíváte Copilot ve Windows?

Zdroj: Microsoft, NotebookCheck

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)