TOPlist

10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #9

zboží z číny – TOP

Po 14denní pauze se opět vrací náš seriál s 10 tipy na zajímavé čínské zboží. Jaké zajímavosti jsme si pro vás vybrali tentokrát?

1) Powerbanka, která vás v zimě zahřeje

Mrazivé dny pomalu končí, takže náš první tip možná využijete až příští rok či na nějaké chladné dovolené. Powerbanka, kterou lze dobíjet mobilní telefon, nemusí sloužit primárně jen k nabíjení. Náš první tip na čínské zboží ukazuje i další použití – zahřívání na zimu. To vše díky ohřevu, který využívá infračervené záření a je napájen z 5000mAh powerbanky, kterou lze použít i k nabíjení zařízení na cestách. Celý tento koncept je navíc zabalen do teplého a slušivého pásu, kam lze schovat také ruce. Buďte vždy v teple!

zboží z číny - usb zahrivani

Cena: 706 Kč (Dealextreme)

– zaslal Jiří David (celkově 1 tip)

2) USB kabel s přepínáním synchronizace/nabíjení

V zásadě existují dva USB kabely pro připojení mobilního telefonu – pouze nabíjecí a datový. V případě nabíjecího kabelu chybí datové vodiče, a tak s ním nelze přenášet data. Druhý tip na čínské zboží představuje kabel, u kterého vy sami můžete určit, zda bude datový nebo pouze nabíjecí. Důvod? Při nabíjení z počítače se může hodit, že váš počítač nebude telefon detekovat a snažit se s ním komunikovat. To může urychlit nejen práci na počítači (zbavíte se otravných hlášek při připojení zařízení), ale i urychlit nabíjení, neboť se telefon nebude pokoušet o synchronizaci dat apod. Cena 70 Kč je navíc velmi příjemná.

zboží z číny - usb switch kabel

Cena: 70 Kč (Dealextreme)

– zaslal Pavel Míča (celkově 1 tip)

3) Speciální držák ve tvaru volantu pro hraní her

Spousta závodních her dnes sází na přítomnost gyroskopu, díky kterému lze hrát hry náklonem telefonu. Proč tuto funkci ještě neposílit šikovným zbožím z Číny? Tento volant, do kterého lze vsadit mobilní telefon, umocní ještě více požitek z hraní závodních her. Nepotěší pouze cena, která je možná trochu vyšší, než bychom čekali.

zboží z číny - app drive

Cena: 449 Kč (Amazon)

– zaslal Radim Strejček (celkově 2 tipy)

4) Nabíječka se 6 USB výstupy

Chytrých zařízení přibývá téměř v každé domácnosti a občas přestávají zásuvky a USB výstupy stačit. Pomoci by mohla tato šikovná nabíječka pro chytrá zařízení, která disponuje 6 USB výstupy a je schopna dodat až 30 W (maximální výstupní proud 7 A). Přehnaně  vysoká není ani cena, když si uvědomíme, že za podobné peníze lze zakoupit i nabíječky s jedním výstupem.

zboží z číny - 6 usb nabíječka

Cena: 425 Kč (Aliexpress)

– zaslal Jakub Řehák (celkově 1 tip)

5) Převodník Micro USB na HDMI (MHL)

HDMI výstupem disponuje jen velmi malá část mobilních telefonů a daleko rozšířenější je podpora tzv. funkce MHL. Díky speciální redukci a kablíku lze proměnit Micro USB konektor k HDMI výstup, díky kterému lze přenášet obraz z mobilního telefonu například do televize. Samozřejmostí pak zůstává podpora u mobilního telefonu, který se bez MHL neobejde. Uživatelé telefonu Nexus 4 mohou použít Slim port.

zboží z číny - usb hdmi

Cena: 210 Kč (Dealextreme)

– zaslal Zdeněk Šmejkal (celkově 1 tip)

 

6) Protiskluzový držák na palubní desku automobilu

Často pokládáte mobilní telefon na palubní desku a zlobíte se, když v ostřejší zatáčce začne „putovat“ ze strany na stranu? Další zboží z Číny vám pomůže – šikovný držák se připevní na palubní desku a díky protiskluzovému povrchu se již o telefon bát nemusíte. Speciální konstrukce navíc umožní telefon postavit, takže jej lze používat například jako GPS navigaci.

zboží z číny - drzak do auta

Cena: 98 Kč (Dealextreme)

– zaslal David Marek (celkově 1 tip)

7) Univerzální držák v podobě přísavek

O projektu Sticko jsme psali již v roce 2013, kdy se objevil na serveru Kickstarter. Nyní je již v prodeji na běžném trhu. A o co se jedná? O dvojici speciálních přísavek, pomocí kterých lze telefon připevnit takřka kamkoliv. Cena je sice vyšší (bohužel je v ní obsaženo i poštovné), ale mělo by to být vynahrazeno kvalitou konstrukce a přísavek.

zboží z číny - sticko

Cena: 350 Kč (Amazon)

– zaslal Ondřej Novotný (celkově 6 tipů)

 

8) Xiaomi USB Flash disk 3.0 s OTG

Patříte mezi fanoušky čínské společnosti Xiaomi a zároveň se poohlížíte po rychlém Flash Disku? Pak můžete dalším tipem na čínské zboží zabít dvě mouchy jednou ranou. Panáček Mitu v sobě ukrývá navíc kromě klasického USB konektoru také Micro USB, díky čemuž jej můžete připojit i k mobilním zařízením s podporou USB OTG. Potěší rovněž standard USB 3.0, který umožní přenášet data rychleji. Ani cena 350 Kč není přehnaně vysoká.

zboží z číny - xiaomi usb flash disk

Cena: 350 Kč (ibuygou)

– zaslal Ján Kučera (celkově 1 tip)

9) Navíjecí USB kablík pro nabíjení

Šikovných kabelů není nikdy dost. Sháníte skladný kablík, který ale navíc nebude dlouhý pouze pár centimetrů? Pak pro  vás máme řešení – navíjecí USB datový kabel s délkou až 77 centimetrů.

zboží z číny - navijeci USB

Cena: 27 Kč (eBay)

– zaslal Jiří Hnik (celkově 3 tipy)

10) Speciální konstrukce pro handsfree

Dnešní díl zakončíme spíše vtipným zbožím. Odmítáte si kupovat speciální zařízení pro handsfree, ale zároveň byste ocenili možnost telefonování bez nutnosti používání rukou? Pak můžete vyzkoušet speciální konstrukci, která přidrží váš telefon u ucha. Není to skvělé? :)

zboží z číny - handsfree

Cena: 350 Kč (Amazon)

– zaslal Radovan Cechel (celkově 1 tip)

Vzhledem k obrovskému počtu čínských obchodů je velmi pravděpodobné, že se zboží z našeho článku nalézá i v jiném obchodě s nižší cenou. Uvedli jsme pouze ověřené obchody, ze kterých jsme povětšinou dané zboží sami zakoupili. Pokud objevíte stejný výrobek s nižší cenou, dejte nám o tom vědět v komentářích. Rádi tipy na obchody rozšíříme. Děkujeme.

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat zboží z čínských obchodů. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

svítící USB kablík

Vítěze vyhlásíme každý 5. díl, první vyhlášení proběhne výjimečně až 10. díl (abyste měli více času zasílat zajímavé tipy). K odeslání svých tipů využijte soutěžní formulář.

Pravidla soutěže

  1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
  2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
  3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
  4. Každý 5. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
  5. První vyhlášení proběhne až 10. díl seriálu.
  6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
  7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
  8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
  9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Líbil se vám dnešní výběr 10 zajímavých zboží?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (38)