Menu

Android 7.1 Developer Preview 1 je k dispozici pro Nexus 5x a Nexus 6P

Google původně sliboval vydání testovací verze Androidu 7.1 pro vybraná zařízení Nexus do konce října. Nakonec svůj slib splnil možná o něco dříve, než se čekalo – nejnovější verzi systému teď mohou vyzkoušet všichni, kdož mají Nexus 5X, Nexus 6P nebo Pixel C. Jedinou podmínkou je registrace zařízení do programu beta na oficiálních stránkách. Pokud již zařízení registrováno je, dostane Android 7.1 Developer Preview 1 jako standardní OTA aktualizaci. Přímo z redakce můžeme potvrdit, že dva telefony Nexus 5X, které byly registrované v beta programu, dostaly update dnes brzy ráno.

Konkrétně se jedná o Android s číslem 7.1.1, sestavení NPF10C, přičemž velikost instalačního balíčku je v případě Nexusu 5X poměrně výrazných 1260 MB. Kromě OTA aktualizace lze také stáhnout a flashnout tovární obrazy (factory images), nicméně v takovém případě dojde ke smazání všech aplikací a dat.

Proč vyzkoušet Android 7.1 Developer Preview 1?

Android 7.1 přináší několik vylepšení, nicméně většina z nich je exkluzivně vázána na zařízení Google Pixel. Uživatelé Nexusů si budou moci vyzkoušet například zkratky zástupců aplikací, kulaté ikony či podporu obrázkové klávesnice, umožňující snadné vkládání obrázků a dalšího obsahu. Další změny se pak odehrály pod kapotou, mimo jiné v aplikačním rozhraní (API) pro vývojáře.

Měli bychom zdůraznit, že tato verze je pouze vývojářským náhledem, takže pravděpodobně obsahuje chyby a je primárně určena pro testování aplikací. Je proto doporučeno instalovat ji výhradně na zařízení, od kterých neočekáváte 100% spolehlivost a stabilitu. Aktuálně jsou podporována jen výše uvedená zařízení, nicméně Google slibuje, že v listopadu bude rozšiřovat podporu na další. Současně s tím Google plánuje vydávat průběžné OTA aktualizace na novější sestavení.

Máte svůj Nexus 5X či 6P přihlášený v beta programu? Pokud ano, dejte nám vědět, zda jste již dostali update na Android 7.1 Developer Preview 1! Budeme rádi, když se přijdete podělit i o nabyté zkušenosti!

Zdroje: androidpolice.com, android-developers.blogspot.cz, phonedog.com, developer.android.com, androidauthority.com.

 

Komentáře

Fefi

z aplikace
20.10.2016 9:16

Ta exkluzivita je od googlu pěkná sviňárna. koupil jsem si další Nexus s tím, že budu mít aktualizace na nejnovější android aspoň 2 roky. A ne, že hned po roce dostanu jenom půlku aktualizace.

BrakeZ

z aplikace
20.10.2016 9:43

Musíš to brát tak, že Google má až nyní své telefony (Nexusy předtím takto brány nebyly) a stejně jako ostatní výrobci, má i Google nějaké nadstavbové věci ve svých mobilech. Tudíž Nexusy budou dále dostávat čistý Android, který dostanou i všichni ostatní výrobci, ale každý jednotlivý výrobce si do něj přidá nějakou vychytávku. Včetně Googlu. Taky mě to trochu štve, jelikož mám Nexus 5X, ale plně to chápu.
Co se týče aktualizace, tak ta mi přiletěla včera večer, ale počkám si až na DP2.

Jiří Šrámek

20.10.2016 12:18

Aktualizace přišla dnes, na Nexusu 5X zatím vypadá stabilně, navíc pomocí návodu z XDA není problém si chybějící Pixel Launcher doinstalovat a asistenta si povolit. http://forum.xda-developers.com/android/software/guide-how-to-enable-google-assistant-t3477879

AsciiWolf

z aplikace
20.10.2016 13:50

R.I.P. AOSP

rokyshit

z aplikace
20.10.2016 14:59

Ahoj.Kdo z vás má kulaté ikony Google na 7.1.1?Díky

Godspeed78

20.10.2016 15:15

rokyshit: Mám. :) Ale díky kombinaci Android N7 1.1.1 + Nova Launcher + Ikony Dives. Parádní kombo. Před chvílí jsem zkusil Pixel Launcher a hned šel pryč. Oproti Nova Launcher je to furt 2 kroky zpět. Nemá podporu gesta jako Nova + možnosti přizpůsobení jsou minimální.

Vasopeso

vasopeso34 0

9.6.2017 8:14

instalačka 1,2 GB? to bude zase jen hromada vnuceného balastu který nikdo nechce a nejde se ho zbavit. Nechápu proč mobil musí mít instalačku OS velkou jako 2instal WXP! jeden z prvních plně funkčních droidů měl okolo 300MB. Proč si připadám jako u microsoftu?

RSS (komentáře k článku)