Za hraní her vězení. Policie zatkla 16 studentů kvůli PUBG Mobile

pubg mobile zakaz indie

Policie v indickém státě Gudžarát zatkla 16 studentů kvůli hraní mobilní verze PUBG. Právě tato hra byla v tomto státu zakázaná minulý týden kvůli obavám, že je příliš návyková a násilná. Propuštěni byli na kauci. Zajímavá je tato informace ale právě kvůli zákazu.

PUBG Mobile je v indickém státě na “černé” listině

Zákaz PUBG Mobile přišel poté, co si rodiče a učitelé stěžovali na to, že je hra příliš násilná a návyková. Děti a mladiství se kvůli ni neučí a hrají je ve školách. Ministr státu Gudžarát hru popsal jako démona. Zákaz prozatím platí pouze pro tento stát, nicméně i v jiných částech Indie jsou lidé znepokojení návykovostí této hry.

Na závislých hráčích údajně pozorují i změny v chování, zvyšující agresivitu a podněcování násilí. Na druhou stranu tyto úvahy jsou zcela rozdílné s tím, co zjistilo mnoho vědeckých studií. Ani v jedné nebylo dokázáno, že akční hry nějakým způsobem zvyšují agresivitu.

PUBG MOBILE Global Launch Trailer

PUBG MOBILE Global Launch Trailer

Vývojáři z Bluehole, kteří za PUBG stojí, dokonce vydali prohlášení, že se budou snažit hledat nové způsoby, jak naslouchat rodičům, pedagogům i vládním orgánům v Indii. Nějaké specifické kroky, jak chtějí bojovat se závislostí dětí u mobilní verze PUBG, ale neprozradili.

PUBG MOBILE
PUBG MOBILE

Jak se na tuhle problematiku díváte vy? Měly by se hry omezovat zákonem?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)